1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Крвавите“ реки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lovely93, 23 мај 2014.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    http://www.kalimero.mk/%D1%80%D0%B5%D0% ... %BD%D0%B0/

    Не бев сигурна каде да ја сместам темава.... Ова не се случува прв пат и нема логично објаснување. Верувате ли дека настанов е предзнак на доаѓањето на Исус? Сте слушнале ли дека светот многу ќе страда од Американците за на крај Русите да победат и во светот да има еден владетел - крал? Се зборува дека ќе избие Трета светска војна во скоро време и дека ова со реката било поврзано со се што ќе се промени.... Јас обично не верувам во вакви работи, но би сакала да слушнам и други мислења. Ништо не би ме чудело веќе. 8)
     
  2. Orthophill

    Orthophill Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    4.398
    Пол:
    Машки
    Во откровението по св.ап. и ев. Јован читаме:

    8:8 Затруби и вториот ангел - и како некоја голема гора, пламната во оган, се сринаа во морето; и третина од морето се претвори во крв;
    11:6 Тие ќе имаат власт да го затворат небото, за да не паѓа дожд во деновите на нивното пророкување, и ќе имаат власт над водите да ги претвораат во крв и да ја поразат земјата со секаква мака, кога што ќе посакаат.
    16:3 И вториот ангел ја изли чашата своја во морето: и тоа стана како крв од убиен човек; и се живо изгина во морето.
    16:4 Третиот ангел ја изли чашата своја во реките и во изворите водни, и тие се претворија во крв.

    Значи сето ова е само еден од предзнаците за скорото доаѓање на Господ Иисус Христос. Ама кога ќе биде тоа ниту знаеме, а ниту пак има потреба да се замараме. А треба да знаеме и дека пред Второто доаѓање на Христос, на земјата ќе завладее таков „мир“ каков што немало од кога свет светува и век векува. Се` ќе биде навидум убаво и добро, за оние кои ќе му се поклонат на Антихристот и ќе го примат неговиот печат. Само за оние кои ќе останат верни на Христа, ќе има прогони и маки и страданија. Бог нека не` помилува да не ги дочекаме времињата кога ќе завладее Антихристот. Но и за тогаш и за сега, ние треба да се поучуваме од советот кој мајка (кралица) Евросима, му го дала на сина си кралевиќ Марко: „Сине Марко, подобро ти е главата да ја изгубиш, отколку душата своја да ја огрешиш!“

    ПС: Темава е повеќе за во подфорумот религија.
     
  3. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ова е од претераното загадување на реките,но може и да е божјо чудо!А сигурно е ова,мислам на сликата во онај глеиот град,да не е Фотошоп?
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    И јас пред година дена уште кога слушнав за една река во Шведска (мислам беше) и не обрнав многу внимание, што е една река си викам, мора да има логично објаснување..... Ама откако прочитав и за друга река сега скоро, па разбрав дека имало повеќе во овие неколку години, па и за таа книгата кога прочитав.... Почнав да верувам дека има некоја виша сила тука, навистина. :D
     
  5. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Чудно е и што научниците немаат објаснување за овие феномени.
    Овој дел
    ме потсети на системот HAARP со кој Америка управува со временските услови.
     
  6. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Исто и мене, само што го прочитав веднаш ми падна на памет HAARP системот :x
     
  7. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    За овој феномен на ,,крвави,,реки зборува и Нострадамус во неговите центурии и пророштва.Според него,ова,како впрочем и многу други работи коишто тој ги прорекол,е знак Божји за второто доаѓање на Исус Христос на Земјата и за Страшниот суд којшто се повеќе и повеќе ни се приближува.Но,јас сепак мислам дека се работи за некое загадување на водите и дека сите треба да поведеме сметка против тоа загадување затоа што со загадувањето на нашата планета ние самите себеси ќе се уништиме и истребиме бидејќи човековата негрижа,злоба и алчност премногу често немаат граници,а што се однесува до Страшниот суд,тој е сеуште многу далеку,така што човештвото ќе живее и ќе се развива уште цели 2000 и нешто години како што,бпрочем и прорекнале Нострадамус и Артур Кларк во нивните пророштва.Но,сепак,се си има свои граници,така што овие крвави реки треба да ги сфатиме не само како Божји знак,туку и како едно големо предупредување за да се преземат итни мерки против лошата мрачна страна на брзиот развој на науката и техниката! :!: :?: :|
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.