1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Airbrush makeup

Дискусија во 'Лице' започната од Mini-Mouse, 16 јуни 2012.

  1. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Airbrush makeup
    Создава природен изглед со беспрекорно тен. Трае цело утро и вечер, без повторно да се применуваат. Се изедначува со тонот на кожата и ја опфаќа речиси секоја кожна пукнатина, благодарение на новиот начин на аплицирање на козметиката со помош на силниот воздушен компресор. Прави да изгледате одлично на фотографии и видео вклучувајќи High Definition резолуција.

    Airbrush шминката се попрскува преку компресор за воздух со адекватна боја која нежно ја покрива кожата, давајќи можност за појавата на беспрекорен сјаен тен. Прскањето на микрочестички на шминка со што површината на лицето изгледа поприродно и различно од традиционалнита шминка, од причина што шминката не се нанесува и трие во порите. Овој процес овозможува на со Airbrush шминката подобро прикиравање и во исто време овозможувајќи им на вашата кожа да дише.
    Airbrush шминката остава лесен превез на бојата на кожата создавајќи илузија на совршено лице поради начинот на нанесување, дозволувајќи им на вашите вистински тон на кожата да се покаже без маскирање на вашето лице.


    Гледам дека и кај нас некои од професионалните шминкери го практикуваат овој начин на нанесување на пудрата,но мислам дека е малку поскапо за разлика од стандарното шминкање.
    Има ли некоја што го искусила овој тип на шминкање и да каже дали навистина е подобро?

    http://www.youtube.com/watch?v=3iKpZ8-Kj1E&feature=related
     

    Прикачени фајлови:

  2. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Секоја чест на оној кој може да се нашминка со оваа техника.
    Треба да си вистински виртуоз.

    За професионалците кои ќе можат да управуваат со чудово, секако дека е многу подобро од шлапањето со раце по сечие лице.

    Кога го гледав видеото ми изгледаше како шминкеркана да и бае на девојката :lol:
     
  3. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    ^ Мислам дека со овој апарат се нанесува само подлогата,пудрата на лицето. Веројатно неговата намена е токму за тоа. Нигде на youtube не забележав клип за нанесување сенки. Баш сега пребарував.

    Така да ако чудово служи само за таа намена па и не би било толку комплицирано за нанесување, нели. :)

    И мене вака ми фаќа повеќе око отколку некој со раце да ме шлака.
     
  4. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    ^ Тие малите патрони не ти личат на руменило?
    Јас прво помислив дека се сенки ... ама и руменило да се, сепак е комплицирано :)