1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен триаголник

Дискусија во 'Канта' започната од selenagome, 11 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. selenagome

    selenagome Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Запознав некој кој ми се свиѓа а не го сакам... Се допишувам со него и истовремено ми пишува и еден кој што не го сакам ама ме потсетува на бившиот :?: .Според мојата најдобра другарка таа вели дека треба да го откачам и да прекинам да живеам во минатото и цело време да гледам во момчиња кој ме потсетуваат на мојот бивши. Ми треба совет :*
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    На Gea, unique123, SanjaKirchner и 2 други им се допаѓа ова.
  3. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Срцко имаш 13 години :) нормално е на твоја возраст да не сакаш и само да имаш симпатии. А како тоа бивши :^) ...не се преокупирај толку многу со машки на твоја возраст, обиди се да си прожевееш детството за машки има време не бегат тука се :D ама детството не можеш никогаш да го врнеш. :*
     
    На selenagome му/ѝ се допаѓа ова.
  4. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    И јас мислам да не брзаш да порасеш па после да седиш дома со мама :^) . Има време кога ќе се заљубиш и кога ќе почнат твоите вистински проблеми и судрувања со живото. Така да се во свое време, а за симпатии и допаѓање мо0же да појави на твои годи но тоа нека биде на пријателска база и на дружење за останатото ќе го научиш и подоцна.
     
    На selenagome му/ѝ се допаѓа ова.
  5. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Па јас на 13 години уште со барбики си играв, нашава младина бајаги напредна е :D :D
    Девојче мило, па и темава Љубовен триаголник :|
    Несакам да те нападнам или нешто слично ама уште си премногу мала, па цел живот е пред тебе и уште се двоумиш помеѓу двајца ??? :?:
    Несакам и неможам да сфатам, али не е мое да паметувам и сеа да изигравам дека јас све знам, али зошто едноставно не си уживаш со другарки, па смеи шали ....
    Ако уште сега се бафташ со дечковци, што ќе видиш од животот ? После тоа цел живот ќе заглавиш со некој дечко/маж сеедно. Ова сега не се пропушта, пошто никад више не се враќа.
     
    На LightBlue и selenagome им се допаѓа ова.
  6. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    ke ti kazam samo edno nesto...znaes li kakvo e toa devojce bez decko? sovrseno! i lplus toa razmisli dali na ovie godini si podgotvena da se vpustis vo tie vodi, namesto da uzivas vo godinite koi ti preostanale od detstvoto i koga treba da uzivas vo zivotot, nikoj ne ti vika da nemas drustvo, druzi se i so maski i so zenski no, veruvaj ne ti trebasat vakvi zamaracii na ovie godini :!: ti razmisli sto ke pravis ;)
     
    На selenagome му/ѝ се допаѓа ова.
  7. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    :o Само 13 год има па и на бивши ја потсетува :^) Јас на 13 год не знаев дечко што е а не па бивши! :clap: :clap: Напредна си! Земи остај тај дечко и земи играј си оти само еднаш ке бидеш 13год :)
     
    На LightBlue и selenagome им се допаѓа ова.
  8. selenagome

    selenagome Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    фала ногу... :* јас знам дека сум мала ама сите мои другарки имат дечковци..
     
  9. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Па ти биди поразлична од нив.
    Дефинитивно мислам дека фејсбукот треба да биде дозволен само за 16+, а за останатите, исклучиво под надзор од родител или старател! :!:
     
    На selenagome му/ѝ се допаѓа ова.
  10. selenagome

    selenagome Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    и јас мислам така...
     
  11. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    А бе деца бе, стварно претерувате со ова ваше брзање да пораснете, од 13 год сакате сериозни врски, се облекувате како 25 да имате, на штикли од 20цм.... Живејте го секој период од животот како што му прилега... тие твои другарки што уште од сега ќе се влечат со години со некои типци и нема ништо да видат од младоста, зафрканции, дружење, мување, кратки несериозни врски, тие ќе се изморат еден од друг и ќе почнат кривини да фаќаат, да се изневеруваат и да раскинуваат после долги години, баш заради тоа што не си ја проживеале младоста како што треба. Знам многу такви злучаи. Ако ти се свиѓа некој дечко фати си го, ама не го сваќај многу сериозно на тие години, а да фаќаш дечко само затоа што твоите другарки имаат, никако!
    Ова е добронамерен совет од девојка која до 21 година си ја живееше младоста како што треба, со кратки несериозни врски, по некој мувач, многу дружење и забава...сега веќе откако го поминав сето тоа, имам 2 годишна сериозна врска, и многу ми е интересно покрај другото, баш затоа што ова ми е ново искуство ( прва сериозна врска, во соодветно време). Поздрав :)
     
    На LightBlue и selenagome им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.