1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алекс-Пјер Леметр

Дискусија во 'Книги' започната од jelena.rozga, 18 октомври 2015.

  1. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Книгата навидум ми беше глупав трилер за киднапирање. Но како навлегѕвав подлабоко и подлавоко во содржината ми страна интересна, една од најбозбудливите трилери кои сум ги прочитала.Да не откривам многу, но сепак книгава е тотално да се запрепастиш од живото на некои луѓе. Најпрво ја жалав девојката, после ја обвинував и на крај повторно ја жалав.
    Во случаи со киднапирање, првите неколку часа се клучни. После тоа, малите шанси жртвата да се пронајде жива се претвораат во речиси непостоечки.

    Но оваа девојка не е обична жртва.

    И покрај тоа што прекрасната, силна и паметна Алекс Прево не е обична девојка, нејзиното време истекува. Таа е затворена, заробена во кафез кој виси на два метри од земја, изгладнета, претепана, оставена на милост и немилост на човекот кој сака да ја гледа како умира.

    Детективот Верховен нема ништо важно за да ја води истрагата: нема осомничен, нема трага, а и неговата надеж полека исчезнува.

    Сè што знаат е дека крупен човек киднапирал девојка на улица во Париз и ја пикнал во бело комбе. Никој не знае кој е киднаперот, никој не знае која е девојката, никој не ја пријавува за исчезната со денови...

    Енигмата за судбината на Алекс ќе го прогонува Верховен сè до горкиот, ужасен крај. А нема да помине долго време пред спасувањето на нејзиниот живот да стане негов најмал проблем.
    превземено од sakamknigi.mk
    [​IMG]
     
    На krEM4Eto и I <3 Books им се допаѓа ова.
  2. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Е оваа е дефинитивно психопатска книга мноогу добра кога го видов името мислев дека е за машко ама се излажав. Полека се заплетка и потоа се си дојде на свое и едно важи за цела книга.. Ништо не е како што изгледа.
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.