1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андреј Пејиќ - машки или женски модел?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Artemission, 6 октомври 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Андреј го знам одамна и мене па не ми е чудна приказнава и не ми се гади од него. Тој решил да има таков живот нека му е со среќа. Воедно добро е што неговите се преселиле во Австралија, на нашиов балкански менталитет да му сервираш на модна ревија муж во женска облека ќе почне да хистериша на сред ревија, додека во светскиве модни центри добива големи аплаузи зашто професионално си ја извршува работат сеедно што е машко во женска облека.
    Нема причина јас да сум против неговите желби тој да биде жена, ни го познавам ни го знам но го гледам дека фино изгледа во тоа што го работи, многу професионално, а и многу успешно. Плус такви ко него има многу и тоа од лица кои смениле пол, од геј популацијата, од трансексуалци. Има милиони луѓе, но тој е единствен во модниот свет и затоа си е популарен и на мета на многу луѓе.
    Кој бил во Амстердам знае дека вакви ко Андреј има на секој чекор, некои прават легални бизниси, а некои едноставно така живеат и слободно и гордо си шетаат во женската облека и со женска шминка во легалниот град и не знаеш да препознаеш кој род се. Јас ги викам среден :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Тука ми е најубавА :D вајда со дечко му е.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Јас да сум дизајнер дефинитивно би го викнала на моја ревија, добро е детево :)
    Плус проубавен е во последно време :lol:
     
    На MaxyMax и Fearless им се допаѓа ова.
  2. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Ниту мене не ми се гади од дечково/девојкава.
    Едноставно со изгледов што ги има заборавам дека е маж и го гледам како жена.
    Има женско телце, женска фацка(убави црти има јесте да)... Згоден/згодна е.

    Сам си се решил на ваков живот па нека му е со среќа и нека има успешна кариера :D
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    Cynthia добро кажано :)
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Ни се гадел не ни се гадел, поубав е од сите нас макар и што е мажулче :D
    Мене ми е преубав, која кристална фаца ја има, кои црти бе!
    БИзнис е, а тој го има тоа што треба за да се успее во него. Многу им е галје што има вгаќи, кога на писта ги носи алиштата на рамниште со најјаките модели.
    Душиче, кизне колкицко му е ку*ето.
    ГЛедав едно интервју кога е појден дома во Босна мислам дека беше, и бабаму ја дадоа, колку е сензуален и грациозен, душа е, мене ептен ми се допадна кога зборуваше, ако сака да е чупе нека биди, што има врска. И бабаму е душа. :D
    еве линк http://www.youtube.com/watch?v=x1GhOyPbhSQ
     
    На Buttterfly, Divinebutterfly, la-chicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Ајде , ова во живо од далеку се познава дека е машко и не може ни за малиот прст да и се фати на некоја дури и просечно убава жена , оставете сега фотшоп и разни марифети . Мене ми е одвратен , особено во профил е грд . Прв пат го видов дечково , ако не е неправда кон машкиот род така да се нарече ова , пред нецел месец во една статија , само не му обрнав внимание тогаш , па за среќа го подзаборавив , се додека не ја видов темава . И се сеќавам , имаше реакции , претежно од жени , значи модели , новинарки и т . н . меѓу кои една изјава само запаметив , австралијанка ли беше или британка , не се сеќавам убаво , новинарка , која кажа дека ова е омаловажување на женскиот род во целост ... Па , на некој начин , има право жената ... Постојат далеку поубави ДЕВОЈКИ од овој , не само на модните писти туку и во нашето секојдневие , но тој на жалост ужива во славата која би требало да биде наменета за некој женски модел , а таа слава ја добил не за друго , туку затоа што имал " храброст " да се изглупира и да си го оствари сонот , да дојде до пари така што божем ќе биде поразличен од останатите |( , и ние сега ќе му :clap: како да е нешто ново и невидено , како малку ексцеси да сме виделе од новосоздадените холивудски неталентирани " селебритис " досега ? Ако толку сакал да биде женско , што не си го промени полот ? Има право на тоа и за мене не би бил одвратен како што е сега промовирајќи го овој пансексуализам и андрогенизам кој по сите закони на природата е неприфатлив .... И некој ја спомена гица - прасица , ова Боки де ... Ако ништо друго , карикатурата Бокица барем ме засмејува , а од овој ми се :puke: десет пати повеќе ...
    Разголените фотографии = грозомори
     
    На ludoto19, Offspring и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ќе биде дискриминиран,успешен никако.Затоа што луѓето во овие простори се сеуште со назадни сваќања.
    Битно што и да е тој или таа мене ми се допаѓа,има преубави линии на лицето и ги обожавам неговите трансформации, како камелеон е.Ја почитувам неговата работа,мислам дека е професионалец,многу фотогеничен и достоен е да биде модел на такви големи имиња.
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Одвратно, се познава машкото во него, ги има машките црти, обликот на лицето околу кај јаболчниците. Мене ова ми е одвратно, кој што сака нека рече и не почитувам овакви трансформации, ако со ова што го пишувам сметате дека сум ограничена и полна со предрасуди, тогаш горда сум што сум таква :!:
     
    На softqueen и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  8. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Мене па не ми е убав/а.Навистина има лице што се трансформира,тоа и се бара во модната индустрија нали,ама шознам не ми е симпатичен. Сепак тука на балканот со сигурност не би имал успешна кариера,за разлика од таму.
     
  9. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Да беше кај нас, ма све живо имаше да го плука као Бокица, ама ете друго е друг терен.
    Лепа фацка има, али оддалеку се гледа дека е машко.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Како манакен ми е ок, па и како модел. Али, не можам да смислам што го разголуваат?! Го зимаат, го шлакаат со пудри и 300 чуда. Нели идејава им е да изгледа како женско. Нема гради бе луѓе, а прикажан како женско. Е тоа ми е фрик малце. Дури и одвратно ми изгледа. Се гледа разлика меѓу машко и женско тело.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Е за овде немам замерки. Преубав/а ми е.
    [​IMG]
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Навистина личи на женско (освен на неколку фотографии), јас лично никогаш не би ни претпоставила дека е машко.
    Симпатичен е, фотогеничен, со убави црти на лицето. Се гледа дека знае да се трансформира и дека има нешто посебно во него. Немам ништо против него, ако решил така да си го живее животот само напред, а како што знам е и доста успешен.
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како и да е и што и да е - тој најубаво си знае како се чувствува. Битно го уловил таму некој а тој знае како да ги искористи своите атрибути. На крај краева ,,се е за парите,, :)
    Тој е дефинитивно модел кој со шминка може да направи трансформација а мене лично не ми се допаѓа
     
  12. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Многу си го сакам. Не сакам педери и сл, ама ова дете воопшто не ми е одвратно. Ќе објаснам и зошто. Има толку голема моќ за трансформација што кога е како женско јас во него гледам само жена и како таква ми е преубава (ретко ми се допаѓаат толку многу плави луѓе), кога не е нашминкан и кога се гледа дека е маж ми се допаѓа и таков. Погледнете ги сликите каде што е со потемни веѓи и замислете го со кратка коса истрижан кец или двојка. Лепотан. Кога е со посветли веѓи ми личи повеќе на женско затоа што е понежен, кога е со потемни ми е право машко. Друга работа, не постои човек што повеќе мрази депилирани мажи од мене, но кога ги гледам сликите од Андреј кој не само што е депилиран туку и со масло направен не ми е ни одвратно, ни грдо, напротив ми изгледа природно, тоа е затоа што навистина знае што прави и е ПРOКЛЕТО ДОБАР во тоа што го работи. Одличен е. И според мене ќе биди уште поуспешен од што веќе е. Се согласувам со Росоњерка и јас кога би била дизајнер и тоа како би го викнала на моја ревија.
     
    На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    циркузант :) баш како и боки 13.... :D само што многу сме контрадикторни :)
    дечково/девојкава или шта год, прошетал на 3-4 јаки модни писти, и сите восхит, а боки 13 :puke: ауу бокии :puke:
    па исти се... што е разликата меѓу нив двајца?
    убаво кажаа понапред, толку убави девојчиња има на светов што заслужуваат да бидат модели, овие овој грдиов крзнар со патљак го нашле |(
    Hе ми се свиѓа како девојка, немам предрасуди,што сака нека си прави со приватниот живот, ама ова не ми се допаѓа...
    Hебаре женски модели нема, па овој ќе го земаме
    Aбе збесна светов више
    Kога мали дечиња на 5 години модни икони се, а уште викаат мамооооо готова сум (после голема нужда)
    па што останува за другово!
    A уште потрагично е што ние смртниците, се замараме со вакви работи, и џвакаме се што ќе ни сервира јавноста!
    за жал....
     
    На softqueen, bittersweet и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  14. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Мајка ми го кажа истото кога го виде, дека бил ист како Боки. Јас никако не можам да ги споредам. Боки е лигав, Боки се труди со сета сила да биди нешто, ама не му успева, а Андреј Е тоа што е и сето тоа го прави со невидена самодоверба што мислам дека е клучна за неговиот успех.
     
  15. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Можеби природата си поиграла со него ама тој си го искористил тоа на паметен начин си направила кариера, пари, и ако е тој задоволен што има било кој од нас да му суди?! :^)

    Не викаат за џабе снађи се па живи! ;)
     
  16. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Препоставувам дека Боки ти е лигав поради гласот кој го има, ако е така тогаш многу грешиш кога викаш дека Андреј не бил лигав ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=gF16s_pZaVs
     
  17. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Ова андрогенизмов изгледа полека полека влегува на мала врата. Јас немам мислење за ова, дали е арно или лошо... сепак само би рекла кој што сака тоа нека си прави.

    Андреј сепак ми има некои машки црти... остра вилица, профилот му е неженствен, сепак се препознава, ама некои вакви андрогеновци се стварно човек од памет да се извади. На пример - ви се верува ли дека ова чудо има патлак меѓу нозете:

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Го имам гледано видеото и не ми е. Значи не е само до гласот. Зборувам за таа сигурност која ја има Андреј и тоа барем за мене го прави поразличен од Боки, многу поразличен. Кога реков лигав воопшто не мислев на гласот.
     
  19. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А ако го смени полот ќе го почитувате? :)
     
  20. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Нема да го почитувам , нема зошто да го почитувам , но нема да ми е до толку одвратен .