1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анталија - Турција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Plavusa.17, 19 мај 2013.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Иде лето па сите се мислиме што, како, каде и кога на одмор :D сигурно сте чуле за туристичково место, читав по други теми и дека има доста од вас што биле, па ако може пишувајте ги вашите искуства во оваа тема, значи се во врска со одморот и како сте задоволни, и што мислите за одмор во Анталија (и останатите области како Аланија на пример). :)
     
    На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Турција е преубава и каде да отидеш нема да се покаеш..но сепак зависи и од колку џепот ти ее голем...
     
  3. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Јас многу сакам да одам во Анталија али бевме во Кушадаси ! :lol:
     
  4. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Анталија-место од моите соништа, се надевам дека еден ден ќе ја посетам :)
     
    На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sonce7777

    Sonce7777 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Zdravo Plavusa.17 Bev vo Alanja 2011god, i preubavo si pominav. Preubav grad, so preubavi mesta za setanje, dokolku mozes dozvoli si hotel so 5* na baza all in, nikogas nema da zgresis. Pozzz
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ^Ќе одам во Кемер, Анталија. Ќе споделам искуство коа ќе се вратам 8)
     
  7. kitty.m

    kitty.m Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2012
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.903
    Пол:
    Женски
    некој малце подетално да раскаже за Аланија,нешто поинтересно да се види таму, како се движат цените за искачање, шопинг и сл. :)
     
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Кемер е прекрасен! Јас не сум одела на другите места, ама дечко ми одел со неговите порано и вика дека е најубавото туристичко место во Анталија.
    Што да кажам накратко, плажата е камчеста ама чиста, а морето Средоземно и мнооооогу чисто, солза е! Топло и ептен мерачки за бањање, да не ти се излага од вода. Градчето е многу убаво, ново и урбано, има центар со саат кула, доста фонтани, уредено зеленило, по некој споменик, и мноооогу продавници. Имаше доста улици не ги прошетав сите, по нив поредени продавници разни, значи урбано е и има за шетање - а тоа е она што го сакам ја од едно туристичко место. Скоро се е ресорти, ја само една вила со апартмани најдов, другото се беше така и на плажата на која одевме беше се со приватни лежалки од хотелите, за другите плажи не знам, ние одевме кај што ни беа лежалките од хотелот.
    Врие Руси, а и ни кажаа дека околу 75% од туристите во Анталија се Руси (богами мене и ко 90% ми се видоа). Луѓето надвор зборат руски, се те нудат на руски, во хотелот прво руски па ако си од друга земја тек тогаш зборат англиски. На почетокот ми засметуваше тоа на секој да објаснуваш дека не си Русин, ама после се навикнав и научив нешто од јазикот :lol:
    Друго ако го интересира некој нека праша, што да кажам повеќе освен дека одморов ми беше чиста 10ка, најубав одмор досеа и секоја година би одела овде! Најтопло го препорачувам Кемер :)
     
    На BossGirl123 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  9. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски

    Истото би прашала, а иако може некој хотел конкретен да се препорача...
     
  10. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    Здраво,

    планираме да одиме на одмор во Сиде, па сакам да прашам како се снаоѓавте со превозот во Турција, ние сме сметени во хотел на плажа меѓутоа сакаме да шетаме, дали се наоѓа лесно превоз, на пример ако сакаме да одиме до центар?
     
  11. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да ја посетам некогаш Анталија, ама периодот би бил некаде месец Мај или крајот на Септември, заради многу високите температури. Не сакам такви екстремни, пеколни горештини на одмор.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.