1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни партнери без деца

Дискусија во 'Канта' започната од Mr. Right, 29 јули 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Пред да преминам на главното прашање да напоменам дека овде не станува збор за оние парови кои се без деца од здравствени причини (неплодност), туку за оние брачни парови кои одлучиле да немаат деца по сопствен избор.
    Наместо да бидат 24/7 околу децата и парите потрошени на нив, одлучиле да живеат само за себе и да патуваат каде ќе посакаат.

    Многу пати до сега сум влегол во дускусија за овој начин на живот и речиси сите ги осудуваат, па дури има и коментари од типот:
    „Зошто се венчале кога не сакаат да имаат деца“?
    Јас воопшто не ги осудувам. Секој си има право да си го живее животот како што сака.

    Што мислите Вие за овој начин на живот?
    Дали би живееле ваков начин на живот и дали веќе познавате вакви парови?
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Вакви јас лично не знам, ама моја колешка имаше такви пријатели каде жената не сакаше да раѓа и мажот го прифатил тоа без проблем. Јас не ги осудувам, тоа е нивни живот и мене не ме засега. Ако мислат дека не им требаат деца ок. Се си има предности и недостатоци. Нема да менуваат пелени ама утре имотот ќе го остават на некој близок или на туѓинец. Но, од друга страна има и посветени родители кои само срамови доживеале од децата.
     
    На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Секој си има право дали ке роди деца или не .Не е ништо задолжително .
     
  4. promeneta

    promeneta Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    12.555
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.