1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни советувалишта

Дискусија во 'Брак' започната од dancing-lady, 25 јуни 2012.

  1. dancing-lady

    dancing-lady Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Драво феминки,незнам дали постои ваква тема,но колку што видов немаше...па ме интересира дали постојат во Македонија вакви брачни советувалиштаи каде се наоѓаат...или пак треба да се побара помош од психолог за проблеми во бракот?
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Постои брачно советувалиште во склоп на центарот за социјална работа (Одделение за социјална семејна и правна заштита на децата и семејството). Еве ти контакт телефон 3106-404

    Можеш да ги контактираш и „Алтернатива Институт за брак,семејство и системска пракса„. Еве ти линк со податоци
    http://zk.com.mk/Pages/Alternativa-Inst ... ksa/121807

    со среќа!
     
  3. Sherryl

    Sherryl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    147
    имаат ли ефект ваквите брачни советувалишта?
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mica_maca

    mica_maca Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo, Ima li nekoj iskustvo so bracen sovetnik? Sto moze da ocekuvam of bracen sovetnik? Kako odi procedurata? Vredi li da se odi so pArtnerot na bracen sovetnik? Perporaka za Eden dobar bracen sovetnik?

    Odnapred blagodaram.
     
  5. macunka

    macunka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски

    Можеш да отидеш во социјално и да си побарате да одите на брачно советување, ќе ви закажат термин. Не знам дали вреди да се оди на брачно советување, доколку нема желба за сослушување и правење на промени од двете страни, но сепак е подобро да отидете и да се слушнете еден со друг, па можеби и ќе најдете решение.
     
  6. Ljubisa 75

    Ljubisa 75 Нов член

    Се зачлени на:
    29 јули 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Bracniot sovetnik dva pati ni zakazuvase sovetuvanje no soprugata ne se pojavi .Sovet od sovetnikot da pobaram nekoi zaednicki prijateli za posreduvanje se raboti za decata ne mi gi dava da gi gledam ima li nekoj sovet pomos spas
     
  7. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    и јас сакам да прашам дали и колку имаат ефект брачните советувалишта?
     
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.453
    Пол:
    Женски
    Ми треба за една пријателка .. брачно советувалиште во СК? Ама да не се некои ветер и магла..
     
  9. ani23

    ani23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    561
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Bracno sovetuvaliste ti e koga dvajcata idat na psiholog.,nekoj poiskusen i zrel,so godini i staz,ako ti treba konakt za prijatelka-pisi.
     
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.453
    Пол:
    Женски
    Јас многу добро знам што е брачно советувалиште:D
    Ама ајде ако требало на долго и широко да пишам еве оглас...

    Пријателка и мажот и со кого се на ратна нога, сакаат да пробаат да си го спасат 7годишниот брак па бараат КВАЛИТЕТНО брачно советувалиште. Да не бидат некои што само сакаат да ти ги земат парите и да те откачат..!
    Притоа треба да поработат и на моментот алкохолизам бидејќи човекот си пие од време на време и е насилен према неа. ... Значи во тој сегмент да се специјализирани


    ОК мислам сега е доволно јасно барањето:D пукајте со предлози8-| (fingers)
     
  11. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Овие се во моја близина ама немам искуство за да ти кажам колку се добри. Види разгледај, можат да се јават да прашаат за видот на терапијата, цени итн.
    http://institutalternativa.mk/

    Те молам пиши ми кога ќе почнат некаде и колку се задоволни, ние баравме скоро исто за блиска особа ама додека најдеме си се врати на порокот и се предомисли.
     
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Препорака за брачно советувалиште?