1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верување во натприродни суштества и појави?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Nightimegames, 20 август 2013.

  1. Nightimegames

    Nightimegames Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Не знам ни јас самата дали верувам, но ме интересира дали некој имал искуство со нешто вакво. По интернетот читам разни работи за суштества, вампири, врколаци, вештерки, вонземјани и еден друг куп работи. Само ме интересира вашето миселње.
     
  2. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    верувам :)

    Некој ловџии виделе некоја жена како стои со детето на ливадата а детето лебдело.Жената се свртела ги видела луѓето,го земала детето и влегла во шумата.Тие се стрчале и немало ништо во шумата :?:
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Постојат. Колку и да има скептици и да не веруваат во тоа, сепак натприродни (паранормални) сили постојат.
     
    На Emilija97mk, macedonec15, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Јас ја знам истава приказна само што не биле ловџии него обичен човек што си го шетал кучето, имаше и видео на youtube...
     
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Верувам дека во нашава планета сигурно не постоиме само ние.
    Ние луѓето не сме толку моќни за да забележиме било што,да видеме, или да слушнеме. значи сум читала, и верувам дека постојат луѓе што виделе нешто, било што паранормално или натприродно и сл.
    Ние во одност на нашата преголема планета сме само една микроскопска бактерија, а светот планетава природата сигурно има безброј тајни, штом има толку мистерии митови случки појави сигурно постои нешто на нашава планета па и подалеку, не верувам дека се што пишуваат е лага и приказна за заплашување или забава.
     
    На krofnicka27, joy1 и Ketchup им се допаѓа ова.
  6. macedonec15

    macedonec15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2015
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Машки
    Постојат без разлика ние дали веруваме или не. Има доста (приказни) вистини на луѓе кои забележале такви случаи, при толку многу случаеви на толку луѓе сигурно не измислиле сите за слава.
     
  7. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    јас верувам во овие натприродни сили кај нас во селото има една жена која си работела на нива и се задржала повеќе се затемнало и почнало да се слуша плачење на човек и блеење на јагне од соседната нива жената од страв избегала и од таму и повикала неколку мажи и кога тие отишле запалиле елетрик и престанало кога ќе го изгаснеле се гледало нешто бело и гласот се слушал и тие си заминале и никој сега не оди во нивата се смета дека таму некогаш умрел некој човек и сега не сакал да ја даде нивата па затоа плачел. исто така и кај црквичето св богородица една вечер биле собрани околу 12 луѓе облечени во бело и 2 мои соседки виделе кога си пошле дома биле премрзнати од страв
     
  8. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    Нешто од типот на оваа ли ? :D


    Ако навистина била вештерка ко што стои во насловот, зошто не им фрли магија на овие кои ја снимаат цело време ? Чири-бу-чири-ба :bandit:
    п.с. Се мислам што маска да земам за Halloween :?:

    Исто ко тебе и јас верувам дека не сме само ние во универзумот. Само во денешно време секој втор, така е зборот де, се декларира дека можел да направи нешто (магијски ритуали), дека имал некоја моќ, а никој не дава доказ што се последици од тоа. Има ли ефект магијата ? :?:
     
    Последна измена: 1 јули 2018