1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ветеринари кои имаат искуство со глодари

Дискусија во 'Дом' започната од irina91, 3 октомври 2015.

  1. irina91

    irina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Здраво луѓе ги разгледував темите и не сретнав ваква тема,иако видов тема за морско праса и на одредени постови, но ништо конкретно.На кои ветеринари ги носите важите малечки?од кои ветеринари имате добро искуство?
    Јас го имам носено кај Доктор Верче во Аеродром,потоа кај Доктрор Денис и воопшто не сум задоволно.Имаше бронхитис прасенцето потојано со ист антибиотик го лечеше иако постојано велев да се смени вака така.
    За кај Денис не ни зборам нит го виде веднаш кажа ке умре.

    Потоа кај Доктор Велика Мерзаноска која има ветеринарна амбулатна во Аеродром бев и го лекуваше со цефалексин иако на интернет пишува дека не е добар за нив,во нејзини книги за глодари пак пишува дека е еден од главните леков.

    Инаку жената е навистина фина и услужна.Па сега со барање по интерент го најдов Војо кој не бил ветеринар но се разбирал за егзотични животни.Кои се вашите искуства?

    Поздрав и имајте убав ден :).
     
  2. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Др. Диме во Центар. Со сите животни што сум ги имала ми помогнал.
     
  3. irina91

    irina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Барам на интернет во капиштец му е ординацијата,можеш да ми дадеш линк или број? Си носела и морско прасенце конкретно ако да,кои антибиотици или пак што му е дадено ?
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    https://m.facebook.com/velkovskidimce?tsid=0.6845901489723474&source=typeahead
    Еве линк од фб профилот. Конкретно, морско прасе не сум носела, но знам дека има многу луѓе задоволни од неговата работа. Погоре од неговата ординација се наоѓа ординација на друг одличен ветеринар. Но, не сум сигурна колку е добар со глодари.
     
    На irina91 му/ѝ се допаѓа ова.