1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Водење љубов или обичен секс?

Дискусија во 'Секс' започната од RouZi, 31 јануари 2010.

  1. RouZi

    RouZi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Ajde da vidam shto mislite vi shto e za vas poubavo :) Shto sakate vie povekje da imate a i so kogo :)
     
  2. unknown

    unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Водење љубов.
     
    На Osamena devojka и srcuffcee им се допаѓа ова.
  3. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    јас мислам дека водењето љубов е многу поубаво и многу многу поромантично од сексот :D
     
    На Osamena devojka и srcuffcee им се допаѓа ова.
  4. RouZi

    RouZi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Taka e jas se slozhuvam so tebe :)
     
  5. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    да да поздрав :lol:
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Водење љубов, се разбира. Секс можеш да имаш со секој, но да водиш љубов само со некој што го сакаш и те сака.
     
    На Osamena devojka, Lolo5, tigarche1 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Bas taka, se slozuvam ;)
     
  8. RouZi

    RouZi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Taka e i jas se sluzuvam so vas dvete :)
     
  9. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    isto i jas .. ljubov nemozes da vodis so sekoj posebno ako ne cuvstvuvas nesto jako sprema nego .. sex go svakam kako zadovoluvanje na potrebi i obi4no on e sekad zadovolen nz dali samo na mene mi se slu4uva toa ili ...
     
    На florentina му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RouZi

    RouZi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    isto i jas .. ljubov nemozes da vodis so sekoj posebno ako ne cuvstvuvas nesto jako sprema nego .. sex go svakam kako zadovoluvanje na potrebi i obi4no on e sekad zadovolen nz dali samo na mene mi se slu4uva toa ili ...[/quote]

    Pa da toa e taka ljubov nemozesh da vodish so sekoj samo so onoj za koj chustvuvash neshto posebno i toj za tewe a seks moze d aimas so sekoj i ti si vo pravo toj e zadovoln a vie(jas) ne
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Колку тоа романтично звучи...ааах водење љубов.Во принцип,водењето љубов е философска категорија,тотално непостоечка,фиктивна,можеш да го гледаш на 1000 начини,а додека имањето секс е имање секс и никако поинаку,природно,можеби примитивно,потреба,причина заради која постоиме.Самото по себе водењето љубов не е кулчка за создавање живот,тоа е само надоградба над оној простиот,примитивниот секс,додавање капка философија и демек продлабочување на значењето,а можеби и одличен начин за да се ослободат жените од вината и јуришнат во благодетите на сексот,затоа што нели ние жените не сме толку површни,ние баратаме со длабочини,ширини,чувства и сто димензии уште...па не може ние возвишените дами да се впуштиме во такви простачки работи без притоа да не му го знаеме значењето на сетоа тоа...туф,туф...
    Извните мај лејдис,но јас не можам да имам секс со било кого,исто како што вие велите дека не можете да водите љубов со било кого.Нц!Сексот ака водењето љубов е уметност,а не чувства!Базична потреба,се остатокот е разлика во нијанси.Дали ќе ме бубне во глужд или испакнат дел на карлична коска или само ќе си задоволиме примарна потреба...исто ти е,се додека ти уживаш и си целосно таму и прееееед се го правиш за себе,а не затоа што нему му се сакало.
    Под водење љубов јас подразбирам дека во текот на тоа водење љубов додека ве гали и мази си велите еден на друг,леле колку те сакам или помислувате,леле колку го сакам,па мислите на -длабочините- на вашите чувства кон него додека се движите во ритам...маааааа дајтеее...Нема потреба од китење на новогодишни елки...Секс,водење љубов,исто е,па и да е одделно и двете...мене ми е јасно само дека морам да го сакам за да имам секс со него,а додека го имам сигурно не мислам константно леле колку го сакам,леле колку го сакам....хмммммм ќе развијам теорија со ова зошто поголемиот дел од жените не доживуваат оргазам додека имаат секс со партнерот...веројатно ради таа луда философија на водење љубов.Изгледа постојано се прашуваат _што правиме сега?!Водиме љубов?!,А го сакам ли?!Ме сака ли?!,Не е ова само секс нели?!- и....аш оргазам...е аш....
     
    На RandomSlut, Almedina88, cupcakeb и 2 други им се допаѓа ова.
  12. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Хах...дефинитивно се согласувам со тебе! :clap:
     
  13. tigrica01

    tigrica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4

    Poptpolno se soglasuvam so tebe :clap: Konecno nekoj realen i racionalen,ma dajte pa ne ziveeme vo bajki...
     
  14. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    jas ne gledam nekoja razlika pomegu vodenje ljubov i seks, dali toa ke go napravis so tvojot partner ili nekoj drug go pravis na isti ili slicen nacin ljubovta e povrzana so seksot no seksot ne e povrzan so ljubovta...............:)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас сум дефинитивно ДА за водење љубов, а секс како секс можеш да имаш со секој ама водење љубов е нешто повеќе
     
  16. Temptation

    Temptation Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    исто мислење имам и јас ...
     
  17. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Дали тоа значи дека никогач не сте воделе љубов па затоа не знаите ????
     
  18. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Водење љубов...дефинитиво...Романтика, свеќи, винце...Позз
     
  19. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    водење љубов дефинитивно ..........ја обожавам предиграта :D
     
  20. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Како да е пак има пенетрација разлика-сменет називот за секс,да не ја квотирам Lilit :D
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.