1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воопшто не мисли на иднината...

Дискусија во 'Врски' започната од 66-mo-1r, 19 ноември 2019.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Треба да го смените насловот на темава во:

    Не мисли на иднината, онака како што јас мислам дека треба.
     
    На Boni montoni, Anon, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    da ,blacknight mila, sme bile po odmori i se bilo ok i vo ist krevet sme bile u red bilo ne go budam ko so veli hahaa, , ne ne mi e prioritet deteto,,bar sega ne mislam toa,, inaku ok e chovekot sprema mene,samo ete toa mi e problem ziveenjeto
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.350
    Пол:
    Женски
    Поради тоа треба да поразговарате,да си разјасните.
    Инаку,проблемот ќе стане поголем.
     
    На piksooki и Boni montoni им се допаѓа ова.
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сака да биде со тебе, но заради децата можеби му е не пријатно да живеете заедно. Тие можеби знаат дека татко им е во врска, меѓутоа живеењето заедно ќе изгледа дека следниот чекор е брак, а можно е да не е сигурен како ќе го прифатат неговите деца тоа.
     
    На Boni montoni му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    i jas mislam taka no primetua na momenti se e ubavo i ko da kje go zamrazam oti e takvo status kvo nesakam da go izgubime ova prekrasno shto go izgradivme, :(((((((((((( ako ne prevzeme on nesto vo idnina , moze bi i kje prestanam da go sakam
     
  6. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.350
    Пол:
    Женски
    Изрази го твоето незадоволство од ситуацијата пред него смирено,но јасно.
     
    На piksooki, Anon, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    fala dusho :(

    mi ima kazano mojov odamna nekoja mu doshla doma tipka demek nejzinite ja nabrkale i nem,a kaj da zivee a idel so nea nekolku meseci i ziveela tamu i pravela skandali, se derela, sakala i da se otrue ovoj mi viksase mojov abre nemozev da ja izbrkam , ludacha, pa so si ja primil???? i veli toa bese nasilno nejkev jas ne znaev kako da ja izbrkam, prvo velese posede godina ova pred 6 meseci a sea vik mojov a neee nie odevme godina ipol a posede neznam nekolku meseci ne se sekjavam -- 4 meseci sedela vo drugata kukja ja izbrkal prvo tamu koga nisto ne bidnlalo do nego ima use edna kukja na dedo mu otkako videl deka e luda i ja nabrkal skroz od negoviot zivot i mu velam nekjna pak a shto mislis ti kje bideme zaedno?? pod ist krov? mada i sea sme taka non stop zaedno samo so si idam doma za spanje posle utredenta u 4 koga doadja od rab pak i mi vika toj zdravje kje vidime neaznam akio bidam zdrav i ziv-- aa velam ,a a tie so kuferchinjata shto ti dojdoa doma??? i toj veli eee da bese bogami e oti sum izgoren od takvi zastoa nejkam zaednichki zivot aha vikam epa radi dna kurva i nenormalna JAS da odevam??? pa ne sme site isti zeni, ne si probal i se razlutiv cel saat molchev posle mu dojde krivo za toa i pochna da me gushka milno potoa izlegovme i mi vik dosta so toa, sum ti kazal kje ziveeme zaedno, samo ti zasho si mnogu napadna i jas ti vikam ne,sigurno deka i toa kje dojde eden den zaednichki zivot
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.350
    Пол:
    Женски
    Малку е чудно што ти има кажано различен период на живеење со таа. :^)
    Осеќа несигурност поради лошо искуство.
    Ќе му збориш дека ти не си таква,дека го сакаш и затоа најнормално сакаш да поминувате повеќе време заедно преку заедничко живеење.
     
    На Boni montoni му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    da dusho :( i mozebi i se plasi da ne bidam losa ko taa :( no jas sum fina so nego i nezna ,dolfo ziveel sam i e naviknat na samotija, imase pred mene devojka druga se skaraa so taa ne bil blizok ko so mene poso taa bila od drug grad studirala moja vozrast 35 i idela u mesecot ednas za vikendi, ili on kaj nea retko, no so mene e sekoj den kje se trudam da go uveram deka sum dobra :(
     
  10. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.350
    Пол:
    Женски
    Но,немој многу да чекаш.Ако и понатаму го избегнува прашањето за заедничко живеење,тогаш не вреди да си го трошиш времето на него.
     
    На piksooki, candy.cane и Boni montoni им се допаѓа ова.
  11. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    mozebi i toa e, kojznae, ima logika bogami shto vikash mozno e i toa da mu e prichinata

    nesakam da go izgubam :( retki se ko nego, kako me gleda, chudo e, ne sum sretnala vakov chovek ko nego :( no toa samo mi e problem, aj godina sme zaedno i 3 meseci, belkim kje bide :( vo red , kje te poslusam, kje go zadram pak okolu ovaa tema, neka mine mesec :D dva , pak kje otvoram tema, ne mi smeta no vaka no motiv mi bese TAA koga primil nekoja da zive so nego ZOSGHTO PA I JAS DA NE?? ne vredam jas/???
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Па очигледно таа му била поблиска штом дозволил таа да живее кај него а тебе така те одјебува.
     
    На bicycle и nextredstyle им се допаѓа ова.
  13. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.350
    Пол:
    Женски
    Ако до сега не му напреднале ставовите за тоа,можеби е во право @Alisa22 .
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ne veli stalno taka shto e najchudno nekogash i vika ajde uchi se gotvi utre kako kje treba da mi gotvish :))))))))))) zboruva ko demek kje ziveeme zaedno, jas ne su mu rekla direkno ajde da ziveeme tuku koga kje se iznerviram mu kntriram i on od inat mi zboruva raboti shto me povreduvaat i vika abe glej segashnosta ostaj idninata, denes sme zivi utre kojznae ne ne laze za taa, ne mu bila bliska mnogu poso od drug grad i taa , mu se namestila nejkela da si odi ona nokje mu doshla lele me izbrkaa moite i on vika so da i pravev ja priiv placese i aj videl nekolku meseci sho lebce e, lazela deka ja tepal , mu pokazuela ljubomora , ne mu davala u charshija da seta vkala lele zeni gleash abre losa losa i na krakj ja izbrkal :D odvaj, ja od drugi razbrav mi rekoa deka bila manipulativna idiotka SO TIE ZBOROVI, mnogu maka videl iod taa[/QUOTE]

    inace e mnogu blizok so mene, nautro odma za vikendi idam kaj nego , nema mkoment koga ne sme zaedno znachi ne se raboti za blizina premnogu sme bliski osven sho ne spieme zaedno :)
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Некој ако те сака нема намерно да сака да те повреди ,тие работи не ги правиш на човек што го сакаш.
    Тоа не е причина така да ти се понаша тебе . Не те сака
     
    На Svetoslava, bicycle, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ne izgleda kako da ne me saka, koga se lutam posle se gleda mu e krivo .... nekogash mnogu e nervozen , tip a inace e dobar , ispolneta sum so nego samo ovoj problem mi e sakam idnina i ziveenje so nego :(
     
  17. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    [/QUOTE]
    Па гледа дека се залажуваш така и ајде да се порадува малку ти вели дека кога ќе остаре ќе му готвиш и переш, и ти си среќна после. Другиот ден пак по старо. Сериозно не знаете да си дадете од важност.
     
    На Svetoslava, candy.cane и nextredstyle им се допаѓа ова.
  18. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Он си бара некоја да го чува кога ќе остаре понатака.
     
    На Svetoslava, bicycle и nextredstyle им се допаѓа ова.
  19. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски

    Не ти е малце понижувачки да го молиш да се сожали да те земе кај него небаре си некоја улична џукела, и уште да се радуваш што ти викал "ајде учи се да ми готвиш"?
     
    На smooch, cresa-jagoda, Svetoslava и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    na zezanje mi vika toa za gotvenje :))))))) se smeshka vika AJDE UCI SE GOTVI , MORE VIDI JA GALENA MOMA I SE SMESHKA :D a i on mi gotvi, grev na dusa ,se neznam jas , koga mi e teshko sekoj problem mi go resava chudo e .... ima nekoja dobra dusa so saka da pomogne , samo ova zblizuvanjevo mi lici teshko mu odi,