1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да имаме односи?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Ledena, 19 јануари 2010.

  1. Ledena

    Ledena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Devojki pomagajte... Imam 16 god i imam vrska od 1 godina i nekolku meseci ... Go sakam mojot decko mnogu i toj e mnogu dobar so mene no vo posledno vreme mnogu se karame i poveke mi imat kazano deka resenie na toa ke bide dokolku imame odnosi. Dosega ne sme imale . Toj pred skoro vreme prv pat mi spomna da imame odnosi , a prethodno cela godina nisto ne mi bese spomnal . Ne mi ni vrsi pritisok ni nisto ! Pomognete mi ve molam dali treba da mu dadam... VE MOLAM NAJVEKE ! :?
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Немој во никој случај да го правиш тоа доколку не си подготвена, само со таа цел да го задржиш! Стори го тоа кога навистина ќе сакаш а не вака од зор. Па нели првиот пат треба да ни остане добар спомен, да се случи во вистинското време, така да не го прави тоа само за да ги смириш кавгите. Тоа секако нема да биде решението. Барем јас така мислам. Позз
     
    На SummerGirl12, okcenzi, dzvezdicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Ledena

    Ledena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    EPa ne za da gi smiram kavgite samo... jas do sega ne sum imala odnosi i toa go dozivuvam nekako nogu strasno i bolno i ... ne znam sto da pravam... go sakam mnogu i strav mi e da ne go izgubam zaradi toa bidejki toj e pogolem od mene 3 godini i si ima svoi potrebi i jas toa go razbiram ama .... jas nekako ne sum dovolno podgotvena bidejki prethodno ne sum imala decko i ne sum razmisluvala na tie raboti ni pa sum citala nesto vo vrska so toa... ova me izmacuva veke so denovi , a go sakam premnogu :(((
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ова кажува се. Не го прави тоа. Партнерот ако те сака ќе те чека ;)
     
  5. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Се сложувам со тебе..;)...
     
  6. SLATKA23

    SLATKA23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    ako ne si podgotvena ne go pravi toa, i jas izbrzav so prviot decko so koj imav 1 i pol vrska pa pak raskinavme i da ti kazam mnogu se kaam sto go napraviv toa togas i sto ne se cuvav za segasniot decko koj e vistinskiot a toa go znaev uste od prviot den.So nego sum od 18 godini.koga i ti ke go pocuvstvuvas toa deka e vistinskiot napravi go toa, i nemoj da mislis deka ako mu dades kavgite ke prestanat.vo sekoja vrska mora da ima kavgi taka samo se jakne vrskata. NE IZBRZUVAJ MOJ SOVET.POZZZZZ
     
  7. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Zdravo na site :) epa vaka bi vi postavila edno prashanje znam deka mozhete da mi pomognete Hehehe :) znachi iam 16 godini i iam dechko ideme 10 meseci :D inache porano mng se karafme ali karanicite bea se za gluposti iii sednafme i se rascistifme i od togas se neame karano :D sea se ni odi super i mn mi e milo ... premnogu go sakam a i on mene (mnogu pati mi ima dokazano i mn se trudi okolu mene sekogas e iskren i use mn mn rab. so koj mi dokazal deka stvarno mu znacam.. dojdofme do temata za sex i iskreno zborefme ja mu kazaf deka mi e straf i deka ne sum seuste spremna toj mi kaza deka ke me ceka i deka nesaka da imame neso dodeka jas ne se osekam spremna... toa mnogu go pocituvam od negova strana sto ne me brza i sto ima razbiranje za mene ... no sepak ima 17 godini i mislam deka ... posle se sto prai za mene zasluzuva da imame sex ... neznam sho da pravam a mn mi e straf i mislam deka sum mala za toa :worried: pisete ako mozete i fala mnogu odnapred ..pozz
     
  8. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Spored mene za sexot ne treba da postojat godini.. Samo treba da go pravish prviot korak togash koga kje si spremna.. Ne poradi toa shto chuvstvuvash vina ili od primoranost..:)
     
  9. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Fala mnogu :) inache da i ja mislam taka ... ali tuka e i majka mi taa pocna da se somneva vo mene a neam niso napraeno :worried: sig. me svakas so sakam da ti kazam... :worried:
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.500
    Јас ти велам не!Малечка си и неподготвена,зарем сакаш да имаш психички последици подоцна?!
    Еве пример од искуство.Одев со бившиот долго,бев постара од тебе,но сепак не бев подготвена да се впуштам во сексуални односи и не сакав токму затоа што бев свесна за последиците и ги знаев причините зошто би го направила тоа,а не беше затоа што јас сакам.Се однесуваше лошо со мене,се каравме и како причина го наведуваше токму тоа,секс,но не беше така,ме користеше како средство за празнење на негативна енергија,ја покажуваше неговата немоќ кон се останато,па ме малтретираше мене психички за да си докаже дека вреди,да не одам во детали и уште ситуации.Јас реков не и остана на не,си најдов друг дечко со кој сега сум среќна и имаме супер врска.Сега гледам од овој агол и немаш поим колку сум среќна што не паднав на неговите услови и покрај тоа што сметав дека го сакам премногу и дека не сакам да го изгубам.Јас имав намалена самодоверба и патев од анксиозни расположенија токму поради него и неговото однесување,а тек да спиев со него,кој знае каде ќе бев сега и кој знае уште колку ќе се врзев за него.
    Мој совет е подобро да раскинеш него ли себе да си се изложиш на нешто на кое не си спремна.
     
    На caroline.costa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Ovaa recenica ne ti e na mesto bas zasto ne treba da mu dades zasto on pravi vaka ili onaka.Site maski koga togas i zvezdi ni simnuvaat za legnat so nas.Sto se odnesuva za godinite 16 jas mislam deka seuste e rano.jas idev od eden decko 3 i pol godini so nego se fativ na 14 i ne mu dadov duri i otkako raskinavme sakase da bide so mene pak no ne se spomuvase seks.znaci sum prekinala so nego na 17 a ne sum imala seks.veruvaj ako mislis deka ke bidete pobliski ili nesto ne se lazi.moze ke bidete no nekoj period.a za toa dali si ti spremna ili ne nikogas nema da bides spremna.nikogas ne go planiraj seksot.nikogas ne zamisluvaj kakov i kade ke bide ili sto da nosis.ne se optovaruvaj so tie misli.kolku poveke ne mislis tolku podobro ke bide.ke si dojde se na mesto.jas go imav koga najmalku ocekuvav i mi bese mnogu ubavo.pozz
     
  12. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    mn mi se dopaga ovoj sovet i jas mislam isto taka :) inache za mojava situacija znaci i ja mislam deka sum mala i se toa i deka ne sum spremna alii decko mi e tolku dobar mil.. neznam premng. raboti prai za mene sho ednostavno drugarkite mi se cudat kako e mozno nekoj tolku mnogu da saka nekogo... i poradi toa mislef.. deka bi trebalo zaso mu veruvam a i toj samiot mi kaza DEKA NEMA SANSI DODEKA I ON NE ZABELEZI DEKA JA SE OSEKAM PODGOTVENA DA IMAME ODNOSI :D pozz :D
     
  13. tamy

    tamy Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Moe mislenje e deka ne treba da go napravis toa...AKo toj te saka ke te saka i bez odnosi...a ako nesto spomne raskinuvanje nemoj da potkleknes na toa kazi mu:Ako tebe ti e povazen sexot otkolku jas,zaboravi me...Toj film so mene nema da go gledas :D
     
  14. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    a i da dodadam mnogu mi e straf neznam zaso izglea zaso i ne sum imala alii mng sakam da znam kakvo e custvoto ... mnogu li e strasno ko so kazuvaat nekoj ili ne..?? ( btw se mislef za toa dali da iam odnosi so negoo samo razmisluvaf onaka so bi bilo ako bi imale neso zaso negoviot drugar isto ima zenska i idat 1 godina i stalno mu se fali kao imaat sex kao im e super... i u toj pogled se osetif malku glupo .. ko on da e zapostaven a drugar mu mn mn loso se odnesuva kon devojceto za razlika od decko mi ... i nekogas mu e i na nego krivo i si misli kako moze toj demek kao tolku go saka zenska mu stom mu dala... ali ja mu kazaf deka seksot ne e dokaz nekogo koj kolku saka ... pozz
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Mesto da razmisluvas za seks na 16 godini mozebi treba poveke vreme da mu posvetis na ucilisteto, bidejki spored pisuvanjevo malku si nepismena,ocigledno ne znaes kade se upotrebuva V a kade F. I ne znam koja e potrebata od otvoranje na nova tema. Mozese da si go smestis prasanjeto vo prasanja,problemi i soveti. Stom prasuvas dali da imas odnosi ili ne ocigledno deka ne si podgotvena i go imas ostatokot od zivotot za seks, a detstvoto nikogas nema da se vrati.
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Hahaha :)
    dovolno sum posvetena na uchilishteto :D i zadovolna sum si so ocenkite :D
    inache fala za sovetot :) (btw ne e deka neznam kade se pishuva V a kade F .. tuku nie pomladite pishuvame namesto v ...F :D pozz :)
     
  17. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Okej ne sme tuka da sudime dali sme pismeni ili ne i dali da otvarame novi temi ili ne.Nekoj nema vreme da gi razgleda siiiiiiiite temi i da odluci ili da misli kaj da si ja smesti temata.Uzuvaj temata ti e na mesto.Ti ako si znaes deka si mala ne mu ja misli.A za toa dali e strasno jas mislam deka dobri 3 godini pominav mislejki sto? kako? zosto? koga? dali? i sepak ne e do tolku strasno.za boljenje boli i nemoze nekoja da me ubedi deka ne bolelo osven ako ne bila dupe pijana :lol: :lol: dobro sea toa vise bi bilo siluvanje hhehe puf puff :DZa falenjeto za drugarka ti promeni go mislenjeto vaka~~ako na drugarka ti i kupat mobilen sto ti mnogu go posakuvas,ona go dobiva na mnogu mala vozrast i ti go baras i ne go dobivas sto ke napravis?ke cekas...vremeto se isplati i koga ke vidis posle period od 2 3 ili 4 godini dobivas preubav telefon sto ona nemoze ni da si zamisli da go kupi:D:D ti dodov primer zasto sekogas e taka.ne brzaj se ke si dojde na mesto
     
  18. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Fala mnogu :) Bash si srcka :D Hehehe .. inache neznam izgleda greshno me svatile jas ne kazhaf deka sakam da mu dadam.. samo kazhaf deka razmisluvam na taa tema i deka dobro bi mi doshle soveti od vas od poiskusni lugje :D Heheh sepak fala mnoguuu .. :) pozz :D
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Of lelelee nie pomladite hahahaha me nasmea sega. Pa se gleda na kade odi svetot i na kade odat pomladite, ama aj nema vrska ne mozam tuka da se raspravam so vas "pomladite" pa ke si prekjutam
     
  20. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Hahaha :D dobro dobro :D u pravo ste :D ajde pozz :)