1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

  1. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    59.333
    За кого како.

    Сметам дека доколку човек е отворен и подготвен за вакво животно искуство, ќе доживее вистинска љубов. Обострана љубов. Доколку безрезервно и не себично сака, во права смисла на зборот умее да пружи, тогаш се ќе се врати со истата мера.

    Таа постои, дефинитивно.
     
    На crazylady, Decapitated.Hanna и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  2. kitty267

    kitty267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Се помалку верувам во вистинска љубов според тоа јас што сум доживеала и другите околу мене. Не знам дали можам да посочам некој пар што барем едниот не изварал, а сеуште се заедно и глумат заљубени т.е има и такви случаи што не глумат но сепак боље со некој у врска да си нели него сам/а. Секогаш постои онаа мала надеж дека еден ден и јас ќе го пронајдам вистинскиот но поголема е сомнежта дека тоа никогаш нема да се случи.
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Kој не сака љубов ,но друга е реалноста.... :worried:
     
    На Schmetterling4 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. secretservice

    secretservice Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ВИСТИНСКИОТ ЛУБОВ постои само во романите и филмовите, а у реалност НЕ !
     
    На Schmetterling4 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Секако дека постои.Само е ретка како скапоцен камен.Затоа треба да знаеме каде да ја бараме.
     
  6. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Постои , нормално. Ама е ретка како дијамант.. од друга страна пак , она што е ретко повеќе добива на вредност :)
     
  7. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Постои, секако дека постои само не секој и секогаш ја наоѓаме. Можеби ја бараме на погрешно место или во погрешна личност :)
     
  8. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Секако дека постои, имам милиони примери да ви дадам доколку ви се потребни да верувате.

    Некои што биле излажани од парнерот секогаш ќе кажат дека не постои, ама има време. Сеуште можеби не сте ја нашле таа вистинска љубов. Битно, постои!
     
    На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
  9. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не постои. Има исклучоци за некои али тоа е еден во милион , а јас спаѓам во тие милионот што не се исклучок па затоа и не верувам... Можда порано имало али на денешно време тешко. :doh:
     
  10. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Јас бев најголем скептик за ова и искрено да требаше да одговорам на ова пред пола година, веројатно ке плукав и огорчено ке зборував на оваа тема.

    А сега? :?: Па сега ке ви кажам само.. јас си ја најдов својата. :inlove: И се чувствувам како ништо повеќе да не ми треба. Ништо не е невозможно. :)
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Постои според мене. Само треба време може за некој да ја најде таа љубов, некој порано некој подоцна. Јас мојата си ја најдов, баш тогаш кога мислев дека изгубено е се дека не постои тој човек за мене, а тој пред мене бил и ОП се случи љубов голема меѓу нас. :inlove:
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Вистинска љубов постои, ама дали ќе биде возвратена со вистинска љубов .. е тоа е друга приказна :|
     
  13. ElfLuna

    ElfLuna Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Имам 26 години. До сега многу пати сум сметала дека сум заљубена, но потоа сфаќав дека нема врска. Не сум разочарана од врските, напротив заедно сум со прекрасна личност. Но едноставно ја немам почувствувано онаа вистинската љубов. Дечкото е супер, го сакам премногу и се би направила за него, но тоа не е онаа љубов. И затоа размислувам дека не постои таква љубов освен на филмовите. И логично да размислуваме не можеш да чувствуваш со срцето, тоа нема врска со никакви чувства. Се прави мозокот. Верувам во љубов према родители, деца, роднини, пријатели, но онаква филмска? Можно е затрескување, страст, итн, но љубов? Сериозно? Не постои!
     
  14. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Постои
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Постои,но тоа не значи дека секој може да ја пронајде.Често бараме на погрешни места,опкружени со погрешни луѓе,но не сме свесни за тоа.
    Сепак,дали ќе ја пронајдеме вистинската љубов или не,зависи од многу нешта.Треба да бидеме отворени кон нови работи и да не судиме веднаш,туку да ги запознаваме луѓето околу нас,да им дадеме простор сами да создадат слика за нив и да дозволиме да ни се приближат,а времето ќе покаже дали сме направиле правилна одлука.
    Иако многу врски на почетокот се идеални,не значи дека тоа е витинска љубов.
    Витинската љубов значи посветеност,почит,постојана поддршка и оваа љубов се гради со години,како што созреваме и се менуваме,така се менува и таа.
    Кога покрај сите подеми и падови,знаеме дека има некој што безрезервно не поддржува и не сака,покрај сите наши маани за него сме совршени и кога плачеме и кога се смееме,кога и покрај се,тој никогаш не се откажува од вас,но ниту вие од него... :l:
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Постои жив пример сум јас :l:
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    многу ми е жал , али не постои веќе вистинска љубов , лугето сами ја уништи ја !
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    PRIMER ZA VISTINSKA LJUBOV !!! :l::l::l:
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Вистинска љубов постои, но само за оние кои бараат љубов. Ама како што гледам во последно време, многу повеќе се обрнува внимание на некои втори квалитети, отколку на љубовта. Се гледа на финанскиска состојба на партнерот, на образование, семејно потекло. Се гледа дури и на друштвото на дечкото. Надворешниот изглед, сексот... Сето тоа го намалува чувството на љубов а го зголемува личното его, со ставот, ете јас го имам најдобриот.
    Љубов е она кога се се става во втор план а напред се носи срцето. Тешко го има тоа во денешно време. Сигурно дека не би излегле со некој за кој сите мислат дека е грд. Ни со оној кој не може да ве чести барем една пијачка. Не би отишле со некој кој има само основно образование.
    Самото општество не тера да ја занемариме љубовта. Тоа е мое гледање на работите, иако јас ја имам пронајдено својата вистинска љубов:)
     
    Последна измена: 20 ноември 2014
    На crazylady, Mishela и elisabeta им се допаѓа ова.
  20. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Постои, ама се поретка е.