1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Iggy.A, 16 ноември 2015.

  1. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.103
    Пол:
    Женски
    Идевте 11 дена шо толку се сакавте и те отсака?! :?:
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.691
    Пол:
    Женски
    Абе глупости.Мене ептен ми се сфиѓаше бидејќи месеци пред тоа се допишувавме и искачавме најдругарски.Или јас не му се сфиѓав или не знаел во моментот што понатаму.Ама и ден денес сме си другари и океј сме.Ептен го почитувам бидејќи и после 2 год не е сменет, не изиграва мангуп
     
  3. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.644
    Допаѓања:
    52.604
    Пол:
    Женски
    Ако е среќен и има вистинска љубов со таа девојка зошто да не? Ако сакаш вистински некого нема да ти се "пробува" настрана без разлика дали е прв, како кај машките така и кај женските. Не знам што има чудно во првата врска да пронајдеш вистинска љубов.

    Ама кај многу луѓе владее она мислење демек ако не пробаш барем со 2-3ца значи си неизживеан и секогаш ќе те копка како е со друг/а ако останеш со првиот/та. Можеби кај некои, но тогаш е најдобро да се прекине врската и секој со својата среќа.

    Нема правило кога ќе си го пронајдеш човекот на твојот живот. :)
     
    На Elenpelen, Animali, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Предлагам муваторка да стане збор да годината. :D
    Да си жива и здрава, ме изнасмеа, сериозно ќе почнам да го користам зборов кај стигнам. :lol:
     
    На 1209, Animali, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Па нема врска до полот јас мислам и жените сакаат да експериментираат не се родени само еден да и ја одземе невиноста и цел живот со тај секако дека досадува со еден се според мене.
     
  6. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека мажите се повеке критикувани за изневерувањата како слабак без муда што не признал и слично. Само малоумен маж може да се фале дек аизневерил тоа е знак на слаб карактер.
     
  7. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Сега треба да признаат или не?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Of course yes.
    Ама нема.
     
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Aко си се сакаат,се согласуваат и си мислат меѓусебе дека си се сродни души-да.Нема врска дали и прв,пет или кој и да и дечко/девојка.Познавам многу парови,млади и стари кои што си биле први дечко и девојка.Нема врска тоа во кој век сме,иако признавам порано била почеста оваа појава,а и одма ги мажеле де :lol:.Во врска со сексот,не го разбирам тоа дека „ќе си здосадат“.
    Во контекст,на мислењава од погоре:има и жени што се фалат на другачки,комшики со колку излезеле и си го гледат тоа како знак на успех.Во тој сегмент,има и мажи и жени што се фалат со колку биле.Пошто,нели нема поголемо животно достигнување од тоа.
    Можеби е оф топик ама:многу ми е кјут како постари луѓе ми раскажуваат како си се сретнале со сопругот/сопругата како си биле први дечко и девојка.Луѓе кои после толку време се заедно,а изгледаат позаљубено од многу помлади парови :inlove:
     
    На Dreamgirl90 и Amellie13 им се допаѓа ова.
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Па рече ако се фали е малоумен. Ако се фали значи признава :D
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ако се фали може и да лаже.
     
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Ти спомна 2 варијанти. Ако изневери а не признава- без муда го критикуваат, ако се фали - слаб карактер малоумен. Ова што лаже е трет вид:DСве бре не чинат.
     
  13. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Зошто да не? Секако дека може. И зошто конкретно за мажот се прашува? Мислам дека и за двата партнери треба да важи истото. Што као мажот има потреба да оди со други, а жената нема?
    Ако врската е квалитетна и постои вистинска љубов, не гледам зошто било кој од партнерите би сакал да проба нешто со некој друг. Во глобала не ги прашувам луѓето дали имале само еден или повеќе партнери, ама да, познавам такви кои се во брак со години ако ви е утеха :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Jas sum 6 godini vo vrska, prvi sme, se ucime eden drug haha i se uste sme zaedno, da ima momenti kolku i da ima ljubov ti dojde preku glava ama ljubovta e presudna da ostanes so nego. Najubavo koga ste si prvi edn so drug, a nekoj ako saka da izneveri moze, nema sila da spreci kolku i da go branite.
     
    На Glossy-girl, Ugly Duckling и Amellie13 им се допаѓа ова.
  15. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Зависи, до дечкото и до неговиот карактер. Ако ја сака, може да биде верен и да имаат долга врска. Исто така важи и за женското. Но сепак мислам дека поретки се тие што опстануваат така. Како е тргнато времево, не се знае кој со кој што прави.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Зошто да не може да е верен или верна :wasntme:?Толку е тешка таа работа да сакаш и да се посветиш целосно со срце и душа само на една личност?
     
    На Glossy-girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Засега може, ќе ви кажам пак после три години.:lol:
    Први сме еден на друг инаку, не знам од каде таа идеја и желба дека мора да се пробаат повеќе. Зошто би ми дошла таква фикс идеја ако ми е добро со него?
     
    На Ugly Duckling му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    7.230
    Prashanjeto ne e normalno I ne e prirodno. Zvuchi na pubertetska fantazija za romantichna bajka. I da funkcionira , za 20-30 god nekoj ke si posaka predizvik, chovechki e.
    Normal no I prirodno e sekoj da istrazuva so merka za da znae sto mu odgovara. Gaki kupuvas pa gi probas a ne zena ili maz.
     
  19. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Ама што има различно меѓу друг кур или пичка? Зошто бе така со размислувањава?
    "Ќе посака". Нема што да посака ако е сѐ во ред.
    Може да посака ако дојде до крај, а од чиста мира нема да се прашувам како ќе ми е со друг сѐ додека ми е супер.
    Што да истражува? Не е ова екскурзија, партнер е.
     
    На eliesaab, Cinnamon Bun, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Може да ја сака една цело време, ама да верувам дека некој и е верен на првата во врска па еве и брак ми е рамно како да верувам дека постои Дедо Мраз.
     
    На MysteriousQueen, Dream-Girl и lovestoneddd им се допаѓа ова.