1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е сериозно или моментална привлечност?

Дискусија во 'Канта' започната од B.B.B, 17 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    E vaka srcki....Imam 17 godini..Vo nedelata bev za Dojran...so majka mi i tatko mi ..i nivnite prijateli ...tamu bese i nivniot sin toj e 21 godina....ima zenska...nz kolku vreme odat..no naslusnav niz razgovor so drugi dodeka toj zboruvase deka planira da ja ostavi.....
    e vaka ....cel den dodeka moite i negovite se banjaa jas so nego sedev....i jas onaka sramezliva toj pocna muabet za skolo ova ona...posto ima zavrseno isto skolo ko mene ...btw me prasa dali imam decko, niz muabet a i dali sum sakal na vrakanje da si idam so nego na motor..jas mu rekov ke vidameme kako ke bide situacijata...i onaka celo vreme mi se smeskase :) mi bese ubavo priznavam.
    Koga dojde vreme da si ideme covekot so koj jas se vozev bese podnapien pa em mi bese strav da se vozam so nego em sakav da se vozam so mom4evo...i se kaciv na motor so mocevo... :D onaka happy celata :D
    Bese veke mrak dodeka site so motorite ne pominaa..nie ostanavme sami na avtopatot okolu 30 min..taka se vozevme..jas bidejki sramezliva go drzev za polovina so dva prsta :$ a toj postojano koga pravevme pauzi mi velese slobodno potpri se na mene koga ke sakas....no jas :worried:
    i taka vozejki se gledam toj mi gi zede racete i mi gi namesti onaka cvrsto da go fatam za polovina...po nekoe vreme pocna da mi ja baknuva dlankata...dodeka se vozevme....Koga stasavme vo nasiot grad..toj prodolzi so negovite jas so moite roditeli...i nisto ..samo se pozdravivme si frlivme po nekoj pogled i tolku...
    Nema fb profil nema msn ...ne razmenivme broj.. a jas postojano eve mislam na nego...sto mislete dali toa mu e bilo onaka momentalna zanimacija..ili mozno e da imam nesto poveke so neog...bas me interesira posto umiram od zelba ...da sum kraj nego ..edvaj cekam pak da se ide nekade so motorite i toj da odi da go idam. ;( ;( ;( ;(
     
  2. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    па зошто не отидеш со мајка ти на гости кај нив?штом се пријатели ете ти можност да го видиш,пак да разговарате и да видиш како ќе реагира
     
  3. Magica

    Magica Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Eve vaka... Sega ako mislis ti na nego postojano , znaci deka go sakas. :)
    Odi baraj uste edna sansa za da go najdes nekade ili broj, msn, fb...
    Jas mislam deka toj e malce pogolem za tebe , no jas ne znam kako odat rabotite kaj nego pa mozebi i toj te saka...
    Ako sednes so nego na motor use ednas togas drzi go cvrsto za polovinata!! :rofl:
     
  4. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Мое мислење е дека си му била симпатична но со оглед на тоа дека имал женска и дека неможете баш многу да контактирате незнам дали би требало да имаш некои големе очекувања. Би ти дала совет следниот пат ко ќе се видите да бидеш поопуштена, да разговарате повеќе и да не се срамиш од него, ако можеш да го наведеш некако да размените број - понатаму препушти се на времето ;)
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Абе така се вљубувало... Можеби има симпатии кон него, ама да се вљубила за два дена, искрено не верувам. В.В.В. мораш да знаеш на што си. Тоа што има девојка е проблем бидејќи можеби нема да ја остави како што викал, особено ако има сериозна врска бидејќи таквите потешко се раскинуваат. Мораш некако да исконтактираш со него, да направите муабет, а ако навистина раскинал со девојката а тебе ти се свиѓа - во поход :D Но, сепак би ти препорачала да не се надеваш многу, бидејќи можеш да се разочараш. Пред да правиш било какви планови, прво дознај на што си.
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сигурно си многу мала штом мислиш така. :) Љубовта е многу повеќе од тоа.
     
  7. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Ne deka go sakam..ali navistina mn mi se dopaga :$ :lol:
    Ovaa nedela pak ke idime nekade so motorite taka da slusnav i toj ke idel..ali majka mu ja nateral i zenskata negova da ode taa pak demek mn srameziva nejkela be |( ...pa ke vidam kako ke se odnesuva...a ako ne odi zenskata poarno za mene malku da si poravam depresivnovo raspolozenie :) [malku sebicno zvucam] ali vikat za toa sto go sakas,dopagas bori se ...huh borenje beeee :D:P
    Ke vidam kako ke bidi pa ke vi pisam da vidam vase mislenje sepak fala sto pisuvae bitno e ima so koj da spodelam :) :) :*
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.