1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cовет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

  1. brineta

    brineta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    e aj sea nekoj neka me posovetuva kade da najdam dobri cizmi VO SKOPJE, da ne se razlepuvaat na prviot sneg ili dozd kako kineskite (t.e. odma nozete ziva voda da mi stanat) i da ne se poveke od 4 500 den. posto se utepav setajki i prasuvajki ovaa sezona
     
  2. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    и јас го имам истиот проблем :? :? :? :?
    само се надевам нема да падне снег додека најдам соодветни чизми по прифатлива цена (испод 100 евра :evil: )
     
  3. urnebes

    urnebes Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    има ефтини во кинеските и во Биана побарај на интернет локации ;)
     
  4. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    :D :D :D NEMA TAKVI
    jas lani go imav toj problem zasto najbitno mi e da ne propustaat cizmite. prvo kupiv vo GRAFITI 5000den-mi propustija a posle koga imase popust vo PEKO kupiv-5500den i ednata mi propusti. tie ne garantiraat i si pisuva na deklaraciite deka se za suvo vreme.jas stvarno neznam koga ke padne sneg vo kakvi da izlezeme, gumeni :?: :?:
     
  5. Lady-Mistique

    Lady-Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Ах, моите од Пеко засега се одлични, ова ќе им биде втора сезона, задоволна сум од оние на Биана исто така, а моите другарки и од Бата (на попуст доста поволно а квалитетно)... Мислам дека и за ова како и за се е како ќе се погоди...
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еееееееее да ви се пофалам КОНЕЧНО си купив чизми после толку барање и чекање на попуст од пеко се 5000 ден. :D :D :D :D :D :D I LOVE THEM!!!
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Гоу-Грл со здравје да си ги носиш и нема да ти речам со дечкото да си ги киниш затоа што ќе те болат парите после :lol: :lol: Барем квалитет си купила :)
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Leleeee alal da vi e koa mozete tolku pari da dadete za cizmi. Kako pomala moite nemale bas tolku pari za da mi dadat, a sega znam kolku tesko si gi zarabotuvam,a i fakultetot mi e prioritet
     
    На fificaaa, angelche16, maca99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    фала фала поубави да си купиш :D

    иначе и мене не ми се даваа толку пари ама 2 зими по ред одлагам купување на чизми и оваа година морав да купам зошто старите се распаднаа веќе 3 сезони ги износев...
     
  10. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.785
    Допаѓања:
    131.352
    И јас исто!!!! Многу сум среќна!!!
     
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ајде Ариел и ти со здравје да си ги носиш :D
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.785
    Допаѓања:
    131.352
    Фала гоу-грл, и ти исто :D

    Инаку јас секогаш купувам од Пеко, погоден ми е калапот, а и се исплатат. Претходните чизми ги купив таму 2005 година, и нон-стоп ги носев, така да „ги извадив парите“. Уште се ок, може да се носат.
     
  13. dejana1

    dejana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    SAKAM DA IMA KAZAM NA SITE STO VIKAAT DEKA IM PROPUSTILE CIZMITE VODA, PA LUGE, OPSTO POZNATO E DEKA KOZATA PROPUSTA VODA!!! ODETE VO ADAMS I TAMU KUPETE SI UBAVI CIZMI ZA SNEG I DOZD, CENATA IM E OKOLU 2500 DEN!
     
  14. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Bata ima bezkonkurentno najkvalitetni cizmi, samo pocekajte go popustot.. lani si kupiv edni, kozni se i do sega nemaat propusteno, duri ni vo najgolemiot sneg... inaku sezonata kostaa 7000 den, ama go pocekav popustot se dodeka ne padnaa na 3000... i ne zaboravajte deka koznite cizmi baraat nega... ne samo da lupnes 5000 pa da se cesas posle.. mackajte gi so krema za race sekoja vecer i so boja za cevli sekoe utro... samo taka ke bidat zdravi i nema da propustaat!
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ах во Бата си видов едни многу убави.....ама 2-3 дена откако почна попустот отидов и немаше бројче за мене :?
    ама и овие што си ги купив ми се убави :D
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    more i u sutka mozat da se najdat ubavi cizmicki nekogas so,nebere tie od 6000 imaat garancija deka ke gi nosis 5 godini,i tie mozat za edna sezona da ti se napraat parce,barem nema dusata da te boli deka si dala 6000 tuku si dala 1000 :D
     
  17. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Abe lugje kako stv. mozhete tolku pari da davate? ^o) .. Dokolku rashetate stv mozhete da najdete chizmi .. ima evtini ..okolu 1000-2000 den :D ali okey .. toa si e vashe .. Btw so zdravje da si gi nosite :lol: :lol: :lol:
     
  18. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Стварно се наоѓаат убави чизми до 2000. Јас на пример денес си купив два пара за 1200 денари има распродажба во лептокарија во една продавница
     
  19. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Пред 3 години ми донесоа чизми од Австрија Гумени се изнаносив, Ова зимо забелезав дека ми пукна едната.. :( :( се надевам дека че ја упоравам малку барем
     
  20. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    сега ја видов темава, полека пак ни доаѓа зима....морам да си ги редакирам постов.....односно после 2 месеци користење на чизмите што ви кажав дека си ги купив сфатив дека не вредат ни пет пари :devil:
    се лизгаат на мраз па дури и на снег, држат ладно и пропуштаат вода....СЕ што НЕтреба да бидат едни чизми ]:)
    за*би и пеко и слични срања....некогаш ќе купам за 1000 ден. и ќе се изнаносам, ама ајде демек да ми бидат убави, трајни и функционални....ТРИЦИ сега сум без пари и со премрзнати и водени нозе штом заврне снег....на упатството за користење не пишуваше ама јас отпосле си дознав дека тие чизми се само за на сувповреме :doh: всушност од кожни чизми и неможе да се очекува некаква заштита...следнава зима си купувам ГУМЕНИ (ако треба и рибарски) :!: