1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Донирај 1 евро и дај ѝ надеж на младата мајка

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Cecyska, 3 јануари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Да не биде дека наметнувам и судам ама еве и да е вистина - навистина ли би сакала да го роди?
    Нејзин избор ок тоа, ама кај силување, кај без родители, кај услови нема ни за себе, а не па плус за бебе, од што ќе живее тоа дете? Некој спомна и абортус е трошок.
    Еден абортус е некаде 200 евра. А за прегледи и сите работи околу детето е 10 пати повеќе. Додуша можда веќе можда е касно за абортус
    Ама ок, како сака, макар што, како што реков, не ми изгледа ова реално. Членката ја пиша приказнава и испари, ни сметка ни телефон за донирање.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Донирање не е трајно решение за бебево, не може 20 години да го храниш и облекуваш од донации.
    Прво и се чудам на паметот што сака да го роди, не поради начинот на кој е стекнато туку поради тоа што нема средства.
    Второ не гледам причина зошто да не го открие идентитетот на таткото и зошто тој да не знае?
    Трето акцентирање на неговаатаа националност ми е ептен безвезе.

    Без доказ тешко некој дека бондонирал вака на слепо.
     
    На Lostinparadise и mira.mira им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Е ајде де? Зашто би криела и зашто би сакала да роди не сакано/не планирано бебе? Си играат мајтап,ние овде не сме социјално
     
    На mira.mira и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  4. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Донирањето може да се деси еднаш, но не може цело време да чека донации, зашто има и други луѓе кои имаат потреба, и тоа само за еднаш.
    Од моја гледна точка, кога мене би ми се десило, тоа оди директ на аборт, нема тука опција чување.
    Јас како личност која е родена во сиромашно семејство (повеќе од лудост), рмбам од сабајле до безсвест надвор од мк, се уште собирам пари да си имам мој стан, не мислам сеуште на дете од љубов, камоли од силување.
    Кога бев мала посакував многу работи, а ги немав. Единствено благодарна сум на тетка ми која ме инвестираше, и моите успеси и ги должам нејзе. Е сега да се вратиме на детето, ако не сум доволно финансиски стабилна, безразлика дали ќе имам свој стан, јас пак не би одела на опција дете. Колку само се напукувам кога гледам интересни работи, а не можам да купам се за девојче кое не е мое, а камоли за сопствено дете, па јас ќе умрам. Сама како дете посакував да имам, како сега да направам дете и да го гледам во тажните очи како ми бара нешто, па ќе ми пукне срцето.

    Гледајте бе луѓе прво дали имате можност за тоа дете, не е тоа сакав - родив. Земате на душа невини дечиња. Патете и вие, патат и тие. Не е се до донации, ќе се донира еднаш, но што натаму додека детето наполни 18. Ете ќе најдете работа, ама мало бебе не седи само, како ќе работите. Ако имате Поддршка од барем некој тогаш родете.
    Извинете на долгиот пост, ама едноставно морав да пишам.
     
    На Alisa22, candy.cane, LadyLollypop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    А да донирам јас 2 евра и @RainBow да ја затвори темава?
     
    На CameliaMiller, candy.cane и marija305 им се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Ќе ја отворам темава повторно доколку @Cecyska ми пише веродостојни податоци, па да го апдејтирам воведот.
     
    На cresa-jagoda, WildMk и CameliaMiller им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.