1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Злато или сребро?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LoVeR, 19 април 2011.

  1. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Дали носите злато, и какво (бело-жолто)? Или пак сте можеби љубител на сребро?Jас искрено го сакам жолтото злато, имам многу парчиња и го носам секој ден :inlove: инаку и сребро имам ама тоа не го носам ,не дека не е убаво ама ете така.....
     
  2. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Не сум голем љубител на златото, повеќе сум за сребро
     
    На Jowe и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  3. dan1

    dan1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Јас сакам злато ама БЕЛО .... многу ми се допаѓа белото злато иако не носам злато сега ептен ретко...ама кога ќе почнам да носам сигурно БЕЛО ќе биде :lol: :lol: :lol:
     
  4. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    И јас не сум љубител на златото, со исклучок на белото.
    Имам прстенче од бело злато подарок од мојот дечко и премногу го сакам (не го вадам од прст).
    Жолтото воопшто не ми се допаѓа. Имам прстенчиња и од жолто злато но никогш не сум ги ставила на раце.
    Често пати ми се случило да видам девојки накитени со злато на себе, што дури и невкусно ми делуваат.
    За мене доволно е едно прстенче и + бурма здравје боже на рацете. Ништо повеќе.
    Ланчињата кога се во прашање и тоа да е нешто нежно и тенко со мал привезок (срце, топче и сл.)
    Кога ќе видам ланци дебели дали на мажи или на жени коса ми се крева :lol:

    Среброто ми е незаменливо и повеќе ме радува дури и од белото злато. :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    mmmmm srebroooo :)
    mada da najveke si sakam bizuterijaa najubavi mi se tie
    ;)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Дефинитивно сребро.
    Филигранот е чиста уметност, инвестирам во убави парчиња и уживам да ги носам.

    Жолтото злато никогаш не ме бендисувало, ниту го носам, а имам некоја аверзија дури и кон оние кои го носат.
    Кога ќе видам моми кои на секој прст носат прстен од жолто злато, такви накинџурени ми се :puke:
    На скалата на кичот, тука некаде ми е, заедно со анимал принт, од глава до пети.

    Од друга страна, платината ми е поприфатлива како златна солуција, само што е малку помека од жолтото злато, па често парчињата се подложни на кинење, кршење, итн.

    Сребро си е сребро. :)
     
    На slatkichKa123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Жолто злато не сакам ниту пак носам, но затоа бело обожавам и многу често носам , но не сакам да сум накитена :D :D
    аа да и сребро исто така многу сакам


    :inlove: :inlove:
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Сакам само бело злато ;) :D
     
  9. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    ЗЛАТО ИЛИ СРЕБРО?

    Не сум обожавател ни на злато ни на сребро :D но кога би требало да бирам тогаш би се одлучула за бело злато :)
     
  10. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.771
    Пол:
    Женски
    Порано многу носев злато.Кога ќе се накитев, Ајша спроти Бајрам не ми беше рамна :D .Не вадев ништо од мене ни на спиење.
    Но сега е друга работа.Сега освен бурма и веренички прстен ,кои не ги вадам никогаш,друго ставам само кога излегувам,но не многу.Најчесто обетки,кои се комплет со некое ланче и прстен, и гледам се да е одмерено и посебно .
    Имам и бело и жолто ,и да, си сакам да носам.
    Сребро не сум носела никогаш, но неодамна за подарок добив навистина посебен комплет,кој знам да го ставам понекогаш.
     
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ни злато, ни сребро, ни дукати.
    Не им придавам ама баш никаква важност.

    Ако за некого важи - вистинска жена, лажен накит и обратно, за мене порадо ке е да носам бижутериска бурма. Да, да. :wasntme:

    Сепак кога би избирала меѓу двете, за сребро би се одлучила. Секогаш кога злато сум носела на себе, а имам многу златен накит кој чека да биде заложен, сум го губела целосно или барем негов дел. Лоша карма ме прати со златото. :wasntme:
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Јас си го носам само вереничкиот прстен од бело злато. Друго ништо, не ми личи некако.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Ако баш морам да бирам, сребро се разбира. Жолтото злато не го сакам -многу е жолто.
    Ама искрено, не им придавам некоја посебна вредност, а не ни носам.. Еве повредна ми е нараквицата од драг пријател, за која не знам ни од што материјал е :?: :?: :wasntme:
     
  14. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    имам само едно сребрено ланче и една сребрена белегзија.. се друго ми е обична бижутерија :D
     
  15. Tanjusska

    Tanjusska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    ne sum ljubitel na zlatoto no ako vekje zboruvame za zlato go sakam beloto zlato :)
    [mod-kirilica:2ac4vs87][/mod-kirilica:2ac4vs87]
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мислам дека сум алергична на жолто злато. Не можам да го замислам на себе. Најантипатичен и најкичест драгоцен метал ми е. И не постои нешто од жолто злато досега да ме привлече, баш ништо. И многу ми е неубаво кога ќе видам девојка накитена со жолто злато. :$

    За разлика од тоа белото е во ред. Не сум му фан, али сепак подобро е од жолтото милион пати. Ако носам бело злато тоа ќе е свршенички прстен и бурма. Добро има и друг симпатичен накит од бело злато, али јас не би давала пари за тоа знаејки дека ќе го носам максимум еднаш годишно.

    Најгрда комбинација што може да постои е накит од жолто и бело злато. Тука веќе имам нагони на повраќање. :puke:

    Среброто ми се допаѓа. Филиграните се прекрасни. Иако немам дома ништо од филигран сепак посакувам и ептен ми се допаѓаат. Порано носев сребрени прстенчиња.
     
    На TheKiketoo, karina8 и marama им се допаѓа ова.
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    И јас не сум обожавател на злато! Единствено носам златни обетки секојдневно,а прстени,нараквици,ланчиња не носам! Еден период носев ама брзо ми мина меракот и од тогаш наваму ги немам ставено! Си стојат дома во кутивче и не ми текнува да ги ставам пак!
    Сребро ми се чини повеќе би носела ама немам некој избор дома па така да нема ни што да носам :lol:
    Преферирам бижутерија :D :D :D
     
  18. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Па жолто злато ич несакам...повеќе сакам бижутерија и дрвен накит искрено но сакам и сребро и бело злато...а жолтото ми е некако теткинско , абе ни за тетки не ми е...незнам не ми се свиѓа некако како стои , а посебно па на луѓе со потемен тен
     
  19. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Бело злато ;)
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    носам и бело и жолто злато. предходно носев жолто злато прстенчиња два но откога го ставив вереничкиот прстен кој е бело злато ми изгледаше смешно со жолтото злато и ги извадив. така да на мојте раченца има место само за белото злато прстенче :envy: , друго ништо не носам ланчиња ми сметаат во бањање и ме мрзи секој ден вади стави. така да последно време сум на бело злато и гледам дека поубаво стои ;)