1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто ми е толку тешко да се заљубам?

Дискусија во 'Сингл' започната од StoryOfAGirl, 26 декември 2009.

  1. StoryOfAGirl

    StoryOfAGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Zosto mi e tolku tesko da se zaljubam,sekogas koga ke go zapoznaam covek interesot se gubi i baram nova zrtva? :(
    Dali vie lesno se zaljubuvate i zasekogas ili lesno se vljubuvate i odljubuvate?
     
    На LiLPixiEe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Можеби затоа што лесно успеваш да ги освоиш. Според мене ловот е најинтересната работа и поголема желба ни се ствара за она што не можеме да го имаме.
     
    На LiLPixiEe, Muffin.Love, Emelline и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    hehe za razlika od tebe jas pak mnogu brzo se zaljubuvam, ali pak i brzo se odljubuvam :) Seuste ne si go sretnala "vistinskiot", zatoa se slucuva toa. Ke ni pises i ti vo brzo vreme deka si zaljubena "do usi" ;) Pozz*
     
    На LiLPixiEe и bebush7 им се допаѓа ова.
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    тешко се заљубувам...ама па уште потешко се одљубувам :(
    и затоа стално си патам ама тоа е живот јебига :P
     
    На LiLPixiEe, falcon15 и tinnalove им се допаѓа ова.
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Лошо ќе беше ако можевме да ги контролираме емоциите и чувствата. Навистина, заљубувањето или ете љубовта не е едноставна работа, па да се жалиме зошто не можам да се заљубам итн. Па и не би требало да е :)

    Околу проблемот, не се секирај, и јас го имам. Не се откажав од неа, но не ни ја бркам.
     
  6. Затоа што си перфекциониста,и го бараш она што ти си го имаш замислено.Кога ќе запознаеш некој и направиш нешто,тој е супер се,ама после можеш да го сметаш како другар,затоа што не бил тоа од твоите оцхекуванја.Мислам дека таа е една од причините :)
     
  7. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Хахах можам со денови да зборувам на оваа тема! :D И јас си имам ваков проблем.
    Сретнувам супер тип, се запознавам и почнуваме да комуницираме. Едвај чекам да ми пише, да се јави, да се видиме иии... После максимум 1 месец јас не можам да го поднесам. :x ;) Типот е боли глава! Од изглед ,од карактер, се, се... Ама коа нешто не сака, со сила не може! И така доаѓа нареден, и нареден... И се ама баш исто!! Само што некој ќе трае едно излегување, некој две, некој месец, ама никако повеќе. :)
    Не дека мене ова ми е некој проблем! Не сум личност што сака да биде врзана за еден и сака баш да биде заљубена! Ама ете и јас сум во таква ситуација.
    Едноставно мислам дека таква сум и секако немам намера да се менувам бидејќи мене вака не ми пречи!
     
    На Spring17 и DirtyQueen им се допаѓа ова.
  8. la.chica

    la.chica Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    0
    јас се заљубив на 16 години и после сите што ги сретнувам само ми се свиѓаат и толку . не знам дали некогаш пак ќе се заљубам.??
     
  9. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    И јас го имам истиот проблем.. те разбирам како ти е :(
    само 1 сум била заљубена,а и повредена!.. Ќе дојде некој нов тип, се ќе направам да ме засвиѓа и кога ќе ми понуди го одбивам, и се навраќам на старата љубов.. Или ајде ќе идам со него 1 месец.. и ќе преќинам ми се здосадува и се навраќам на старата љубов! :( тешко е ! И те сваќам како ти е :?
     
  10. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Епа вака: сеа ти кажувам од мое лично искуство,и јас како тебе мислев дека е крај на светот и дека никогаш нема да можам да се заљубам бидејќи го имав баш секој,и мнг бргу ми здосадуваа,онакаа стално трчкаа по мене,незнам ми симнуваа звезди од небо итн итн... али мнг бргу ми се губеше интересот и после некое време сватив дека ја сум од оној тип на женски шо нејќе баш машкото да и иде цело време по гзот незнам дали ќе ме сватиш што сакам да ти кажам.Значи повеќе сакам да Играме топло - ладно, тоа ми е мнг поинтересно и онака повеќе се зголемува возбудливоста и со тек на време се заљубуваш. :oops: Со овој дечко сега што одам значи сме сосема исти кога станува збор на оваа тема и затоа и толку се слагаме стално се заебаваме и 2цата инаети.Ми оди по гзот али не стално онака да ме гуши шо се вика... Сакам коа е по мое али тоа малку потешко да го остварам. :mrgreen: :mrgreen: Незнам јас сум таква секој има различен карактер а можеби сеуште не си го сретнала ВИСТИНСКИОТ па затоа и не си се заљубила.Хехе.Позз :D
     
  11. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11

    Мислам дека треба да уживаш додека тоа е така. Ти си еден вид женска верзија на Дон Жуан - Дона Жуан па зошто да не го искористиш периодот на незаљубување како позитивен дел од твојот живот. Тоа не треба да те плаши или загрижува. Понекогаш е тешко кога човек ќе се заљуби, тогаш може да има многу страдање. Е, сега можеби во твојов случај ќе страдаат луѓе околу тебе, ама па некој мора да страда. Биде среќна додека тоа не си ти ;)
     
  12. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111




    До некаде си у право,но НЕМА ништо поубаво од тоа да си искрено заљубен и да знаеш дека тој што го сакаш и он тебе те сака и да го осеќаш како да е дел од тебе.А многу е лошо шо поеќе девојки коа ке се спомне зборот љубов го поврзуваат со страдање :? Незнам дали поради лошо искуство,недоверба итн итн. НО не е љубовта - СТРАДАЊЕ,јес да има моменти коа не ти цветаат ружи цело време,али тоа е многу нормално бидејќии не постои нешто ИДЕАЛНО..СОВРШЕНО и сите што ви глумат ко демек се им е така во врската ЛАЖАТ !! Можеби одредено време ќе ти биде убаво што никој нема да може да го освои твоето срце и што ќе си играш со машките т.е со нивните чуства но еден ден се се враќа,и еден ден ќе се осетиш толку бедно незнам ова ја од искуство ви го пишувам ќе се осетиш ко да немаш ништо свое.Како да ти фали другата половина од срцето.А коа ќе ја најдеш личноста што ќе ја исполни втората половина од твоето срце и коа ќе се осетиш НАЈБОГАТАТА ЛИЧНОСТ на светот тогаш ќе ја разбереш љубовта и зошто е БИТНО ДА САКАШ И ДА ТЕ САКААТ :mrgreen:
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Увјек сам хтела дивје, а терала питоме, због тога и срце моје се недаје никоме... :D :D :D се потсетив на песната ама не ме опишува мене, напротив, брзо се заљубувам, а во врска со тешкото заљубување се согласувам со Хипика, изгледа имаш талент сите што ти се допаѓаат да ги освојуваш , па можеби затоа не ти е интересно па се откажуваш, ама не се секирај ќе се најде некој „инает“ и ќе си легнеш на брашното :lol: можеби кога ти се допаѓа некој, кога флертуваш со него, целиш само да го освоиш а потоа играта престанува... :roll:
     
  14. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Туу камо јас да го имав тој проблем да не можам да се заљубам а, не да се затрескувам во секој :? :? Многу лесно заљублива личност сум :?
     
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Ех, истиот проблем.. Кога ќе се заљубам во некој ... и кога ќе почнеме да сме заедно.. Го свиѓам Го свиѓам Го свиѓам со надеж дека ќе го засакам и на крај... Прекинувам да го свиѓам, не ми е веќе интересен :n:
    Многу ми имаат кажано дека.. не се тие вистинските за мене.. Ама до сега не сум имала дечко кој.. го сакам
    сите само ги свиѓам.. Што знам :worried: До мене ли е проблемот ? :|
     
    На Blondydevil му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Спичлес не се замарај толку со тоа. Имаш само 16 години. Имаш време да се заљубуваш и да се одљубуваш...
     
  17. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Па зарем 16 год се малце за да се заљубам ? :^)
    Anyway , Фала Hipica :*
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не се малце, ама не се ни многу. Значи не си престарена. Имаш време. Уживај во годинките шо ги имаш и поминувај си го времето во дружење со другарки и во безопасни флертови ;) ;)
     
  19. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Значи да се надевам дека кај и да е ќе се заљубам? :$ :P
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    еднаш се имам заљубено и никогаш повеќе!!!!!! Според мене подобро е да на се заљубуваш само проблеми носи тоа љубовта вака уживкај си :)