1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто цело време настојува да имаме секс?

Дискусија во 'Секс' започната од hristin4e, 4 декември 2009.

  1. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    pa mozebi i vo pravo se ama i mozi ne se ama sepak nz spobudalev veke :( :)
     
  2. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Nemoj da se sekiras za toa, normalno e da mu bide pametot samo vo seks,osobeno ako ste pocnale sega. Seksot e ubava rabota,zatoa toa go bara,masko kako masko! :) I mojot postojano misli na toa no koga ne sum raspolozena za seks go zadovoluvam na poinakov nacin(oralno) i pak e zadovolen! Si probala taka da go sprecis da imate odnosi? Maskite ponekogas duri i poveke go sakaat oralniot seks zatoa probaj da go zadovolis i taka! jas ne sakam decko mi da se samozadovoluva i besna sum ako go doznaam toa! Nemoj da se nerviras za toa,za se ima resenie!
     
  3. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    izgleda deckoti e malce opsednat so seksot,ama toa nemora da znaci i deka ne te saka, moze te saka navistina ama ima pogolema potreba za seks od tebe.daj mu sansa razgovaraj so nego.i mene deckomi nekogas mi e dosaden,i toj saka cesto seks,pocesto negoli jas so sakam.ama dokazal mnogupati deka e so mene zatoa sto me saka a ne zaradi seks ili sl.stvari,ednostavno nekoj ima pogolema potreba za seks nekoj pomala,nekako ke najdete resenie da se uskladite :)
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Можеби му е само период кога има потреба да има секс. Се е во ред, додека не избегнува да ти кажува дека те сака (и да го докажува тоа). Сепак ти си го познаваш најдобро како се однесува, како се однесувал порано...
    Немој веднаш да го осудуваш дека со тебе е само заради сексот, бидејќи со тоа се потценуваш самата себе-го правиш дека е неспособен да има секс со друга, па затоа е со тебе (а ако е навистина така, тогаш ти вредиш малку). Размисли добро. ;)
     
  5. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    sve se resi so pomos na vasite soveti srcki ve sakam najmnoguuu ;) :P
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Pa dobro barem pisi so kako, koga veke sme pomognale :):D milo mi e so se resila rabotata pozz
     
  7. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    pa vaka go staviv na test dali e so mene samo zaradi seks kupiv nov broj na mob i ne mu go kazav nego.mu pisev poraki od tipot deka go znam mn.mi se bendisva,dali sakas da se zapoznajme,a vo toa mozi i da imame nesto poveke(seks).i pratete ova ne go ocekuvav "imam zenska i poveke bi sakal so nea da imam seks od kolku so nekoja kurva" ova ne go ocekuvav definitivno.mislev odma ke prifati.ama sepak ne bilo taka.mu kazav deka ja mu pisev i od togas ni eden zbor na tema seks nema receno.duri i odbegnuva po nekogas...i priznava deka svarno preterval so toa :P ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Alekche

    Alekche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    И јас го имам истиот проблем.Значи од коа имаме почнато мислам дека секој втор ден ние имаме секс некогаш сварно нејќам па на крај не сум јас машина за секој втор ден.Ние немаме секс само кога е он кај мене дома пошо му е страв од татко ми хахаа :) И му имам кажано дека се чуствувам искористено и дека он со мене само ради тоа али глеам сеа дека има ефект тоа се менува полека..Да се надевам дека ќе се смени скроз и нема да ме напнува психичкии :?
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас пред да почнам со секс праевме такви некои ствари со дечко ми .. до пред тој момент стигнувавме .. секој ден кај него или кај мене бевме и цело време сакаше да праиме нешо .. еден ден му реков ти ко да си со мене ради тоа .. и се смени .. не праевме често ко пред тоа .. ама се врти тркалото .. јас збеснав едно време па морав јас да иницирам .. не дека он не сака ама пошо јас така му реков и да не биде дека само тоа сака .. почнавме неодамна со секс.. цел викенд сакав хахаха .. иам добиено сеа.. со душа чекам да ми заврши да иаме секс .. ама подобро да настојува него да нејќе .. зашо вака знаете дека ве сака а ако нејќе ќе речете дека има друга или незнам шо ... :D
     
  10. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    deolgo vreme bevme zaedno okolu godina ipol se sakavme... se bese vo red osven SEKSOT, ne sum imala odnosi dosega i ne se cuvstvuvav spremna da go napravam toj cekor ednostavno nemav potreba, no toj sakase mi barase sve ke napravese i ke dojdeme do tamu ama nisto nemase da se desi poradi mene i togas nastanaa nasite raspravii.. toj pocna da me vara da se gleda so drugi i moravme da prekineme ;( toa znaci deka on bil so mene radi seksot bidejki sakal da mi bide prv? toa li e ve molam za pomos...
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Искрено, сфаќам дека можда си имал потреби, ама дечко ти бил кретен што почнал да те вара и глупости, зошто? затоа што ти не си се чувствувала спремна да имаш односи со него. Ако те ценел ќе те чекал, а нема одма да скокал од една до друга. Ич да не се нервираш. Таквите како него ги има на секој чекор и не вреди да си тршиш драгоцено време размислувајќи за него. Верувај, ќе се најде некој што ќе го цени твојот став и најглавно ако сака, ќе те чека. ;)
     
  12. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Една работа нека ти биде јасна.
    Лошо правило кај мажите, може е непишано, ама секогаш е така.
    „Ако ти не дадеш, ќе даде некоја друга“
    Дури ретко е да сретнеш искрен момак,
    што не изневерува и е посветен на љубов, и те тетира ко принцезичка...
    ама па ако гледаме така тоа е само совршен тип...што мислам дека и не постои.
     
  13. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    Таквите кои те уценуваат или секс или ке раскинеме тие не те сакаат вистински. А сега ако ти не си спремна тој треба да свати и да те сака и без тоа затоа што како што викаат со сила нема убавина. Така не се тагувај за тоа сигурно ке се најде некој кој ке те цени таква каква што си ;)
     
  14. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    fala vi na ubavo kazanite zborovi Hipica i inLove :) ... ne vikam deka on bil problemot, me forsirase mi pravese da se cuvstvuvam neubavo znaete kako so sila bez ljubov da go napravam toa, mene mi znaci kako ke bide i so koj neli za prvpat!? se razocarav premnogu i sega uste pomalce sum spremna da imam seks pa makar i nekoj sto stvarno me zasluzuva se plasam deka pak ke ostanam povredena..
     
  15. butterflyy

    butterflyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    mene ne mi e jasno zosto maskite tolku nastojuvaat na toa, jas i decko mi imame ednas nedelno i mislam deka e sosema dovolno..
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ke ti kazam edno pravilo:maskite prvo mislat so dolnata glava,pa so gornata.. :D ednostavno takva e maskata priroda..megjutoa ima maski i maski ,znaci ima nijansi od eden do drug..uzivaj ne se sekiraj..ke se sluci i tvoeto prvo sexualno iskustvo togas koga sama ke osetis i ke posakas..nikogas ne go pravi toa samo poradi toa sto moras ili nekoj te napnuva i ucenuva..samo bidi opustena ;)
     
  17. Milla989

    Milla989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Што кога партнер сака премногу секс?

    Што кога вашиот партнер сака секс и само секс :)
    Премногу да мисли на секс, а со тоа да не е свесен дека ве повредува психички.
    Сите сакаме да се мазиме и се што треба со нашите партнери, ама во моменти кога сум сама со мојот дечко тој претерано многу напнува за секс, јас не можам така. Цел ден да сме сами само тоа сака??
    Не знам веке на кој начин да му објаснам дека тоа однесување не ми се допаѓа.
    Помош???
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    па ако цело време настојува само на тоа значи само тоа му е важно!
     
  19. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    помошш..дечкоо мии упорен е и нон-стоп ми збора за то дека сака да имаме секс одиме 1 година ...а јас мислам дека сеуште е рано му објаснувам ама тој ми кажва дека е машко дека неможи долго да чека бла бла..шо да прамм.. :(
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ако те сака ќе те чека колку што ти е потребно. Ако не си подготвена, нема што тој да настојува или да те уценува демек не можел долго да чека |( Ти си на прво место, кога ќе се почувствуваш подготвена и психички и физички тогаш направи го тоа.