1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исмејување и понижување ( во школо, на работа, дома итд)

Дискусија во 'Канта' започната од innamylove, 6 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Прво ќе напишам се извинувам ако ја има темата а ја пишувам по втор пат бидејќи колку што проверив невидов па решив да ја отворам :)

    Постојат како што знаете многу луѓе кои мислат дека се подобри од сите други и нажалост токму оние добрите и скромните се тие кои страдаат од нив.
    Мене таквите луѓе ми имаа големо влијание на животот со тоа што ми го правеа животот мизерен додека бевме основно и средно, некој од вас ќе речи ехее од тогаш се сеќаваш....ама некои работи остануваат како лузна во нас, последица од таквото лошо понашање со мене беше тоа што се затворив во себе, неможев да се изразувам пред толпа луге кога требаше да читам нешто пред табла или презентирам снагата почнуваше да ми се треси од страв дека ќе бидам осудувана и исмејувана, не само пред табла него завзеде и на мојот приватен живот па изгубив и две работни места.....поминаа години одтогаш и сега подобро се снаоѓам со се тоа помина и ми се нема повторено вработена сум и се ама никогаш нема да ги заборавам работите кои ми ги направија тие луѓе кои ме натераја да мислам за себе дека не сум толку многу вредна :)

    Би сакала ако на некоја од вас му се случило слично во животот да го споделите, верувам дека не сум единствена :)
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.