1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Pa da vi kazm iskreno ...bi sakala da sum vo Dubai....
    Gledav emisija za Dubai i sakam da sum tamu...da imam nekoj denar i da si kupam nesto z amene ,sin mi,maz mi i majka mi....
    Sakam da odam od tamu na edno mesto na rabota i taka...mnogu sakam i daj BOZE d ami se ostvari 2010 god.
     
  2. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Јас би сакала да скокнам до Швајцарија и да уживам во пркрасните зимски пејсажи на Алпите...
     
  3. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Pa ne moras u vikendica...ima odmaraliste tamu.........!!!! Ima i bungalovi koi sto se iznajmuvaat vo sklop se na odmaralisteto i cel pansion cini 1000 den...podobro odi tamo , a za vikendica neznam kako da ti pomognam nemam informacii !
     
  4. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
  5. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Ah vo momentot sakam da sum do nego.. Vo nekoja preubava vikendichka na nekoja planina... Snegot da vee silno silno.. A nie zaedno gushnati da legame na podot do kaminot i da gledame vo ognot kako gori... Barem i da znam deka utredenta koga kje stanam sonot kje bide zavrshen i deka kje se vratime doma.. So vrakjanjeto doma kje se vratime i na starite obvrski.. Toj kje se vrati kaj devojka mu jas kaj dechko mi.. I kje ni preostane samo da chekame drug takov Moment koga kje sme sami zaedno na kraj od svetot kade nikoj nema da ni smeta i kade nema da go merime vremeto...
     
  6. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    сакам да сум во неговите прегратки, да сме сами во Маврово, ќумбето на дрва да грми, а надвор да е камен ладно и ние да си се гушкаме и уффф... стварно сакам
     
  7. Janalicious

    Janalicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Негде на топло !!
    Не ми е битно дали со љубовта или со другарките или со фамилијата !
    битно да е топло :)
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    На некоја плажа,покрај море...
     
  9. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    monika...bev na sajtot ja vidov vikendicata...i nemozam a da ne iskomentiram...eve ja vikedicata...
    ...[​IMG]...eksterierno navistina ubavo...prava planiska kukja...enterierno vidi shto napravil...
    ...[​IMG]...dnevna soda minimalistichki uredena kako za urbana sredina...a za crveno belata boja da ne zboram...nasha rabota...mesto da ostavel arhitektot da mu go sredi i eterierot koga vekje imal namera da ja konecijalizira..sam ja ustral...nejse...Nego vo vikedicava se izdavat povekje 2 krevetni apartmani...a ne skam guzva, sakam koga jas sakam...a mozda i mnogu cepidlacham a ustvari koga sum na planina najvekje sakam da cepam drva...neznam zoshto ama strashno me otpushta...Kako i da e fala ti monika...a moze da odam i vo Molika...i Pelister e ubav tamu sum bil povekje pati... 8)
     
  10. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Jas ke bidam skromna sakam da bidam tuka nekade blizu do onoj so go sakam premnogu a go nemam videno so denoviiiiiii
     
  11. Dirty-angel

    Dirty-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    16
    Не ми е битно каде, само да сме заедно.... Цела недела сами... Милина :D :D :D
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    На некоја плажа,да се сончам,да се печам ко ракче,како добро би ми дошло сега тоа,оф леле мори мајко што си ме родилаааа.....
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Било каде,само не овде каде што сум ;)
     
  14. MJB

    MJB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    било каде, само со него :)
     
  15. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Па, да можев да се клонирам, ќе си направев два клона и еден холограм...Холограмот ќе го оставам во канцеларија, едниот клон дома во кревет за да се доспие, а другиот некаде на кафе и да ужива на сонцево...Ах пусти желби :ugeek:
     
  16. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Сакам дома на топло да си лежам да се гушкам со моите двајца најомилени (керка ми и маж ми да не се разбериме погрешно) и да си гледам некое флимче комедично. Уффф нозеве ми измрзаа од плочкиве на подот
     
  17. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Сакам да сум на Мајамите :D
     
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    На некое егзотично место,далеку од тука,а по се изгледа тоа е нешто што од одамна го посакувам....
     
  19. blondy

    blondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    сонце...плажа...добро коктелче (sex on the beach :D ) ...најдобрата другарка до мене....мањачиме згодни типци... :twisted:
     
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Во космонаутски скафандер, надвор од Земјава. Најсериозно.