1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква невеста се замислувате....

Дискусија во 'Свадба' започната од zverka, 18 февруари 2010.

  1. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Секој си има замисла каква невеста сака да биде :!: затоа да ве прашам која е вашата идеална венцаница , се замислувате во раскошен бел фустан или пак може и во друга боја. Какви додатоци обожавате?? На пример јас сакам да биодам сркомна и не многу пренатрупана со ракавици ,велови .....ајде да ги слушнам вашите мислењаа ;)
     
  2. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
     

    Прикачени фајлови:

    • nevesta.jpg
      nevesta.jpg
      Големина на фајлот:
      15,5 KB
      Прегледи:
      4.544
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.892
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    Za nekoj mesec ke pravam svadba i pocnav veke da si planiram fustani kako sto :D
    Jas si se zamisluvam vo bel raskosen fustan , prekrien so kristali , bi sakala da nosam mala kruna na glavata , beli udobni cevli , i vo detalj bi go stavila i cadorot :)
    vaka slicno bi sakala da izgledam
    [​IMG]
     
    На elenapp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш си се замислував каква ќе бидам како невеста, се додека дечко ми не ми рече дека би било убаво ако после летово најавиме , а следната година направиме свадба. Незнам зошто ама престанав да мислам на тоа каква невеста ќе бидам, почнав да мислам кој ќе ми прави ручек, кој ќе дојде кога ќе викам: мамоооооо направи ми чај, ме боли стомакот..... така други работи почнаа да ми се вртат во глава а за фустанот најмалку се секирам.
    Инаку секогаш сакав да бидам невеста како мајка ми, со бело шеширче и бели ракавички, бел букет со црвени ружи. Ај ако најдам слика од свадбата на моите ќе ја ставам.
     
  5. srnna

    srnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Jas za 2 meseci ke pravam svadba i ke bidam takva kako sto se zamisluvav cel zivot,bela,raskosna,so mn kristali,moze i vel (toa se uste ne sum odlucila). Bas pred nekoj den bev za da potvrdam i da pocnat da mi ja sijat vencanicata "od sonistata" :) edvaj cekam:)))
     
    На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Kade ke ja pravis vencanicata???
    I jas bi sakala koga ke se mazam vencanicata da mi bide cela so kristali, kako princeza, ama da ne deluva eftino, kic...
    Pozdrav i mnogu sreca
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas sakam golema svadba so site saltanati sto se vika..nevesta se zamisluvam vo bel fustan sekako,da ne bide ednostaven ama da ne e ni premnogu izduvan,nacickan,nadzidzen pa da nema smisla :D nesto onaka sredno ne pre ednostavno ni pre nakiteno.sakam da imam i vel obavezno sto ke go izvadam posle..sminka frizura i sve ostavo vo salon sekako napraeno..edino nesakam da se zamaram so daruvanja bovci i pokloni..ako na nekogo mora da se dade,neka se dade zlato a ne bovci trenerki kosuli i slicni gluposti :D
     
  8. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    kako keri bredso vo seksot i gradot (the movie) ako ste go gledale...prekrasna bese..i taa i svadbata ( zamislata za svadba koja podocna se odigra sosema poinaku) ...znaci jas vo ubav bev fustan od poznat kreator..a na svadbata samo luge koi mene mi znacat(normalno i na mazot mi)...malku ama odbrani...ne prijateli na moite i na negovite koi podocna nema da me prepoznavaat na ulica..
    znaci elegancija na site strani :)

    [​IMG]
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас не сум се замислувала како невеста,а и не сакам да правам свадба.Ако евентуално се премислам,би правела мала свадба.Би нослеа класична бела венчаница(не многу раскошна).
     
  10. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Значи сепак потајно си размислувала и имаш некои планови :) зошто да не бидеш невеста, ми се допага идејата за мала свадба и скромна венчаница :* :* :*
     
  11. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Ајде ирена наогај ја сликава со мајкати едвај чекам да ја видам :) ми се допага како си ја опишала а букетот со црвени ружи е топ :) А за тоа кој ке ти прави ручек и чај и мене ме стави во прашања :^) Така е до некаде , никаде не е како дома :) знаеме и да се потскараме ама ке ги тражеме годините со мамичка :P
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Не сакам да правам свадба затоа што не ги сакам свадбите како свеченост. Тоа што го напишав за малата свадба и за класичната бела венчаница се однесува на тоа доколку мојот иден сопруг сака да правиме свадба.
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    раскошна ....обично сум за поедноставни работи...но сакам раскошна венчаница..и таква ми е едната....другата е поелегантна....свадбата ми е замислена, класична свадба, но стрикно на отворено :!: ...со неколку елементи кои ќе ја одвојат од другите...како венчавка на канео, чоколадна фонтана, огномет, подароче за секој гостин, музика џингарлака цела вечер :D ...на паузата тивки евергрини, и на крајот последниот саат ќе има ди џеј ;) ....ете тоа ми е замислата, мислам веќе ангажирани работите...само две работи ме плашат...дали ќе ми ги нарават скрос точни венчаниците и времето.... :worried: и за свадбата и за венчавката....тоа ми е најбитно...и секој ден си го молам дедо боже... :angel: ... :tmi: :rofl:
     
  14. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    МОДЕРАТОР:
    Мислењето беше off-topic и е избришано.
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Keep it simple, and keep it real. Еден обичен ден - матичар, друг ден - една скромна прослава. Се чекаат сите таму! ;) Невестата и младоженецот доаѓаат заедно - свежи и одморени, насмеани, а не таа кутрата - вкочанета од позирање и шлапање со гостите цел божји ден! И сите се среќни! :D Ааааа, и Dj да има! :D
     
    На zaljubena93 и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  16. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    samo bel fustan protiv dr boj sum protiv za nevesta
    so crveni detali crven karmin bidermaerot crveni ruzi
    kosta ispustena nekako
    fustanot da bidi fustan a ne korset i sukna
    da bidi sirok i da se vleci vo gorniot del da bidi izvesen i so nekoj crven cirkonna slabi preramki celi so monista i cirkoni koj ke davaat poseben sjaj a dolniot del so farbeli nekako i mreza
    mmmmm se zamisluvam ama treba d apominat bagi godini do toas
    a mislenjevo nema da go smenam zs od mala mectaam za vakov fustan
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    И ... against all odds... би сакала да носам бисери, иако во нашата традиција и обичаи кои се нели така свети, се вели дека е несреќа да се носат, бидејќи симболизирале солза. Но, со оглед на браковите кои што се склопуваат денеска и како изгледаат и функционираат (еве - повторно се извинувам и за ова мрдање од темава :rofl: ) ќе ризикувам со бисерите.
     
  18. Lollipop

    Lollipop Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    До вчера размислував и планирав за тоа каква венчаница сакам да имам, каква сакам да ми биде свадбата какви деталчиња ке содржи ....ама од денес веќе сватив дека никогаш и ништо човек не треба да планира затоа што никогаш и не се остварува па така и моите планови за идеална свадба и идеална венчаница...и идеален брак ;(
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Има модерни невести стварно. Чоколадна фонтана, и две венчаници и gift bags за гостите.... :D Сето тоа е преубаво, мене на пример многу ми се допаѓа. Повеќето ни доаѓа баш од Америка... ;)
     
  20. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Nejkam crveno vakvo onakvo. Samo znam deka sakam da bidam vo bel fustan ili shampanj. :)