1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Колку години имаш 15? а?
    Друштвото не го прифаќало, ауу какво ти е тоа друштво?
    Да, ми се случило да не ми се допадне дечко на другарка затоа што дечкото беше пропалица во вистинска смисла на зборот, некултурен, невоспитан итн. но никогаш не сум и пререкла за тоа, само и нагласив дека несакам да сум во негово друштво и толку. И на крај што е битно дали ним им се допаѓа? Ти ќе бидеш во врска со него или тие? Прашај го утре друштвото и какви ѓаки да купиш, оти може да не им се допадне. Имај си свое ЈАС и сама одлучи си. Ако ти се допаѓа дечкото биди си со него. Еден ден сите од тоа друштво ќе си најдат по некој и тогаш мислиш тебе ќе те прашат за мислење? Е како не. Ако ти се свиѓа дечкото ич да не ти се чуе за другите, ако друштвото те остави само поради тоа размисли колку ти се вистински другари.
     
  2. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Procitaj mi gi mislenjata ubavo, rekov deka drustvoto ne mi e poveke vazno, pa ne mi treba veke takov sovet kako tvojot.
     
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ma не расправљај се са мном.



    Прочитај си го уште еднаш делот што ти го обоив со розево.
    И да, реши се или друштвото или дечкото.
    А мене не би ми било гајле ако некој ми се смее зад грб. Може и јас некому се смеам зад грб па ништо.
     
  4. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Jas ne se raspravam tuku ti nisto ne si razbrala a pisuvas. Kazav deka ne mi e gajle poveke za drustvoto i deka go sakam nazad. Nema da mu kazam zosto mu se skarav zatoa sto ke go povredam i zatoa sto nema da saka nisto so mene poveke. Edno prasuvam, drugo mi odgovaras. Vie na temite poveke osuduvate ili nekoi od vas edvaj cekate da trolate otkolku sto davate soveti. A toa sto se smees zad grb na lugeto ne e ubavo, samo da znaes.
     
  5. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @kukidi si zgresila sto si raskinala zaradi drustvoto no site nekogas gresime.Sega koga baras sovet od nas normalno deka ne sekogas ke slusnes i procitas kako tebe sto ti odgovara,site si imame razlicno svakanje.Ako go sakas bori se za nego i ne mora da bide skap poklon,ako mu znacis i baknez da mu podaris ke bide dovolno.Jas bi ti sovetuvala da razmislis sto ke mu kazes ako te prasa zosto sega ti teknalo da go pobaras povtorno.Ti sama odluci si dali ke mu ja kazes vistinata ili ke izmislis nekoja laga.
     
    На kukidi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Очекуваше едно, прочита друго.
    Само да прашам, ова е истиот дечко за кого отвори тема со наслов "glup e'??
    Не труди се да го вратиш, не го заслужуваш.

    И никој не те осуди нити ти се смее, само искрено ти кажав што мислам. А ако тебе не ти се допаѓа тоа или не ти се чита па и не мора да читаш.
     
    Последна измена: 22 јули 2015
  7. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Девојче ти стварно незнаеш што сакаш по мое, од ова што го читам.
    И не се расправај ако не добиеш совет каков што си очекувала. Ти прашуваш, секој си има право да ти одговори онака како што мисли.
    Нема врска...
    Еднаш му се скара на дечко ти поради друштвото, сега се скара со друштвото поради дечкото.
    Одлучи се! Неможеш вака.
     
  8. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    2.828
    Пол:
    Женски
    Ролекс? МАЛКУ Е!
    дај стварно престани со овие патетични подароци кога на повреден човек не му значат ништово споредба со едноставните работи на љубовта.Знаеш колку поубаво и послатко би делувала доколку се појавиш во некое летно фустанче,ведра насмејана и како човек седнеш и разговараш, кога веќе не тие важно друштвото ,кога веќе си решила да си во сериозна врска со него треба убаво да објасниш со добра намера дека си избрзала...сите грешат..и да доколку некој ми зборува зад грб пред партнерот очекувам тој да реагира и нормално да ми каже ИСКРЕНОСТА Е ТЕМЕН НА ЕДНА ЗДРАВА И НОРМАЛНА ВРСКА! ќе се извиниш очи во очи и сама ќе процениш дали продолжил со животот или не, оти верувај и еден ден е доволен за да се продолжи со животот не живееме во бајките.
     
    На blond.bunny, Lady Phoenix и exoticgirl им се допаѓа ова.
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Љубов со подароци ниту се купуват,ниту се враќат.
    Толку од мене во темава :)
     
    На cresa-jagoda, Wahnsinn, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne se skarav so drustvoto, kade napisav deka se skarav so drustvoto? Napisav deka poveke nema da gi slusam, ne mi e gajle sto mislat. Normalno deka nema da mu kazam, ne sum luda da mu kazuvam za toj da se cuvstvuva loso ili da prekineme zasekogas. No toa sto nema da mu kazam ne znaci deka ke go lazam. Uste podarocite ostanaa i ke vidime. Na sekoj mu znacat ubavi i skapi podaroci, toa ne e pateticno sto i da zboruvate vie.
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Младо девојче , јас те разбирам целосно , но морам да се согласам со коментариве на феминкиве , не можиш да купиш скршено срце , човекот не е играчка па да си играш кога сакаш а кога ке ти се здосади да ја фрлиш , колку и да ти е тешко терај напред ке запознаеш и други момци , и да ти е памет за друг пат , да мислиш пред да раскинуваш без причина ! поздрав и све нај нај
     
    На kjukli и kukidi им се допаѓа ова.
  12. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    @kukidi и јас со еден бивши вака вртам во круг. Само го одбивам, па се каам, па го барам и пак го откачувам...
    Не чини, ама таква е работата.
    Побарај го, покрени иницијатива, видете се и немој од одма за проблемот. Прво шармирај го, покажи ги чуствата кои ги имаш, и уз муабет потенцирај за случкава и непромисленоста.
    Доколку има дури малку симпатии или чувства кон тебе, ќе те прифати.
     
    На kukidi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Vertigo TJ

    Vertigo TJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Жени, жени, аманте бре, со усул. Го нападнавте девојчето од сите страни. Зарем вие не сте биле млади и зелени, зарем не сте имале ставови на кои денес се чудите. Цк, цк, цк...
    Девојче претерано скап подарок може да се смета за навреда и обид некого да „купиш“. Не знам точно која возраст си, но ако не заработуваш сама НИКАКО не смееш да му купиш подарок поскап од 500 денари. Остави ги скапите подароци за подоцна. Во ситуацијата многу поубаво ќе изгледа подарок за кој си се потрудила, на кој си потрошила многу време наместо многу пари. Размислувај во таа насока... Секое добро.
     
    На kjukli и kukidi им се допаѓа ова.
  14. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    @kukidi, не мислиш дека напорна стануваш?
     
  15. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne.

    Podarokot e veke kupen, ke pravam kako sto resiv. Najmnogu mi se dopadna sovetot na Rubi, slicno razmisluvam. I na ostanatite vi blagodaram za mislenjata, kolku i da ne se soglasuvame.
     
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
  17. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    А да му плаќаш месечно за да биде со тебе? А? Зошто да се расфрлаш со поклони?!
     
  18. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Citas deka ima rodenden? Sigurno deka nema da davam pari onaka no so nekoi od vas koj uspeal da se razbere.
     
  19. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Сакаш да го вратиш со тоа што ќе му купиш скап поклон (за роденден)? Што ти е тој? Спонзоруша?
    А да му плаќаш месечно за да биде со тебе? А? Зошто да се расфрлаш со поклони?!

    може сега вака?
     
  20. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne sfakam vo sto e problemot. Parite sto gi imam mozam da gi trosam kade sakam kako i sekoj drug.