1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

  1. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    Мислам дека има ваква тема но поинаку се вика...но сакам тука да ми кажете ве молам...вчера прекинавме и денеска добро се чувствувам ама дали може некако да го преболам...побргу? :( :(
     
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Уште не е најден лек за побрзо преболување :)

    П.С. најди си некоја занимација, читај книги, гледај тв. Не мисли на него, полесно ќе ти биде ;)
     
    На Hottice и Diamondkiss им се допаѓа ова.
  3. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Купи си Киндер и уживај во моментот ,а за дечко ти нека крши глава... ако тој е виновен нека најде некоја подобра од тебе.. (finger) за дечко ти
     
    На Hottice му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hottice

    Hottice Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Kako da pocnam da gi gledam loshite stvari kaj nego?! Kako da prestanam da go sakam?! Nemozham da bidam so nikoj drug osven so nego, a toj ima devojka.... :/
    [mod-kirilica:311d64mw][/mod-kirilica:311d64mw]
     
  5. Ivah

    Ivah Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    198
    знам како се Чуствуваш, поЧни да размислуваш што ти направил тој, дали вреди да патиш за него, како тој е голем кретен, излегувај, друЖи се, смеј се, играј на твојата омилена песна, прави муабет со другарките, не поткленувај на Чуствата реЧи си дека ти си битна во овој момент а не тој,.. па тој да не е нешто повеќе од тебе?!! :^)

    и сепак драга ке ти каЖам дека времето ги леЧи раните, на поЧетокот е секогаш така, но потоа се се мења.. ти посакувам мн среќа :*
     
    На RebeKah му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mellanii

    Mellanii Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Вчера дечко ми ми рече дека повеќе нема никакви чувства кон мене,си нашол друга..од тој момент до сега мислам дека е крај на свет,плачам со часови,ништо не ми се става во уста мислам дека ке паднам од тоа што не јадам,едноставно јас не знам и не можам да живеам без него.Тој ми беше најголема подршка,заштита се што имав! ..се што ме правеше среќна.Светот веќе не го гледам со исти очи се ми се стемни и само сакам да спијам..едноставно така само можам да не мислам на него и на се што се случува околу мене..Ве молам феминкии помогнете ми,што да правам ?!! ;( ;( ;(
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Многу ми е познато тоа ужасно чувство. Сите сме се нашле во таква ситуација и важно е да знаеш дека не е крај на светот. Боли, но ќе помине. На многу лош начин ти го кажал тоа, но бил директен. Подобро што сега си дознала и нема да живееш во илузии.
    Мој совет-исплачи се, а потоа продолжи понатаму. Сите сме имале љубовни разочарувања. Животот е убав и ни носи секакви моменти. Дружи се, излегувај си и ќе го преболиш побрзо отколку што си очекувала.
     
  8. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Мммм....вака..пробај да ги избришеш сите негови пораки на твитер,скајп,фејсбук,телефонски пораки и се останато,фрли ги сите слики со него и подароци и се останато и заедно со нив фрли ги сеќавањата што те тераат да патиш по него...но сепак ако не го сториш тоа ке се вртиш на секоја страна гледајќи по некоја меморија и се повеќе ке го сакаш ке го молиш да ти се врати ке патиш и да не навлегувам во драма :D :D како и да е :!: твој избор ;)
     
  9. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    :( Една недела од како се скаравме за глупост на телефон и цела недела и слушање и измачување барам да ми ја каже вистинската причина зошто несака да сме заедно а не таа глупа кавга поради која наводно неможе да помине а јас сум поминала и преку посериозни нешта и сега место да е тука за мене кога треба да го спремам последниот испит за да дипломирам тој ме напнува и неможам ни да се сконцентритам да учам ни ништо па и уште се јавува за да разговараме онака а кога ке го прашам што ова значи нема ништо што да каже :( :( што да правам помагајтеееее
     
  10. blondiOh

    blondiOh Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    vecerva staviv kraj na 4 godisna vrska.mislam deka srceto mi se skrsi na parcinja,mislam deka se raspadnav,gospode kako da go zamislam zivotot bez nego,sekoj spomen,sekoe mesto,negovite oci,....dusata mi se kine na delovi...dali nekogas ke pomine?nikogas nema,nikogas.... :x
    [mod-kirilica:2jrw6413][/mod-kirilica:2jrw6413]
     
  11. Piinky

    Piinky Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Знам дека ти е тешко blondiOh, и во прашање се 4 години ...Не може преку ноќ да ги заборавиш сите поминати моменти со него и сите тие спомени,но потруди се ...Гледај филмови, читај книги , забавувај се колку помалку мислиш на него толку побрзо ќе ти помине а да го заборавиш нема да можеш никогаш..
     
  12. Kiki-ca

    Kiki-ca Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Ве молам помогнете ми!
    До пред 1 месец се мував со еден. Првиот месец не бев премногу заинтересирана за него, но како што времето поминуваше се повеќе мислите ми беа кај него. Таман го засакав ми прекина. Еве помина еден месец но сепак мислите ми се кај него.... Како да го заборавам? :(
     
  13. Piinky

    Piinky Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    1 месец па добро кога ќе погледнеш од друга страна и не е тоа малку време епа душоо ...гледај тв, читај книги излегувај со другарки забавувај се ...гледај слободнотоо време да го искористиш на нешто за да не мислиш на него, сепак со тек на време ќе го заборавиш ..
     
  14. blondiOh

    blondiOh Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    a kako devojki kazetemi mislenje kako jas da go ostavam i prebolam covekot so koj sum 4 godini,se sakame neizmerno,nema nikak mana za da se tesam eve za ova te ostaviv tuku nie ednostavno ne smeeme da sme zaedno vo nikoj slucaj.imame skrisnavrska.nikogas ne me povredil,ni me navredil,mi pokazuva non stop kolku me saka a i jas nego,se sakame neizmerno do bolka.epa ajde ikazetemi zatoa sto ke dojde den da moram da go ostavam,kazete mi ikako da prebolam takov covek?moze nekoj da mi kaze ;(
     
  15. Piinky

    Piinky Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Но зошто blondiOh зошто не смеете да сте заедно...ако е таков каков што кажуваш едноставно без мана јас незнам како да ти помогнам да го оставиш иии да го преболиш..
     
  16. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    5.321
    кога ќе и ги прочиташ мислењата ќе сватиш зошто.
     
  17. Leonida2

    Leonida2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    28
    жално е да ти кажам, но врската ке ви биде без успех и да продолжите понатаму.
    Заборави го, заслужуваш да имаш некој само за себе.
    Штета што толку години ги изгуби залудно.
     
  18. s.a.-95

    s.a.-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Мислам дека најдобро преболување според мене е да се исплачам да извадам се од мене, да си излезам со другарките и да си поминам опуштено и убаво и да не се мотам у околината каде што тој би можел да биде.. Не сакам да седам дома и да се депримирам и да сечам вени |( Тоа е само џабе потрошено време.. Барем според мене :)
     
  19. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Како да го преболам

    Како да го заборавам бившиот? Ама не со бегање дека соседи сне нашите се многу блиски пријатели и плус во иста паралелка учиме.
     
  20. Bubii25

    Bubii25 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    Како да го преболам

    за тоа требаше да мислиш на време кога го знаеше сето тоа зошто отиде со него? кога знаеше дека на крајот ке испадне вака?