1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да дознаам дали би ме изневерил?

Дискусија во 'Врски' започната од strelecF, 2 јуни 2013.

  1. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    Абе девојки мои, ова што ќе ве прашам е глупаво и со сила си ја барам бељата ама морам.... ]:)


    Значи си имам стабилна врска 3години и многу си го сакам дечко ми. Тој мене исто така и до сега се нема случено нешто да се посомневам дека ме изневерува, но летово нема да бидам тука 3 месеци па цело време си мислам што ќе биде -како ќе биде...

    Искрено сакам да направм нешто, за да видам дали ќе ме изневери, но не знам што. Значи некој предлог ми треба, споделете некое искуство затоа што навистина ми е битно ова.

    Можеби до сега му се нема случено ситуација да ме изневери или да флертува, но сакам да го наведам на тоа за да видам што карактер е за да си прекинам со време, 3год не се малце, знаете после иде мажење ова она, сакам да знам со каква личност сум.



    Ве молам дајте ми некоја идеа :rofl:
     
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Начин за да дознаете дека ве вара

    А ко за почеток место да се умараш што да направиш едноставно да почнеш да му веруваш!? м???? Ако нешто се деси верувај ке дознаеш. И тоа побрзо од што мислиш. До тогаш не си ја умарај главичката. Поздрав.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    Начин за да дознаете дека ве вара


    abe ne ja umaram glavickata, daleku od toa...ama jas imam tezok karakter treba mnogu vreme za da veruvam vo nekoj taka da mi trebaat silni dokazi za da pocnam da veruvam :)

    zatoa i moram da go napravam ova :D
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Начин за да дознаете дека ве вара

    Тој може и сите ѕвезди да ти ги подаде во раце, ти можеш пак да не му веруваш, а уште повеќе може и да ти се колне на вечна љубов па да се шврка по сите страни |(
    Нема начин, има само доверба. И треба некој да ја оправда неа! ;)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Начин за да дознаете дека ве вара

    Немој ништо да правиш ќе испадне дека сама си го бараш и ако те дознае, ќе биде ааа па ти мене не ми веруваш и не ме сакаш и ќе се скараме и многу глупости. Седи си мирна одма ќе поминат 3 месеци, а ако сте во врска три години нема зошто да те изневерува сега, после се што сте поминале заедно. :) :) :) :) :) :)
     
  6. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Мојата стратегија е ова -

    1. Другарките го пратат (не го следат, туку гледат каде е) пример ако ми рече дека седи на кафе во кафулето Х, се јавувам на слободна другарка и минува низ таму и проверува. Не секогаш де, но често.

    2. Го прашувам секакви детаљи, и го гледам во очи - кога 100 пати ке прашаш некој нешто, ако направил вината ке ти ја напише во очи.

    3. Кога седиме јас, тој и неговите другари, го прашувам пред нив некое рандом прашање за некој пат кога бил излезен. Прм - ке прашам некој негов другар, дали била Ана во Х кога биле некни... И ако рече да, а мојот предходно ми рекол дека не била - е фатен дека тој и воопшто не седел во Х.

    Hope this helps :rofl:
     
  7. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    lele...fala ti, ama jas ova go pravam i nema nishto somnitelno da recam , no napraviv lazen fb od edna bivsha negova i mu prativ pokana na fb, ja prifatil i ne mi kazuva ejjjj...ke se ubijam
    jas mu go nemam pass demek doverba i toj na mene demek doverba imame, no ete....

    i go prasav bas denes so ima na fb vika niso cccc...

    sea sleden cekor e da pocnam muabet na fb, ama ne znam kako so...tipkava e veke mazena no beshe ludo vljubena vo nego :D
    Zboruvam za devojkava so i napraviv lazen profil :rofl:


    znam ne sum normalna ama stom jas imam pretcustvo nekoe iako nemam nikakvi indicii, znaci ne me laze instiktot...mora da se doznae :lol:

    davajte predlog za ponatamu :*

    pa neka ispadne....togas ke mu recam ete jas nemam doverba i mojata nedoverba so dokaz se potvrdi , MRSH DA TE NEMA :)
     
  8. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    348
    Мислам дека придаваш многу значење на фб. Но за да ти олесни најдобро е да почнеш некаков муабет со него од тој лажен профил и да дознаеш како ќе се постави.

    Штом девојката веќе е омажена можеби ја прифатил чисто пријателски како стара познаничка а не за да со неа дојде до тој степен за да те изневери.
    Прави што и да правиш само никако немој пред него да покажуваш што и како ти смета додека го следиш.
    Ако си премногу очигледна тоа ќе влијае врз вашата врска. Нема да ја дознаеш вистината а ќе уништиш се а можеби за џабе. Биди многу предпазлива.
    :)
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    прати агенти да го следат

    Ќе дознаеш обавезно... Ќе приметиш и по навики, движења, некој нешто ќе ти каже...

    Гледај му на кафе хаха и лажи го па гледај како ке реагира на тоа или демек си сонувала (ама тоа кога ке се вратиш) , направи си лажен фб.,

    Сите личности се менуваат-не заборавај..може и ѕвезди да ти симне и да шеткаат очите негови..но сепак вие си знаете
     
  10. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Секогаш кажувам дека довербата е најважна во врската, така да ако не му веруваш, ако мислиш дека може да те изневери зошто си со него?
    Ти можеш што сакаш да направиш, он може да е најдобар, најфин, најромантичен нај нај... И пак да направи нешто. Ако сака - може, и ти можеш и јас и сите.. Нели? Ама работата е да си веруваме.
    Збориш мажење ова она а ваму дали би ме изневерил? Доверба 0. Ти цел живот ќе се сомневаш во тоа?
    И само едно да ти кажам немора да те нема 3 месеци за он да те изневери. Он ако сака може сега веднаш да го направи тоа, а ако не може и година дена да те нема и ништо да не направи ;)
     
  11. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А 3 години малку ти беа да сфатиш каква личност имаш до тебе? :^)
    Не си ја барај бељата, нешто што најмногу повредува е недовербата од партнерот, а притоа он не прави ама баш ништо. И убаво ти пишале погоре дека ако нешто направи ќе дознаеш ама одма, со брзина на светлината, верувај.

    Така што мое мислење е дека не треба да се замараш со непотребни работи. :)
     
  12. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    strelecF

    Околу пасвордите на фејзбук и слично.
    ЗНАЧИ КОГА ЕДНАШ НАРОДОВ ЌЕ СФАТИ?
    ФЕЈЗБУК=ВИРТУЕЛЕН СВЕТ И РЕАЛНИОТ НЕ Е ИСТО!!
    Убаво си знаете дека на фејс секој сешто може да ти каже, секакви пречки околку врските да се направи БЕСПОТРЕБНИ, оговарања, трачарења и овакви забеготински работи. :fubar:
    Немој злато, не мешај ја врската од 3 години со фејсбуков, ВЕРУВАМ дека пред да почнете да го користите фејзбуков си немала причина за љубомора, па ете јас ќе те замолам НЕ МЕШАЈ ТОА СО ТОА.
     
  13. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Ако користи скајп, лесна работа. Со скрипта може да се отвори неговиот чат и да се прочита со кого се исконтактирал, на кој ден, во колку саат и сите разговори.
     
  14. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    eeeeej три години ојте, камо ти довербата ?! :fubar:
    и крај краева - позитивноста кај ти е ? :)
    три месеци не се ништо ако се работит за права љубов ;)
     
  15. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.947
    Допаѓања:
    20.749
    Според мене никогаш не е доцна да те изневери.Лугето се во брак по повеке год па се случи такво нешто а не па во врска( не велам дека 3год се малку) и не дека не треба да знаеш на што си и што да очекуваш.Јас мојот ги проверив на почетокот на врската така што му пратив порака од бившата од др број а истата таа го замараше долго време па така не беше чудно зошто му пишала.Пораката му ја пратив кога бев во шкило и кога дојдов кај него ми кажа.Сега долго време не сум го проверила ама мислам и дека нема потреба.А тиѓда си на сигурно пиши му во име на бившата дека уште го сакаш дека мислиш на него дека размислуваш за развод и предложи му средба па ке видиш дали ке прифати и далу ке ти каже.Поздрав :D
     
  16. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Lazen fb , ke go doznaes prekju frendovi
    A primer mozes I da mu pratis nekoja tvoja drugarka da mu se pusta ta vidis kako ke reagira
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.273
    Пол:
    Женски
    Ццц,прати му твоја другарка :x .До каде со овој памет?Aбре не си играјте играчки-плачки,оти тоа ништо нема да ви докаже.Постојат разум и искушенија,другото е оправдание само.
    Нема точна формула за откривање на неверство,но јас секогаш викам секој го знае табиетот на партнерот и за толку години може да се дознае што е во состојба да направи,а што не .Секој си осеќа каква е ситуацијата,дали љубов,дали има друга личност,едноставно се осеќа.
     
  18. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    [​IMG]
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    Девојче, очигледно имаш еден тооон слободно време, па си го замараш главчето со непотребни работи кои верувала или не, можат многу бргу да стават крај на твојата идилична 3 годишна врска.
    Врска без доверба е осудена на пропаст во истиот момент кога едниот од вас ќе ја изгуби истата и според мене нема поента да си со некого во кого се сомневаш.
    Едноставно, што и да направиш, не можеш да знаеш дали тој ќе те изневери додека ти не си овде. Сега и да правиш стапици, и да го тестираш, џабе ти е - сега ако не изневери, не мора да значи дека никогаш нема да го направи тоа.
    Со реченицата "сакам да го наведам на тоа" - ти апла се самоповредуваш и си автодеструктивна... Не ја гледам потребата од такво дејствување. Зошто сакаш сама да си наштетиш, зошто сакаш да направиш од ништо-нешто? Зошто сакаш да ја уништиш врската и после 3 месеци да тагуваш?!
    Дали ќе те изневери сега или после 10 години, никој не знае, па ни тој самиот, не се замарај со глупости, уживај си во врската со дечкото, замини си и тие 3 месеци седи си раат, слушајте се, гледајте се на Вибер и Скајп и продолжете со љубовта...
    Некогаш самите си ги упропастувате убавите работи во животот, после ви е мака...
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.