1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ме интересира мислење..искуства..Карактеристики..однесување..најдобро ако имате или сте имале искуство..
    По мене упорни се ама многу инаети..не попуштаат колку и да им е стало до некого..а можно е и да срушат се за една ситница..или за нив битна работа..колку и да се вљубени..И мислам дека сакаат по нивно да е..Ајде кажувајте ако има уште ;)
     
    На Amona, Acka22 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  2. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    аууууууууу да се е точно ова, а и многу се ладни, нема шанси да те гушка или бацува пред другари или ако има некој, ама затоа ако се заљубени на само ептен покажуваат, траба да му дозволиш исто да се докаже дека тој е машко во врската зошто тоа му е доста битно, не ми текнува во моментов друго, ако ми текне ќе ти пишам :)
     
    На parksey, Acka22, bad girl18 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    а бе знаеш како викаат навидум ладен а одвнатре топла душа :)
     
    На Acka22 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Ja sum u vrska 5 god so Jarec :devil: Abee i ne e lesno so niv ali ako znaesh kako koga sto da kazesh sve ke si bide po tvoe :D A toa za u drustvo nema vrskaa nie si se guskame dobro ne preteruvame :D Sto znam ne deka e moj tezok e i svee ne mozesh uvek da mu kazesh nesto nego barash nachin vreme se luti za bezvrskaa za nekoja si sitnica pravi od mravka slon :D ali kaj nas ima edna pogovorka "vrza se u krpce" taka i so jarec mora sve postepeno step by step :D Ali ovakaa e dushaa od chovek da pomogne , da ti bide ubavo sve ke napravi ako e zaljuben mn se emotivni :inlove: i znaat mnogu ama mnogu dobro da vlezat pod kozaa.....Ali mene mi e super sea go nauciv i znam kako treba i na kraj uvek po moe e! heh :D ako mi tekne uste nesto ke pisam ne znam sto sakash da znaesh :D mozebi ke ti pomognam :wasntme:
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најтврдоглавите, најинатливите и најпасивните луѓе се мажите во овој знак...И јас сум во врска со јарец 4 и пол години и едвај излегувам на крај со него. За среќа кога се вљубени на девојката се спремни се да и пружат, а да не зборам колку многу се верни...Тврдоглавоста им е слаба страна, секогаш мислат дека се во право и нема шанси да стави прст на глава и да размисли дека можеби ти си во право. Со инаетот лесно се справувам, не се нервирам веќе како порано, едноставно го игнорирам и терам по мое. Најтешко ми паѓа пасивноста. Е тоа ми е смрт! Јас сум близнак, авантурист, и мразам монотонија...е тука го имаме најголемиот судир меѓу карактери :worried:
     
    На FreeToGo, Acka22, bad girl18 и 5 други им се допаѓа ова.
  6. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    ова за верноста вистина, мене сите ми се чудат како сум можела да му верувам дека 3 години не ме изневерил, а зошто да не му верувам кога ме нема излажано. За пасивноста не знам што да ти кажам, мојов воопшто не е пасивен, а за инает муабет не правам..., туку попуштам :@
     
  7. sweety.91

    sweety.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Ооооо ми ја погодивте темата. Дефинитивно јарците се најтешките знаци што можат да постојат. Јас 4 години сум во врска со јарец и на крај неможам да излезам со него. Многу е тврдоглав, секогаш сака се да е по негово и се си прави како него што му одговара. Ти посакувам многу трпение со јарец зошто верувај дека ќе ти треба :rofl:.
     
    На Acka22 и Summerlover им се допаѓа ова.
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Фала ви срцки што поделивте по некое мислење и искуство...а бе дефинитивно се тешки инаети...ама во суштина кога сакаат сакаат..Е мене ме интересира дали кога ќе ветат нешто одма го исполнуваат..кога ќе дадат збор да го одржат..? Зашто од искуство не баш е така..И тоа што викате пасивни се бре и кога ке се налутат со денови нема да зборат од пусти инат да не се попушти :D ..А за верноста не знам баш сепак зависи од карактерот на човекот..Ама горе доле се верни само кога се вистински заљубени..Дали знаат да излажат? И уште што друго и да ви текне и знаете, пишете.. ;) :*

    i znaat mnogu ama mnogu dobro da vlezat pod kozaa... :y: :)
     
  9. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    eh kako , komplicirano, jas eve 15-16 godini se boram so "jarecot" :rofl:
    teski se na momenti , no i ispolnitelni, toa me voodusevuva, koga ke zarta nesto -go izvrsuva :clap:
    a i dobri ljubovnici se , moram da priznaam :$
     
    На Acka22 и Sigma* им се допаѓа ова.
  10. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Da koga vetat nesto znaat da ispolnat si stojat na zborot :D ja mislam deka toa e povishe do karakter na chovek nego do horoskopski znak :D Dali znaat da izlazat ? Da znaat tolku dobro sto mislish deka e vistina :D Ali ipak pa mislam deka e do karakteer za lazenje koj kolku i kako i zasto laze...Decki a za pasivnost mislevte na ljubomara...pasivna ljubomora :D Ja na pocetok na vrska si imav mn problemi so pasivna ljubomora ama ona bukvalno ako pomislish na nekoj drug ili spomnesh nekoe masko on sve si mislese deka sakam da bidam so dr masko........FALA BOGU konecno svati deka ne e sve on sto misli :D
     
  11. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    a i dobri ljubovnici se , moram da priznaam :$
    potpolno se soglasuvam :$ :$ :$
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    I kako da go osvojam .? :( ne dava znaci nekoi si posebni :(
     
  13. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Jarecot mozesh da go osvoish so iskrenost :D E da toa zaboraiv da kazam deka jarecot poshtuva iskrenost ! ja mojot jarec go osvoiv direktno go viknav i mu kazav sho mislam i go fativ...ne davaat znaci teski se na pokazuvanje ama ako se zaljubi e togash e srceee! I eve poppie sega sum 5 i pol god u vrska so nego i planirame za u 1 god najvishe da se zememe ;) Pozzzz
     
    На bubi11 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    во право си..искреност бараат..и нормално дека се поладни ама знаат да сакаат и се упорни..
    ти посакувам среќа и догодина да си среќно мажена :)
     
    На bubi11 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Falaaa Julliee! I ja ti posakuvam se najubavo so tvojot jarec :D i probaj so sovetive sigurno nekoj ke se pogodi samo pazi ako sakash nesto da mu kazesh ili dokazesh deka ne e u pravo baraj pravo vreme i tochen moment i se ke si bide po tvoe veruvaj mi! Ja da go znaev ova pred 3 god nemashe tolko da se karamee :D a sea se smeeme na minatoto :D pozz :inlove:
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ah src..4god i poveke se u prasanje ama kaj mene dr e mnogu komplicirano..inaku se pominale i kavgi i problemi..i sto ne..nauciv ja mnogu
     
  17. littleone

    littleone Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3

    hahahah jas maki macham so mojot jarec 4 godini!! oni se posebna rasa :)) tvrdoglav, se si tera po svoe, za custva ne ocekuvaj mnogu, ama ke ti pokaze deka te saka ic da ne se sekiras! jas mu veruvam epten se sto ke mi kaze sigurna sum deka e vistina i iskren e! i go obozavam ako e tezok :))
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Uffffff temava e strasna :D Jas imav eden Jarec, ne deka mi bese loso, 3 godini bevme zaedno, ama mozam so sigurnost da kazam deka se stvarno "teski" ludje, treba mnogu, mnogu trpenie so niv :) Zavisi i od tebe dali ke mozes da izdrzis so takov covek, ama jas znam deka veke ne bi sakala da bidam so nieden Jarec....Dosta bese :)
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    биди директна и искрена со него, не му зборувај двосмислено, нема да те сфати :rofl: ,а што не дава посебни знаци, не се секирај, ама и не очекувај да даде во брзо време ;)
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    jaс сум јарец, а и тој исто така. Епа да дадам некои карактеристики:
    Бара искреност! тоа му е многу важно! велам: МНОГУ!
    На почеток ќе се сомнева во меѓусебната доверба... но откако ќе ја стекне веќе убавото станало уште поубаво.
    Страствени љубовници се :*
    Е мојот од почетокот е заљубен.. па не сум го видела поинаков :lol: Ги искажува чувствата :inlove:
     
    На Amona и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.