1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко во знакот на лав?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Miss-Perfect, 5 мај 2010.

  1. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Ајде девојки помош :D Дечко ми е лав а јас риби :) Некогаш неможам да го разберам и поднесам, некогаш тој не може мене :wasntme: Ајде доколку некоја има дечко во знакот на лав нека ми даде некој совет, зашто страшно многу сме различни, како сонце и месечинка сме си :lol: Фала ви однапред :f:
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас имам одено со дечко Лав во хороскоп, ама па ние супер се сложувавме пошо сме двајцата темпераментни многу. Сакаат динамика лавовите, сакаат ризици и често знаат да си тераат по свое и да си го истуркаат своето до крај. Е тука... :?:
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Сум била во врска со Лав,да ти кажам вода и оган не оди,ете ти си риби,а си со лав,кај мене беше шкорпија-лав.Лавовите се љубоморни,имаат многуууууууу развиено его,само се фалат и сакаат да биде врската онака како што тие сметаат дека треба,не викам дека немаат позитивни страни,но понагласени им се негативните,иако тоа многу вешто го кријат,а и во разговорите често знаат да се контраат со другите,да докажуваат дека за се се во право,сакаат да доминираат на секое поле,без разлика дали се работи за врска,работа итн.Толку можам да ти кажам за лавот и неговите карактеристики,но повторно ке потенцирам дека оган и вода не оди,незначи,но во глобала е така.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Јас сум обратна комбинација јас лав дечко ми риби само што поентата е што и он постојано сака да се контра за се нешто ама некад и знае да попушти. А јас сакам секогаш да е по мое барем на прв поглед :D :D :D
     
  5. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    лавовите се обично оние кои сакаат да имаат се во свои раце и секогаш да знаат на што се,бараат искреност и посветеност а претходно се диви и тешко е да го припитомиш и смириш но ако еднаш го смириш и му покажеш како стојат работите сопред тебе ке даде се од себе да те почитува и направи среќна,обично машките лавови се крупни високи и згодни и на почетокот се неподносливи заради тоа што секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието но ако умееш да го скротиш тој ке биде едно големо маче кое ќе слуша се што ќе му кажеш.Вие рибите сакате повеќе мирен живот а лавот би бил нон стоп во акција биди малку потемпераментна или барем научи да го гледаш и слушаш додека беснее и едноставно насмевни му се.Дечко ми е лав а јас сум бик значи карактерно си одговараме али увек постои некое несогласување и лошо е кога за несто ке се заинатиме и двајцата не попуштаме и тераме инат до крај и по цели ноќи не сме правеле муабет од инат али после тоа умееме и двајцата да го смириме огнот помегу нас и да не направиме поголеми проблеми.Ако сакаш да бидеш и да останеш со некој лав ке мораш да научиш и да се носиш и со тоа дека тој секогаш ке се чуствува дека е нешто повеке од другите и ке се инати секогаш кога нешто нема да биде како што тој би сакал...се надевам ке ти помогнам...јас за мојата врска ке кажам се најдобро и се најдобро за лавовите но тоа е и индивидуално..
     
    На Anacid и anagjorgjievska1 им се допаѓа ова.
  6. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28

    хехехехе и јас сум риби во хороскоп а дечко ми е лав али до сега не сме имале некои проблеми :D незнам до што е,може зависи до подзнакот,јас сум подзнак девица а за него незнам али во секој случај добро се слозуваме мислам дека се звиси од воспитание а ако не се сложувате и ако сте различни врз која основа сте различни баш сакам да знам ?
     
  7. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Значи навистина се такви! Преубаво ги опиша. Секоја чест. И јас до завчера бев во врска со лав и беше токму таков!
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pahulja

    pahulja Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0

    Mojot decko e lav .... Predpostavuvam deka go sakas , mora da go sakas mnogu i mora da mu kazuvas i pokazuvas toa , ne go lazi , i ednostavno potrudi se da go zapoznas podobro i togas ke znaes kako so nego. Ne e sekoj lav isti. Najnormalno e da ne se slagate vo se , da vi se odi lesno togas ne e toa toa. Prifati site negativni strani i nauci kako da go razberes a da ne ti preci na tebe. Nikako ne bidi inat. Bidi toa sto jesi i ke bide dobro. Ako ga stvarno sakas seto toa ke se potrudis da napravis i ke naucis kako da zivees so eden lav .... :!: ;)
     
  9. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Леле колку само е точно се :D Баш е такво лавчето мое, постојано е во право ( а уствари неее еее, само што јас неможам да му го објаснам тоа никако ) и страшно ме нервира :envy: Многу пати сум се сложила со нешто иако знам дека не е така само за мир у кучу што би се рекло :D И тоа негово его... АААААААААААА... ме полудува али што да правиш, го сакам па му прогледувам низ прсти и го пуштам да мисли дека е совршен и дека како него нема :lol: иако понекогаш знае да биде многу густо :lol:
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Инаку фала ви на сите девојки што се обидовте колку толку да ми помогнете како со лавчево што ми ги кине живците понекогаш :lol: , ќе се обидам да ве послушам и можда ќе биде подобро, ху ноус, може и до мене е, може не е само до него ;) Фала ви на сите, ве гушкам најмногу :f:
     
  11. diamonds

    diamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    A jas sto sum lav u horoskop a mi se sviga tip isto sto e lav i si zamisluvam kako bi se spravila jas so nego :)
     
  12. jassna

    jassna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    Dali znaete nestoo kako idat rabotite so jas devica on lav ? pisete ako znaete
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Зошто се тромозите со овие комбинации. Демек сите припадници на еден хороскопски знак се исти |( Па погледнете малку околу себе и споредете две личности (со ист хороскопски знак) и ќе видите дека нема врска тоа. Ако не знаеме самите колку си одговарате еден со друг, некој на форум и на невидено ќе ти каже :^)
     
  14. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Мене ме интересира за лав и јарец ако знае да ми каже некој ???? сепак добра комбинација нели :lol:
     
  15. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Кај мене јас сум рак, тој лав...па во некои работи се сложуваме. Секогаш се фали, па според мене мислам дека треба да го охрабруваш дека и од друга страна лавовите не се сигурни во нивните чувства.
     
  16. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Јас сум близнаци тој лав... Никогаш ама баш никогаш до сега не ми се има налутено за нешто иако сум правела некои глупости и работи кои не сум требала да ги направам. Не се фали многу. Понекогаш знае работите да си ги истера по свое и не му се лутам за тоа. Секогаш е насмеан, знае да ме расположи ... понекогаш е како отсутен , но мислам дека добро се согласуваме. И да знаете во секое нешто има исклучоци. :D Среќноо... :*
     
  17. jassna

    jassna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    Dali znaete koj so koj znak se soglasuvaat kako idat neli idat onovi, vodeni znaci znaete li sto kako ?
     
  18. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
  19. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83

    Даа и ја се сложувам со ова јас сум водолија а он лав и страшно ме нервира кога ке се запне за нешто и колку и да му докажуваш укажуваш тоа што наумил тоа останува и никако неможе да му се докаже аа иначе многу си го сакам ама ете на моменти ме нервира
     
  20. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Татко ми е лав добро се согласуваме ама сега во средната криза |( и мисли дека се си знај али ќе му помине за брзо си велам :^)