1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квалитетни патики

Дискусија во 'Мода и стил' започната од arwen, 31 март 2010.

  1. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Сакам да си најдам квалитетни и модерни патики, по можност од оние до глужд, да бидат убави и не е важно дали се бели, црни, кремасти или кафени. Само да не бидат со шљокици, косруеи или други селски моменти... ах да, и по можност да не бидат над 3500. Ако некој знае кај има нека пише.
     
    На Ayomi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Зависи од моделот имаш разно разни... А за квалитетот многу зависи и од тоа ти како ќе ги чуваш.Дали кога одиш ги влечеш нозете како ги соблекуваш и тн. ... Јас имам старки и доста ми се погодени,ама повторувам треба да ги пазиш.Инаку и немора да значи дека ако се марка се по квалитетни. ;)
     
  3. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Kupisi adidas,nike samo za izgled,bez kvalitet se.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Хихихи, респект за стартките, ама мислев на кожни патики :) А инаку верувај дека не е се во чувањето... Лани си купив Пума, плеснав 4000 денари, и ги чував ама толку им беше неквалитетен матерјалот што на првиот дожд буквално се распаднаа :( А ми беа продадени како кожни :( Ама убаво ме потсети, додека си најдам нови, и јас ќе си ги извадам стартките да си ги носам :)
     
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Во салата Борис Трајковски...имаш спортска опрема, оригнал..ко демек :roll: има баш такви и со мноооогу пристапни цени..поздравче
     
  6. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Фала многу, ќе одам да видам што има :)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Нема врска... јас имам Најк патики, ги носам 4 години и повеќе и едино малку ми се напред пододлепени, и тоа сега скоро ми се одлепија, а се имаат преживеано: дожд, снег, се'.
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Za Adidas nemam komentar, najdobra marka patiki se..mozes da najdes i za 2500,3000 den...itn zavisi model i od koja sezona se..ima popusti..A inaku dobri se i Skechers,jas si kupiv lani crni ko patika- kondura doagjaat, kozni se i vo Peko gi zedov...2550den bea toa na popust..Mozes i takvi da pobaras.
     
    На Oscar Lady, Buterfly-girl, Cello-PlaYer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ти конкретно бараш до глужд, без разлика каква боја се до 3500, како што сфатив... епа вака од roxy јас си купив пред 2 месеци такви до глужд, сиви со бело многу се убави :D ги платив 3500 на попуст, а беа 4200. Имаше и црни скрос до глужд исто, со бели врвки на страна и со бела гума 3200 беа. Во puma имаш во повеќе бои такви до глужд и околу 3500 се и таму. Така да имаш избор, само излези прошетај и ќе си најдеш. Во nike се поскапи од 6 до 8000, има доста убави ама поскапи се.
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ако имаш некој у странство , нарачај си од интернет .. има повеќе страни .. еве јас имам поише пара патики , а ниеден не ме кошташе повеќе од 2000 .. :)
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со emce-kremce :)
    Квалитетни патики ( според мене ) има само во Roxy
    Некои се поскапи од 3500 ,но има и по ефтини .. Ете пример јас што земав од Roxy Од пред 2 години и ги носев и на дожд и на снег и сеуште ги носам ;)
     
  12. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    еве јас ги имам овие патики само со лепенки се и неможам да се поажалам досега мн пат се изодиле и мн дожд ама сеуште не се пропуштиле фала богу а ги зедов околу 3500 ден
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      1,6 KB
      Прегледи:
      802
  13. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    не знам кој имаше пишано дека најк биле само за изглед, а квалитет немале.. не се согласувам
    моите моментално што ги носам не се стари многу, година и нешо, ама сепак немаат мрднато, истата линија си ја држат како кога ги донесов од продавница, ниту се раширени, растегнати, со изгубен првобитен облик, ништо

    А знам и многу случаеви што ги носеле патиките по 3,4, дури и 5 години како ништо...
     
  14. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Патика која ја видов денес и која е интересна. :D
    [​IMG]
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најк се закон, според мене. Тие со кои сум сакала да експериментирам, секогаш ме оставале на пола пат :o Порано беа популарни Фила, не знам, мене не ми беа лоши, ама НАјк си е најк. За патики вреди да дадеш малце помрсна сума, ако не сакаш да ти се раскапат нозете, па да се чудиш од што ти е. Па и како што носам јас ретко и пет години нека ми служат ;)
     
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Сакам за матура некој вакви да ми купи, едни од овие :lol: :lol:
    шала на страна, сакам едни од овие да си имам :D
     

    Прикачени фајлови:

    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    CONVERSE my love :inlove: најмногу ги носам стартките од конврс :)
     
  18. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    ако сакаш квалитетна патика купи си најк или адидас и немаш грешка,јас имам најк,точно е дека се поскапи ама јас ги земав на попуст.А за во борис трајковски салата и јас слушнав дека имало многу избор и биле многу поевтини ама јас кога бев пред еден месец немасе ништо,посебно женски модели а не ни знаеа кога ке добијат нови...така да таму изгледа ако ептен начекаш нешто ново
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    koga sme kaj patiki jas sum mnogu zadovolna od modelite na raners ne se skapi a bar mene mi se pogodile kvalitetni pa mozes da pomines i za vidis sto modelcinja imaat :)
     
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    и јас имам старки и мн внимавам на нив, се си мислам дека во секој момент ќе се скинат :worried: Сакам сега да си купам најк. Убави се на изглед, а и квалитетни се. Адидас ми се некако гломазни :?: