1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Колку често носите танга и ви смета ли додека ја носите? :mrgreen:
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Ха....како за мене темава...пишав и во некоја дрга тема...друг долен веш буквално немам...од 14 години почнав да носам...значи околлу 12 години веќе :lol: ...и неможам нешто друго да замислам да облечам...не ми смета воопшто, напротив и по дома, и кога имам добиено, тогаш носам полутанга...меѓутоа мене обичните гаќи ми сметаат...дали поради тоа што се навикнав ...незнам :) а и лично мене ммногу ми е глупо кога ќе видам гаќа некоја, како се познава на некои бели пантолони...или било што, онака рабовите на гаќите коа се познаваат...бррррррр.....а и многу ми е секси тангата, да не заборавам, најбитниот момент :lol:
     
    На Petar80, ivvy86, Draganax01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Редовно сум во танга гаќички едноставно лете зиме си ги носам,е само кога ми трае циклусот тогаш носам обични оти не се чувствувам удобно со танга и влошка на мене,се мислам дека ќе откиснам целата
     
    На Milita18 и ADOKI им се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сум носела само полутанга и тоа ако не ми е циклусот во моментот. Мада шо кога и да е ќе облечам танга, чисто од љубопитство.
     
  5. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    24 casa, sedum dena vo nedelata, ako oblecam obicni se osekam mn glupo, pa gi nosam i za vreme na ciklus
    e toa e nesto bez koe ne mozammmmmmmm
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Носам постојано. Други гаќи не можам да замислам да носам освен кога имам циклус тогаш морам да носам обични иако м е вадат од такт.:D :D :D
     
  7. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    Веќе неколку години носам танга, но не многу често. Не избирам моменти кога носам, носам и за време на циклусот :D . А и нема ништо посекси од тангата 8) .
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Јас во животов досегашен немам облечено танга, а не ни можам да замислам. Мислам дека никогаш нема ни да облечам. Особено кога имам добиено, ми тече ко чешма и уште танга ми фали. :roll:
     
    На littleflower, LittlePinky и guitar им се допаѓа ова.
  9. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Носам ама не претерано,ми смета ако носам 2-3 дена по ред.Сакам да носам чипкасти боксерици,најубави ми се
     
    На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    За мене нема подобро од домаќински обични гаќи, сега звучам како стара баба ама најудобни ми се, а може и многу секси да изгледаат, немора да се бели :D
    Порано кога бев помлада носев танга ама само кога излегував а имав и танга купаќи и ги обожавав , цело лето си го сунчав газот на море :D :D :D
    Кога сум дома си носам обични гаќички а танга носам ретко, претежно во лето на фустанчиња или на тесна облека и кога сум кај дечко ми па му се фрцкам :)
     
    На Ludaca123, Avokado и ADOKI им се допаѓа ова.
  11. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    :up: хахаха...да и јас му се фрцкам,обожава кога носам танга
     
    На Ludaca123 и ADOKI им се допаѓа ова.
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Многу ретко,ако има потреба,се знае на тесни бели панталони и слично.Ама најмногу си сакам нежни чипкасти полутанга гаќички.Во нив ми е најубаво.Си имам во разни бои,за на се.А и тие ми се посекси,а тангата ме нервираат.
     
    На Ludaca123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па ретко носам, али би сакала да носам повеќе.
     
  14. m1adam-baterfla.j

    m1adam-baterfla.j Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    ретко носам танга на бели панталнои обично, инаку многу поудобно се осеќам у танга, ама немам навика да носам :( :P
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    и јас исто до сега не сум имала ни потреба да носам....а за да не се познаваат рабови си имам и еден модел на гакички кои немаат изразени рабови и толку се малецки што речиси и не се познаваат така да немам гајле....а летово си купив едно фустанче кратко и малце прозирно па си го решив пороблемот со месобоја боксерици :lol:
     
  16. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    ауууу тантааа посекси од тоа нема ... Без врска дали е црвена,чипкаста,црна битно е чуството кога се носи ... А лично јас танга најубаво ми е да носам налето со фустани,не ми се допаѓа кога некоја ности танга + фамерки бррр :? А онака мислам стварно тангата се сеееееееееееееееееекси :)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Танга носам само на излегување и за некои посебни прилики, инаку удобни ми се и многу секси па можеби во скоро време ке почнам постално да носам...
     
  18. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.092
    Пол:
    Женски
    Па вака секојдневно за на работа не носам,ама за излегување обавезно е танга.Некако во навика ми е преминато и плус ако носам нешто поспецифично,во никој случај не би сакала да ми се познаваат рабови.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Тангата никогаш нема да излезе од мода:) Едноставно не можам да си замислам ништо „пообемно“ или „помало“ што би можело да ја замени:) Велат дека знае да биде штетна за бактерии, но...
     
  20. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Па зависи што носам и каде сум. Нормално ако одам кај другарка на кафе нема да носам танга под тренерки да ме нервира за џабе :lol: Но кога излегувам или одам кај дечко ми, секако тангата е неизбежна :P Ма да и обичните гаќички ми ги обожува зашто се сите до едни уникатни :lol: Позз***
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.