1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој дел од Македонија најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saraa, 5 февруари 2010.

  1. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ај да си кажеме кој дел од Македонијава најмногу ни се допаѓа
    Јас лично имам повеќе омилени делови во Македонија од се она што сум видела имам мнннн спомениии......

    Значи многуууу ми се допаѓа маврово и понатамошните села после Маврово некако даваат мир во душата, мн ми се допаѓа и пределот на манастирот Св. Јован Бигорски, потоа ми се допаѓа Битола целатаааааа, ми се допаѓа и Струга и Охрид да не го заборавиме никако, ми се допаѓа Дебарското езеро, тиквешкото езеро, преспанското езеро и ако ми текне уште некое место кое ми се допаѓа ќе ви писам ај сеа вие кажете што ви се допаѓа баш ме интересира поозззз до сите форумџикиииии и чат пат по некој форумџија :)
     
  2. Elicka1

    Elicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Охридското крајбрежје и Битола и Битола дефинитивно се најубави во Македонија.
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа Охрид,и поради самиот град и поради манастирите,додуша цела Македонија е со манастири,секој со свое значење,од одреден временски период,кој што говори многу за развојот на културното наследство на Македонија.Маврово,Бистра,Галичица,секое место,кое нормално внесува мир во човековата душа.Скопје,иако веќе досаден ти станува бидејки цел живот го гледаш и па на некој начин е интересен,незнам сега за сега не ми текнува,па ке си допишам повторно...
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Многу ми се допаѓа Крушево ради мирот, тесните улички, компактноста...прекрасно е. Потоа Маврово, Битола морам да го спомнам, водопадите Струмица....и се разбира ОХРИД. Дома си е дома. Ај да ве почастам со една слика. :D
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 071.jpg
      Picture 071.jpg
      Големина на фајлот:
      269,2 KB
      Прегледи:
      1.004
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Bravo Hipica....i jas ova ke go stavev:)
    KANEO....KANEO E MESTOTO BEZ KOE NEMOZAM....KAJ I DA ODAM NA ODMOR....BEZ OHRID NE MI POMINALO NI EDNO LETO....SEKOGAS IMAM DVA ODMORA....KANEO MI DAVA MIR...SO CASOVI MOZAM DA SEDAM I DA NABLJUDUVAM....DEFINITIVNO TAMU SE CUVSTVUVAM POSEBNO....i bas zatoa i vencavkata ke mi bide tamu....veke e zakazana...na 3-ti juli....
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ај кажи во колку сатот? Ќе те пречекам пред црква :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    i da znaes deka sakam da dojdes.... :lol: ...mislam deka vo 17.30....ama za tocno ke pisam togas :lol:
     
  8. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    охрид е најубав македонски град но бидејки јас сум од злетово (близу пробиштип) го сакам и овој дел на пр лесново и лесновскиот манастир
     
  9. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Лелеееееееее сликатааааааааааа е прекраснааааааааааа Охрид располага со многууу таквииии локацииииииииии а сликата е посебна дава некој посебен мир :)
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Охрид секако... еххх како ми се оди таму...
     
  11. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Охрид, Лазарополе, Маврово... Св. Јован Бигорски и сите останати цркви и манастири. Понекогаш го сакам и нашево Скопје, особено во зима, кога е покриено со снег и глетките околу гратскиот парк се божествени.
     
  12. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    И мене ми се оди во Охрид ама тешко некако :(
     
  13. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Definitivno Zapadniot del na Makedonija, Bistra, i patot od Mavrovo do Ohrid, preku Debar.... Ohrid mi e kako vtora doma, edinstven grad kade se chuvstvuvam kako doma vi Makedonija.... Sekako deka ima ubavi predeli i mestanasekadi niz nashat ni mala Makedonija, no ovie mi se omileni :)
     
  14. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Цела Македонијааа...!!! Македонија во срце ја носам.... ;)
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    zapadniot del..ne deka sum subjektivna zatoa sto sum od toj del..ama koga ke sporedam istocen, centralen...zapadniot definitivno go ima pogolemiot del od prirodnite bogatstva, a ima i dr bogatstva ;)
     
  16. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    kako struga nema druga...isto taka i ohrid mi se sviga.
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Пред некое време бев во Берово, леле каква убавина. Изнајмивме вила, го уклучивме каминот, надвор имаше фурна, дојде една женичка и ни донесе компири да сме фрлеле на жар, па ни донесе беровски мед, па од нејзе купивме и по една канта беровско сиренце. Следнот ден се прошетавме до браната, па пак правевме скара.
    Едвај чекам да се стопли малку времево да одиме пак. Многу е убаво а видов дека Аурора таму прави ексклузивни вили од камен и дрво, ептен луксузни, најверојатно ќе се издаваат ама којзнае колку ќе бидат скапи.
    Кој нема отидено му препорачувам да оди, незнаев дека е толку убаво.
     
    На Tanjamm и aquarius34 им се допаѓа ова.
  18. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Охрид затоа што живеам таму :D Ми се допаѓа и Битола,таму некако се чувствувам интересно :D Крушево истотака ми е убаво,Дојран иако одамна не сум била таму,Скопје бидејќи тоа ми е град за шопинг :D .Кичево го носам во душата затоа што таму сум родена и тоа ми е најмногу како дома,сите роднини ми се таму.Иначе Кичево нема баш некоја убавина улиците се ископани,има едни семафори што не секогаш работат,градот е премногу мал и некако здодевен ама дома си е дома :D
     
  19. mucmuc

    mucmuc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    11
    mene ohrid zashto e turisticko mesto a inace bez SKOPJE nemozam definitivno SKOPJE
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Хм,Охрид,ноќе градот,а денски плажите,Битола,ресенските садници со јаболка...значи југозападниот дел.Но,ми се допаѓа и Демиркапија,не знам,чисто ми е и уабво за гледање кога ме возат натаму...