1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонска кошаркарска репрезентација

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 1 септември 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мислам дека заслужува посебна тема нашава кошаркарска репрезентација, да не ги полниме другите теми со радост и тага за нашите победи и порази можеме тука да си коментираме за натпреварите.
    Моментално играме во Литванија на европското првенство каде учествуваме по втор пат.
    По вчерашниот пораз од Црна Гора во продолжение, денеска ја имаме првата победа против Хрватска со два коша разлика.
    А веќе во сабота не очекува Грција, е тоа ќе биде јако.

    Ги пратите момциве? Ги бодрите :P
    [​IMG]
     
    На blosson, babaDara, skyAngel и 10 други им се допаѓа ова.
  2. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Вчера не гледав,а денес последните 10 секунди ги гледав. Во сабота обавезно гледаме, па против Грција ќе играме,интересно ќе биде.
     
    На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Ги пратиме и ги бодриме. :D

    Ќе биде интересно со Грците, едвај чекам. 8) :lol:
     
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Нека се спремаат Грциве на 3ти за губење, со 50 разлика!

    Македонија :l:
     
    На anamarija..xD му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Гледав и вчера и денес, а тек во сабота ќе биде интересно. :D

    Денес ме воодушевија. Очекував вчера да победат, наместо денес.
    Браво за нив. Кога беа 12 разлика, многу недостижно ми се чинеше. Ама ете, се истакнаа.
    Се изнервирав неколку пати, кога судиите не прифаќаа некои грешки. Најмногу од оној (незнам како се викаше) кога го фрли тоа со мразот, или што и да беше. :envy:

    Омилени од репрезантацијава имам многу. :rofl:
    Антиќ, Самарџиски, МекКејлеб, Гечевски, близнаците...

    Се надевам Гечевски и во сабота ќе инсистира да игра. Ништо без него. :rofl:

    Гледам и ги бодрам. :l:
     
    На la-chicka и starbucks им се допаѓа ова.
  6. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    мене перо ми е срцка :l:
     
    На VeRyCa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Како не ќе сум ги бодрела, ами пусто патриотско, наше бре, со сонценце. :rock:

    Го пратев Трофеј Македонија ( утешително таму ја победија Црна Шума)...тадури и го освоија трофејов ;) нешто како загревање пред Европсково беше.

    Солидни играчи се, не дека се наши ама имаат добра тактика, координација на теренот, покажуваат квалитетна игра.

    Овие два натпревари не ги гледав, вчера поради работни обврски, а вечерва само ѕиркав додека чкртав по темиве.

    Да се надеваме дека тоа што ОНЕ ги зема под свое закрило ќе придонесе да се слеат повеќе пари, за подобра организација и вложување во кошарката.

    Добри се дечките, јас ги подржувам и со срце и со душа и со ножно прсте....НАПРЕД НАШИ :muscle:

    Меѓу нас кажано ...овој Перо, ме тера на блуд...со секое излегување на терен во тој секси дрес слеан врз неговото сексоповикувачко тело :$ додуша и близначињата не се лоши.

    Едвај го чекам натпреварот со нашите јужни соседски Цигани :rock:
     
    На Tinna2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Вчера имаше ужасна игра, не знам само колку пцовки прими од мене, а како што пратев пола статуси на ФБ и денес коментари од колеги се негативни зборови за него. Денес беше солиден, но пак не е оној Перо од пред 2 години пример. Перо е столб на тимот, тој е капитен, вчера беше најлошиот играч на терен, а штом капитенот не го бива со тоа и тимот иде надоле.
    А тоа што е јебозовен у дресот, е нема збор 8)

    Него денес ме изненадија. Вчера покажаа прилично лоша игра. Никаков напад, единствено идеа на 3ки и промашувања до бескрај. Затоа денес нова песна, браво за Докузовски и неговата денешна тактика, Хрватска е многу јак тим а очигледно го простудирале одлично па затоа и добар стратег беше денес. А ми се допаѓаше денешната одбрана, ги искористувавме лошите моменти на Хрватска, а имавме и среќа баш во последните минути 3 промашувања и пак топката 3 пати ни се враќаше. Хрвативе ко покакани беа на крајов, уживав кога ги гледав :lol:

    Пристрасна сум кон кошаркава ги обожавам момциве, ги љубам, ги пцујам, раце ме болат од плескање и дерење а дома сум, среќа не сум во сала. Секогаш ги пратам кога играат во Скопје, добар тим имаме.
    Може Оне спонзори им се ама кога би знаеле дека имаат само 2 дресови кои им се перат постојано е за срамота. |(

    [​IMG]
     
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    и мене чера не ми се допаднаа како играт ама секој ден не е велигде , палци за во сабота :)
     
  10. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    сега за сега се супер да им држиме палци за понатака :up:
     
  11. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Потполно се согласувам за Антиќ вчера разочара особено на крајот кога со Илиевски имаја 2 погрешни додавања. Денес барем Илиевски на крајот се оправда :).
    Омилени ми се Самарџиски и МекКејлеб, мислам дека беа одлични и двата настапи досега. За мечот со Грција немам некои посебни очекувања ќе биде тешко но сепак би требало да ги победиме БиХ и Финска посекако.
     
  12. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Ги пратам и ги бодрам (алеееееее алеееееее :D) Вчера со Црна Гора изгубивме што изгубивме (колку поклони добија Црногорците од судиите |( ), ама денес беше многу добро! Многу напната утакмица ]:) Перо катастрофа |-), стварно не е за препознавање од пред две години. Добро играат Гечевски (одма се гледа разлика кога игра, кога не), близнаците исто добро играат и Меккелеб секако. :) Се остава црнчево на терен :lol: :l:
    Задутре со Грчка леле леле :devil: ...
     
    На rossonerka и GarpovaV им се допаѓа ова.
  13. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    ги пратам бодрам (понекогаш) вчера Перо го замразив уште толку никаков еден изгубија (мада јас ги пишав на тикетот да изгубат и си лапнав 45 евра) денес бев нивна подршка (немав пишено хиххи) и да Илиевски и црнцето и овој Гечевски ми се најдобри..Антич-катастрофа (за мене) го удрило тоа капитенското во глава
     
    На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    МекКејлеб и Гечевски како светла точка на теренот ми се.
    МекКејлеб, се бутка, зема топка, 3ки... Гечевски исто. Ми паѓа жал кога одат на клупа. :worried:
    Антиќ, не е беше баш во топ форма со Црногорците, вчера подобар беше, да се надевам дека во сабота ќе биде уште поспремен. Самарџиски, добар е, и близнаците исто. :)

    Инаку на моменти ме нервира тој коментаторот, а оние што се навивачките (така ли се викаа?!), што играат на тајм-аутите, ќе се скршат уште малку. :lol:
     
    На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Ухуууу, не да ги бодрам, урлам, скокам, се дерам низ дома како во први редови да сум :lol: Секоја чест за Меккелеб! Најборбен е од сите и дава се' од себе, како да е најгорд Македонец. Самарџиски и неговата неспретност под кош и покрај неговите над 2м висина ме вадат од такт, а за Антич и неговата игра против Црна Гора нема да коментирам. Јас сфаќам дека ете не му бил денот, се случува, но никако не ми беше јасно што гледаше Докузовски и зошто не го извади од игра ниту една четвртина. Па многу поголема работа ќе завршеше некој од помладиве што барем трчаат, се бораат, ама тоа е :) Честитки за победата со Хрватска и дај Боже резултатот да биде сличен и против Грција. Само напред момци! :clap:
     
  16. Tedi16

    Tedi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    54
    Ги пратам многу често Меккејлеб е најдобрар кој што сака нека каже

    :inlove: :inlove: Love you циганчее ! :inlove: :inlove:
     
    На Lella, musicgirl55 и eutixismena им се допаѓа ова.
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    е ај да не ги бодрам :lol:
    вчера како се разбуди тоа патриотското во мене абе стварно бев горда што сум македонка !
    браво момци
    утре незнам,мислам дека пак ќе се остави душата на теренот но овој пат емоциите се поинакви бидејќи тоа се клетите ни грци
    ајде да се смачка грција ајде момциии
    цела македоноја е со вас
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Уф ме фаќа трема уште од сега :talk:
    Шансите за победа ни се 40-60.
    Грција има добар тим, навистина добар, но не и најдобар, им фалат 8 првотимци. Но имаат 2 победи во досегашниот дел од напреварот, огромна победа над Финска со над 20 кошови, и прилично тесна победа против БиХ што ни дава шанса дека можеме и нив да ги смачкаме.
    Мотив имаме и тоа поголем отколку што треба :lol:
    Навивачи имаме и таму а тука во Македонија во 17 часот сите пред телевизор ќе се!
    Но нас денес едно ни треба, добра игра на кошаркарите а потоа среќа и добро судење. Ако не им тргне, ако играат ко против црногорците сме заебале работа.
    Мене сафра ме фаќа, се протувам кога читам за денешниов меч :lol: , а којзнае како им е на нив.

    Ајде момци ајдеее
    [​IMG]

    Кренете раце високо горе наше ќе биде и Солунско поле :rock:
    http://www.youtube.com/watch?v=0HIWcSfV ... re=related
     
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Леле и мене, само гледам колку е саат :D
    Од пред две години ми стои во глава утакмицата и се нервирам :devil: , уфффф ама мораме да ги тепаме, мораме! ]:) Се надевам Гечевски дека пак ќе игра, и Антиќ дека ќе живне малку :geek: , другиве тук таму добри се. Искрено се надевам имаме шанса, чим со Хрватска победивме, можеме и со Грчка-ва :D :devil:
    Ќе биде напнато во секој случај :devil:

    ајде ајдеееееееееееее

    Македонијаааааа!! :clap: :clap:
     
  20. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ќе биде напнато, ама ние ПОБЕДУВАМЕ!

    Македонија :l: