1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мачете (Machete/Machete Kills) [2010/2013]

Дискусија во 'Филмови' започната од IamSexyAndIKnowIt, 4 април 2013.

  1. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    MACHETE.. Доколку ви се гледа филм во кој се опфатени интересни убиства, сериозни но и смешни случки, херои, згодни девојки и момци... Гледани ми се сите филмови со Michelle Rodriguez, а овој Machete навистина интересен, постојано се случува нешто, филм кој не здосадува, а и Danny Trejo, иако 65 години, сепак неверојатно привлечен маж.. 8) и Steven Seagal како и секогаш одличен во топ форма.. исто и Jessica Alba фантастична е :inlove: Во Септември се очекува и вториот дел Machete Kills во кој ќе ги гледаме многуте наши омилени актери и актерки, едни од најпознатите: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Antonio Banderas, Lady Gaga, Amber Heard, Sofia Vergara, Alexa Vega, Vanessa Hudgens, Mel Gibson aa и Charlie Sheen што е многу интересно.. и уште мноооогу други.. :rofl:

    ps. Ако некој го има гледано филмот, слободно нека пише свое мислење :)
     

    Прикачени фајлови:

  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ги гледав и двата дела. Прилично забавни ми се.
    Интересен ми е Мачете зашто е многу груб и ладнокрвен, онака баш машина за убивање.
    Немам некое посебно мислење, океј ми се и двата дела, не ми оставиле некој посебен впечаток. Ко акција се интересни за гледање и за утепување време.
     
  3. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Првиот дел го имам гледано, добро што ја прочитав темата, да си го видам и вториот дел . Ја обожавам Алба:D:D
     
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мачете филмовите се забегани и за тепање време, не знам колку ќе задржеа внимание без плејада познати актери.
     
    На ушко му/ѝ се допаѓа ова.