1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 29 јануари 2011.

  1. Gkatzopulu

    Gkatzopulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Kaj nekoj zeni koga se bremeni zeni do nekoj mesec imat krvarenje odnosno menstruacia.Jas dodeka bev bremena imav na istata data sekoj mesec dogase menstruacia.Toa traese do 5mesec i krvarev nekolku dena potoa prestanuvase.Dali znaete koja e pricinata.Ginikologot mi kaza ako prodolzi taka ke imam spontan abortus taka se sluci od nemozese da se spreci.Bidejki bese kasno oti pricinata bese toa sto trebase da mi se pravi cirkolaz.Bidejki bebeto koga raste i imas niska matka doaga do povreda do zidovite na matkata i taka dogag do krvaranje barem taka mi kazaa doktorite vo bolnicata.Pisete ako znaete poveke.Pozdrav
     
    На ismi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. cvetanoska

    cvetanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    8
    Не знам точно да ти одговорам но мојата свкрва ктварела до 8ми месец и етего маж ми жив и здрав soriii што не можам да ти помогнам се надевам дека се ќе биде ок поззз и среќно
     
  3. srcuskata55

    srcuskata55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    Menstruacija za vreme na bremenost

    Dali i koga sme bremeni dobivame menstruacija??
     
  4. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Menstruacija za vreme na bremenost

    Па не би требало, и најчесто е така, но има некои жени кои сепак си добиваат. Може и цело време да се добива а и чат-пат,али сепак е редок случај.Но тоа не е баш иста менструација како нормалната. Пооскудна е и помалку трае. Барем така имам слушнато.Еве јас сум трет месец бремена,до сега имам неколку пати прокрварено незнам од што, е сега до толку ако појма немаш дека си трудна може и да те прелаже дека е менструација,но сепак се приметува дека е нешто друго во прашање. Имаш некаков проблем ти или онака прашуваш? Поздравче
     
    На felisitas и Mxrx им се допаѓа ова.
  5. srcuskata55

    srcuskata55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    Menstruacija za vreme na bremenost

    Cisto informativno prasuvav, bidejki mislam deka nemam potreba za grizi bidejki so deckomi samo se trievme i on bese u bokserki..ne veruvam deka mozam da ostanam bremena taka ili gresam? a i dobiv 3 dena porano od sto trebase..pozdrav i fala na informacija
     
  6. 1587

    1587 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Pa eve mene mi kasni vejke nedela dena mozno e da ima nes a seksualen odnos sum nemala brzo...
     
  7. belisima88

    belisima88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Не грешиш ако бил деЧко ти во боксерки и само сте се триеле и си добила нема шанси да си бремена..!


    Може ти касни од стрес,од промена на клима,ако примаш некакви лекови..позз
     
    На felisitas му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anetalove

    anetalove Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    bremenost i menstruacija

    devojki dali e mnzno da si bremena a da ti idi.Eve podetalno da vi kazam da ne se bunite ne mizlev devet meseci da idi toa e nevozmozno tuku na pr.prviot mesec od bremenosta nekade do tretiot da ti idi redovno a potoa da prestani a si mislime deka imame bolki od menstruacijata :geek:
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, можно е. А не почувствува како бебето почна да мрда во стомакот?!? Немој да кажеш дека си била изненадена :tmi:
     
  10. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    па мене првиот месец ми дојде затоа и не се сомневав и дознав дури во 8 ма недела од бременоста и кога ми птврдија бремена си 2 месеци се шокирав :lol:
     
    На stejsi2005, eci85 и blagica1991 им се допаѓа ова.
  11. marija27

    marija27 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    1
    сакам да ве прашам дали е можно да си бремена а ти доаѓа менструација како и секој месец? и менструацијата да е нормална како и секогаш?
     
  12. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Јас добив ваков резултат и потоа добив менструација...
     

    Прикачени фајлови:

    • 250820132105.jpg
      250820132105.jpg
      Големина на фајлот:
      44,3 KB
      Прегледи:
      626
  13. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Јас сум ептеен голема паничарка. 2 мес. менс. ми беше редовна и еве сега треба да ми дојде на 6 но и покрај тоа бидејќи читав дека е можно и во бременоста да добиваш менс. направив 2 теста и 2та беа нег. Немам никакви симптоми освен што малку повеќе јадам и сум малку поправена но мислам дека за мене е нормално бидејќи никогаш не сум имала постојана тежина (се поправам и слабеам). Сакав да кажам дека и после се сум многу исплашена всушност и затоа што никогаш не сум правела тест и не знам дали да верувам на резултатот и од која причина би покажал лажно нег, но сакав да побарам совет како да го надминам стравот од бременост, не знам зошто но додека на неакои им е страв од болка мене ми е страв од бременост.. :@ :(
     
  14. zbunetaaa

    zbunetaaa Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Јас сум ептеен голема паничарка. 2 мес. менс. ми беше редовна и еве сега треба да ми дојде на 6 но и покрај тоа бидејќи читав дека е можно и во бременоста да добиваш менс. направив 2 теста и 2та беа нег. Немам никакви симптоми освен што малку повеќе јадам и сум малку поправена но мислам дека за мене е нормално бидејќи никогаш не сум имала постојана тежина (се поправам и слабеам). Сакав да кажам дека и после се сум многу исплашена всушност и затоа што никогаш не сум правела тест и не знам дали да верувам на резултатот и од која причина би покажал лажно нег, но сакав да побарам совет како да го надминам стравот од бременост, не знам зошто но додека на неакои им е страв од болка мене ми е страв од бременост.. :@ :(


    и јас сум моментално сега во иста ситуација :( видов дека ова е од пред 2 години но ме интересира како помина :worried:
     
  15. marija1224

    marija1224 Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali e mozno da ostanam bremena decko mi svrsi vo mene dodeka imam menstruacija?
     
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.819
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога ке сврши во тебе постои шанса за бременост.
     
  17. Aleksandra789

    Aleksandra789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    458
    Здраво девојки.... Последниве два месеци имам менструација 2-3 дена, а претхофно по 6-7 денови... Дали сум бремена или се случува тоа???? :)
     
  18. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.880
    Пол:
    Женски
    Според ова што го напиша никој не може да знае дали си бремена. Циклусот се менува не мора да значи дека секогаш ќе е ист. Имаш други причини да се сомневаш во бременост, се обидувате или не, имаш некои симптоми? И на крај направи еден тест.
     
  19. Aleksandra789

    Aleksandra789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    458
    Do sega nisto so plan... A simptomi osven toa ako se smeta poduen stomak... Neznam ne sum upatena vo temava... :-\
     
  20. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Сега ве молам да ми кажите за ова што ке ве прашам.. Прво ме интересира дали е вистина дека е можно да се остани бремена од семена течност? После еве вака да ви кажам веќе две недели имам многу мака.. Крвта ми е во ред бев на гинеколог се е во ред бев за вубрезите се е во ред а стомакот мие подуен како да ми расстит :) имам гадење повраќање мачнини едно јадење сакам од друго ми се гадит направив тест негативен беше добив два дена и евр денеск немам ништо ама гадењето продолжуват и стомакот мие буквАлно како да сум трети месец :)