1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат совети... сè во врска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Leo83

    Leo83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    ss80 Дали знаеш како и се движат цение? Поздрав
     
  2. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    И мене венчаницата ми ја правеше Вики и ептен ми беше убава ;) . Дефинитивно си ја знае работата.
     
  3. bonb

    bonb Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    Фала zaljubena111 го најдов нивниот телефонски број ќе ги контактирам ..

    Позз:)
     
  4. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Дали некој има шиено венчаница во бутикот за венчаници Queen? Може ли да ми кажете ваше мислење за нив.

    Благодарам :)
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    задраво
    Сакам да ве прашам дали знае некој каде можам да најдам бонбони со ангели или младоженци или некој други штосни бонбони за свадба
     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас имам договарано со нив, ама не успеавме да се договориме, најниска цена им е 500 евра, мене многу ми се виде. Инаку се професионални, нема утка со нив, креаторката е многу супер жена, си ја знае работата. Имав дури и препорака од нејзин братучед, али тоа е се што е уабво, се плаќа.
     
  7. bibip

    bibip Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    101
    Со ангелчиња имаш во Bella vita во мавровка на спрат со сигурност,имаш исто и во чаршија на златарска улица во едно дуќанче, адруги штосни бонбончиња ке најдеш во Делта прес.
    Еве едно од свадбата викенов,купено е од делта прес
     

    Прикачени фајлови:

    • jasss 017.jpg
      jasss 017.jpg
      Големина на фајлот:
      9,2 KB
      Прегледи:
      412
  8. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Колку време однапред треба да се нарача венчаницата? Јас имам уште 4 месеци до свадба и уште абер немам, не сум пробала ниту една венчаница... :worried:

    И уште нешто... Дали сте пробале сами да си правите бонбончиња, машни, китенки...? За сестра ми свадбата се собравме неколку другарки и за неколку часа ги направивме сите, материјали купивме од женски пазар, бонбончињата изгледааа како купечки ^_^
     
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Пред неколку недели бев на свадба кај прва братучеда на дечко ми,и таа сама си ги правеше бонбончињата,буквално сама...ама почнала уште пред едно 5 месеца пред свадба,си купила бонбончиња,бордо чипка и ружички налепила на нив...мене ми беа ок.......а китенките ги порача од таму каде што беше бидермаерот-ама само за деверот,старосватите и младоженецот.....останатите китенки пак си ги правела сама-од истите ружички бели што ги ставала на бонбоните....можеш сама да направиш ама ќе се измачиш :worried: она си имала таква желба-демек со љубов ги правела,ама јас не би :tmi:
     
  10. MuCi

    MuCi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки ! Нова сум на форумов но скоро ке спремаме свадба па би ве замолила ако знае некоја каде во Битола може да да се прави свадба на отворено :( , по можност покрај базен .
    Има ли воопшто вакава можност :?: затоа што не сакаме класична свадба во ресторан...
    Фала ви однапред :*
     
  11. Sslavica

    Sslavica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Каде можам да најдам балони полнети со хелиум или водород за украсување на салата или боца со хелиум? Прашав низ цвеќарите за украсување со балони но ми бараат по 150 денари од балон мноогу пари е тоа
    Ај нека ми пише некој доколку знае :*
     
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    ^ ^ Прашај во продавнициве за балони. Има една кај Журнал во ГТЦ и наспроти Кинг Бургер :)
     
  13. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ќе правам свадба на 1-ви Јули па уште пред скоро еден месец си ја нарачав венчаницата во Мавровка. Искрено не планирав повеќе од 400е да давам на фустан кој ќе го облечам само еднаш, секако не би дозволила да носам пак што било и каков било фустан и најважно ми беше да не е кич. Без кристали, без цветови, без дрангалашки и триста тракоташки. Сакав корсет кој ќе биде пред се елегантен и надолу убав тул во повеќе слоеви. Венчаницата ќе ме чини 300е на прва проба ќе одам на 30ти сега месецов, па ќе видиме до каде е и што е.

    За бонбони и покани, ги правевме сами со вереникот, испаднаа преубави и идеите ми беа за поканите од делта прес каде истите чинеа 60 денари а нас не повеќе од 15 денари, а бонбоните се над 60 денари а мене ме фаќаат некаде 12 денари од парче. И сум сто проценти сигурна дека сама поубаво ги направив, па не се каам воопшто што се одлучив на таков чекор.

    За шминка закажав кај Владо Георгиев, се мислев и за Лидија Перчинкова но колку што имам слушнато мислам дека работи со шминки од Орифлејм па не знам колку долго би ми траела таа шминка... се надевам не згрешив што закажав кај Владимир, имам видено повеќе невести што ги шминкал и ми се допаѓале. За Дадар не сакав ниту да помислам, а сите останати ми се помалку познати.

    За фризура уште не сум одлучила каква и што но имам каде да ја правам така да и за тоа не сум многу засегната.

    Ми преостанува уште да си најдам некои убави сандали, сеуште не сум налетала на нешто по мој вкус.

    Инаку сите ама без исклучок ДЕРАТ кога е свадба во прашање, дали е аранжирање на невестинска маса, декорирање на сала, гостински маси, патека за влез и сето тоа верувајте ДЕРАТ!
    Бев кај Елена која веројатно ја знаете (Фенси Мериџ) девојката убаво работи но навистина е скапа... да не кажам ПРЕскапа...
     
    На savana, mkgirl и rossonerka им се допаѓа ова.
  14. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    girl1985 може ли да ми кажеш колку отприлика кошта декорирање на невестинска маса и поставување цвеќе на останатите маси кај Елена (Фенси Мериџ). Знам дека се е релативно во зависност од тоа колку и какви декорации ќе се изберат, но сепак те молам кажи ми колку се движат отприлика цените.. Јас не сум од Ск и не можам лично да идам да разговарам. А ги гледав нејзините слики на фб и ептен ми се допаѓаат.
    Можеш да ми одговориш и со лп.

    Поздрав и благодарам однапред
     
  15. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    [mod-reklama:3bvirkdq][/mod-reklama:3bvirkdq]
     
  16. Bibi.Venera

    Bibi.Venera Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Najde li poeftino? Pisi ako si seuste zainteresirana ! Pozzz
     
  17. Bibi.Venera

    Bibi.Venera Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Pisi mi na mail ako si seuste zainteresirana... Pozzzz
    biljana7@t-home.mk
     
  18. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Девојки ај плс хелп :)
    пиете ми од ваше лично искуство
    1. најубав ресторан за свадба
    2. најзабавна музика за свадба

    и плус ако имате уште некој совет
    знам дека има вакви теми ама не се опфатени личните искуства

    фала однапред
     
  19. barca

    barca Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    Zdra devojki,so ogled na toa deka se odori se nadevam ke najdam nekoj sto ke mi pomogne.Ke pravam svadba,gore dole resiv mesto,muzika i vencanica,mi ostana uste sminka i frizura.Mn se mislam,a vremevo pominuva:))Se mislev megu Vlado Georgiev i Percinkova,no citam sekakvi komentari za niv:))Jas sum epten sportski tip,i sakam nenapadna sminka.Isto i mi treba sovet za frizura,kada,kako kogo?Ve pozdravuvam site,i se nadevam nekoj ke pishe od iskustvo,zosto navistina imam problem kade da pravam sminka i frizura:((
     
  20. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    pls daj te mi brojce od zora surbevski hitno mi treba ke bidam nevesta i sakam samo on da me sminkaaaaaaaaaaaaa!!! :) :) :) :) :)