1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Слабеење до Нова Година

    Лелее како е можно толку многу да ослабне? :o Како сосем друга личност да е на сликата. :o
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Слабеење до Нова Година

    Феминки јас одам на зумба 2 неделно и скоро секој ден пешачам,за диети такви работи не се надевам на ними :D само на вечер да не јадиме после 6-7 часот,вода многу и зелен чај :)
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Слабеење до Нова Година

    Феминки јас 4 дена сум само на салати, ништо друго не јадам освен зеленчук и уште немам ослабнато :worried: Да беше некој друг, за 4 дена сигурно 2 кг ќе ослабнеше, а јас.. :^)
     
  5. Mila92

    Mila92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Слабеење до Нова Година

    veri ne se sekiraj i ja sum ista kako tebe...neznam so e problemov niso ne jadam samo ovosje i salati i plus idam na fitnes...no nikako da simnam nekoe kilce :( duri strav me faka ...nz so da napraime.ja sum u planovi da ja pocnam dietata od 20 dena pa da vidam dali ke ima nekoj rezultat.. poz
    [mod-kirilica:372u081s][/mod-kirilica:372u081s]
     
  6. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Слабеење до Нова Година

    Јас почнав диета пред 3 дена
    и денес изедов 2 кутии слатки :fubar: :$ колку сум упорна еј не е можно :rofl:
    повеќе никогаш нема да држам диета ...вака напротив ќе накачам некое килце
    а веќе не ми се запетлува патентот на фармерчињата :wasntme:
     
  7. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Слабеење до Нова Година

    Ништо од мене, значи колку се нервирам немате претстава :@ , мислам дека си ги вратив кг, што почнав да ги губам, мислам дека нема излез од ова, се нервирам дека неможам да ослабнам а кога се нервирам јадам :envy:
     
  8. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Слабеење до Нова Година


    а колку си висока и колку кг. имаш ал вик ? јас знам една техника на слабеење сега...не ебаш здрава ама дава резултати, нема слабеење без измачување тоа е дефинитивно. еве одма ќе ти кажам
    јади само еднаш на ден ! тој оброк нека ти биде и со леб, и благо ама нека биде еднаш ! излегувај од дома, движи се, шетај ....строго само еднаш јадење ќе видиш дава резултати! нормално, некогаш и апстинирај јас на пр. во недела правам работи што инаку не ги правам во текот на останатите денови- седнувам да јадам и по 2 пати , лежам се одморам без грижа на совест дека ќе се поправам бидејќи знам дека од утре до сабота сум растрчана цел ден со еден оброк дневно ! :!:
     
  9. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Слабеење до Нова Година


    за жал се слабее тогаш кога не очекувате килограмите се губат така да не губете надеж, слабеењето доаѓа после извесен период ! ;)
     
  10. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    Слабеење до Нова Година


    леле и ЈАС...диета вежби...ама никако да ослабам :worried: ми се плаче....напротив стојам во место дури пијам и Л карнетин и пак ништо

    Искрено да ви кажам читав на форумов за тироидната жлезда....да не ни е дефект тироидната:(
    некако ко тие симптоми се....

    Иначе како е можно со диета, вежбање а да не слабееш????? :?:
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    Па нема веднаш да се покажат ефектите од слабеењето... ако слабееш со режим на исхрана и плус вежбаш, прво ќе има зголемување на килограмите, што фактички е резултат на тоа што мускулната маса почнува да се зголемува. После некое време се појавуваат вистинските ефекти од вежбањето, кога формираните мускули ќе почнат да ги согоруваат масните наслаги. И никогаш немојте да се водите по килограмите, водете се по обемот, т.е сантиметрите... тие реално ви покажуваат дали има ефект вежбањето и диетата.
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  12. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    aj dajte mi sovet kako da oslabam :( :( :(
    [mod-kirilica:3bgphrfl][/mod-kirilica:3bgphrfl]
     
  13. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Слабеење до Нова Година

    Тешко со еден оброк дневно, до 5ч сум на работа, и не јадам многу најчесто јогурт со мусли,овес, 1јаболко, некогаш многу ретко си дозволувам некоја баничка. А јадам кога си одам дома значи веќе 6ч ми е главниот оброк, и уживам во него :$ . И кога сум под стрес добивам напади на неконтролирано јадење,навистина неможам да се контролирам во тие моменти иако сум свесна дека ќе се каам после. Инаку сум 160цм - 62кг, ама со 5-6 кг помалку ќе сум среќна.
     
  14. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    da ama jas odam na skolo ne odam na rabota.no sepak fala na sovetot ke se obidam zatoa sto mnogu sakam da oslabam ;(
    [mod-kirilica:27eyplnz][/mod-kirilica:27eyplnz]
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Слабеење до Нова Година

    И јас такви јадам во школо, и многу ми се вкусни :)
     
  16. Mila92

    Mila92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Слабеење до Нова Година

    epa daa i ja mislam da ne e problemot vo tiroidnava zlezda...moram da idam na pregled denoive da vidam so e problemot so ne siminjam... :worried: koa ke doznaam so e obavezno ke pisam pak
    [mod-kirilica:3f0mda6z][/mod-kirilica:3f0mda6z]
     
  17. BeautyS

    BeautyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Слабеење до Нова Година

    Здраво девојки....јас сум исто нова..се зачленив баш поради диетиве Ч) Значи се надевам дека до нова година ке ослабнам барем 6кг Пред 2 месеци се трудев да симнам 5 кг. мегутоа наместо да симнам јас качив плус 5кг ... Од денес сум на редуцирана исхрана пр.(1 ден млеко, јогурт, компир) се надевам ке успеам овој пат. Ч)
    ке ви пишам дали ке има резултат диетава Ч)
     
  18. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Слабеење до Нова Година

    Пробај ја медицинската, јас денес почнав да ја држам па ќе видиме како ке иде :)
     
  19. plavusaa

    plavusaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    3
    Слабеење до Нова Година

    Девојки сега и мене ме мотивиравте од утре и јас ќе почнам со диета само не знам до кога ќе ми трае мотивацијата зошто јас секогаш се откажувам околу 7 ден и никогаш не сум имала видливи резултати ама сега се надевам мотивацијата ке ми потрае до крај :)
     
  20. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.759
    Слабеење до Нова Година

    Јас исфрлив сокови, т.е. пијам само по еден цеден сок дневно, и редуцирав благо - јадам по 2-3 лажички мед, непечени бадемаи, ама не јадам чоколади како порано. Оброците ми се како порано - јадам што стигнам. А, да, и за појадок се трудам да геврек и јогурт, житарки и слично, иако знам да згрешам од време на време :).

    До сега ослабев 3 килограми за 3 недели и задоволна сум бидејќи си јадам нормално, само не се товам со чоколади. Се надевам дека ќе продолжам со ова темпо барем уште 3-4 кила. А после и поспоро да ми оди, сеедно.