1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не се откажувам (Аsla vazgeçmem) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MagsDestiny, 25 август 2015.

  1. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Нова турска серија која од вчера (24.08.2015) започна со емитување на Канал 5 ТВ, со почеток во 18:40.
    Првата епизода ја загледав околу половина час по започнувањето (епизодите се долги, траат околу 2 часа), и не знам каков бил почетокот, но воглавно, се работи за млада девојка, Нур, која по смртта на татко си останува сирак и заминува да живее кај тетка си, која пак живее и работи како куќна помошничка во склоп на чифлиг на едно богато семејство. Тука се запознава со сопственикот на чифлигот, Јигит, бизнисмен кој живее со своите брат и сестра, својот шест годишен син и мајката на својата сопруга. Неговата сопруга Иџлал е веќе 3 години во кома, по тешка сообраќајна несреќа која таа самата ја предизвикала, и Јигит ги оттурнува сите околу себе, огорчен и заробен во брак со коматозна сопруга која никогаш не ја сакал (всушност, тој и неговата сопруга се роднини кои стапиле во брак по убедувања од страна на тетка му, мајката на Иџлал). Јигит и Нур се заљубуваат и во тајност се венчаваат, откако Јигит со измама ќе ја натера мајката на неговата сопруга да потпише полномошно за развод. Меѓутоа, она што треба да е среќен ден во жувотот на Јигит и Нур се претвора во кошмар, зошто токму тој ден Иџлал се буди поcле 3 години поминати во кома, а последно на што се сеќава е дaтумот и денот на нејзината свадба со Јигит.
    Серијава изгледа навистина интересно, фактот што епизодите се толку долги овозможува да се задлабочиш во неа, има мноштво комични и емотивни моменти, а самото присуство на Tolgahan Sayışman на малите екрани, во улога на главниот лик Јигит, е доволно да ви го задржи погледот 2 часа.
     
    На Oscar Lady, angelche16, BI-44 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    На angelche16, BI-44 и Аматиел14 им се допаѓа ова.
  3. ottoman empire

    ottoman empire Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    en guzel turk dizisi :)
     
    На angelche16, BI-44, Zeynep и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ја загледав серијата на една српска страница ,уште кога почна да се емитува Турција,убава беше ама едно време ми здосади и прекинав,ама посебно гледав заради убавицата Нур ,неа ја глуми Амине Ѓулше ,совршенство ми е девојкава,инаку неа ова и е прво снимање на серија,бидејќи работи како модел така нешто :D Оригиналното име е Никогаш не се откажувам , канал 5 ја преведуваат не се откажувам ,ама ок е се прифаќа,блиску се ионака до името,познавајќи ги какви утки прават со преводите:D
     
    На 2212, cresa-jagoda, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Serijava ja zagledav i msm deka ke e dobra,samo da ne ja razvlecat kako imitacija na zivotot sto bese ako ja pamtite.A mn mi se dopaga xrabrosta na toj vo glavnata uloga zaboraviv kako se vikase :D isto i silnata ljubov sto ja ima kon devojkata
     
  6. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Веднаш се заљубив во серијата. Де кажете што ќе се случи понатаму, многу ме интерсира.
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Serijava mi izgleda interesna no gledav na youtube imaat staveno posledno 18ta epizoda i pisuva kraj na sezonata...se nadevam ne ja prekinale kako sto znaat mn serii da gi prekinat
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Да, сега за сега е само оваа една сезона составена од 18 епизоди, меѓутоа, со оглед на тоа што една епизода трае по повеќе од 2 часа сметам дека тоа не е малку.
    Како и да е, на Instagram го cледам Tolgahan (актерот во главна улога), и додека траеше снимањето редовно ставаше слики од сет. Сега гледам дека доста патува (САД, Англија, Бугарија итн.) и е зафатен со други проекти (снима/ше филм/серија во Софија), што значи дека сега за сега не е започнато ништо во врска со нова сезона од серијава.
     
  9. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    серијата е преубава неможам да дочекам да започн новата епизода.
     
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Кога има реприза денес?
     
  11. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Таман реков дека се уште нема ништо во врска со нова сезона, Tolgahan објави дека од денеска почнуваат со снимање. :D
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Серијата е нова и сега скоро се снимаше, а постепено беа ставани епизодите на два Српски сајта. На -НаТабану- е ставена до сега 1ва сезона, односно 18 епизоди се тоа и ги изгледав сите. Интересна е серијата, посебно ми се допаѓа актерката Амине. Прекрасна е и да, модел е и била Мис на Турција исто така. Одлично се пронаоѓа и во актерските води.
    Кај неа на инстаграм забележав дека сега ќе почнат да ја снимаат и втора сезона, односно 19 епизода ќе биде скоро. Со нетрпение ја чекам, бидејќи 18 епизода заврши многу бозбудливо и интересно. Односно, како вистината се обелоденува и последната личност од фамилијата, Иџлал, која не знае за нив двајца, ќе дознае.
     
  13. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    И јас денеска ја догледав последната епизода од првата сезона, серијава ја изгледав во еден здив и едно време ми стана досадна со тоа инаетење меѓу главните ликови како мали деца се, ама добро е што работите се одвиваат бргу и ме задржа да ја изгледам до крај, па едвај чекам да стават нови епизоди. Интересна серија е, едвај дочекав и Иџлал да дознае веќе редно време беше
     
  14. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Најубав филм до сега,јас го гледав пред еден месец сите епизоди ама без превод на турски јазик(освен албански знам и турски) и многу е убав и глумците се јаки.Од септември ќе ја дават втората сезона .
     
  15. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    http://www.movtex.net/videos?c=49 јас овде ја гледам значи се заразив со серијата :inlove: малку ги избрзаа работите на почетокот ама ако и вака е добра:wasntme:
     
  16. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
    Многу добра серија и така немам гледано од давна турски серии ова ја гледам кога имам време;)
     
  17. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Интересна серија.Ми го привлече вниманието.Се надевам дека нема да ја расипат како што знаат повеќето да ги извртат и сосем да ја сменат содржината.Инаку само мене ми е иритирачки гласот на тој што го глуми Јегет или има и некој друг.?:DНекако премногу се дере,кога ќе го слушнам ми се еже кожата од нервоза хха.
     
  18. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Kako i sekoja turska serija, taka i ovaa NE ja gledam :)
     
    На V!ncent>v@n<G0gh му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Moze li nekoj da mi kaze sto ke se slucuva ponatamu vo spojler ako nekoj ne saka da doznae.Nemam vreme da gi gledam na internet a i sekoj den ne mozam da gi pratam na tv,koj ima malo dete me razbira:)
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489