1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новата Аткинс диета

Дискусија во 'Диети' започната од Bageee, 20 април 2015.

  1. Bageee

    Bageee Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Ја држев оваа диета(наведена во насловот) околу еден месец или поточно 3 недели,ослабев 12 кг.Ефективна е многу,најмногу да не речам...Во оваа диета јадеш само месо,салама,сирење,павлака,кашкавал,јајца(МОРАШ ЗЕЛЕНЧУК КАКО ЗЕЛКА,КРАСТАВИЦА,ДОМАТ,МАРУЛА) дури можеш на ден да изедеш 1 коцка црно чоколад а можеш и да пиеш кока кола zero (мене не ми "влијаеше")...НИКАКО НЕСМЕЕШ ДА ЈАДЕШ ЛЕБ ИЛИ ТЕСТЕНИНИ
    На ден можеш т.е. смееш да внесиш само 20 јаглено хидрати (во месото има 0) Исто така можеш да пиеш чај (без шеќер)

    Добро е да пиете витамини-шумливи таблети,бидејќи ја губиш енергијата доколку не пиеш можно е да ти се сврти да имаш главоболки дури да немаш сила ни да се подмрднеш или да се чуствуваш омалаксано!!!

    По отприлика 1 месец може и да не ти текне да пробаш месо но ете денес почнав да ја држам повторно а помина околу 1 месец...
    Овде на следниов линк можете да прочитате се во врска за диетава на долго и широко, доколку се решите да ја држите ви посакувам успех http://au.atkins.com/new-atkins/

    Во коментар,доколку сте ја држеле споделети ги вашите резултати од диетата и споделете некој информации кој би помогнале во диетава ! :):D;):l:
     
    Последна измена: 20 април 2015
    На a.nuska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    прекрасно :D
     
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    а ние што не јадеме месо? :D
     
    На bucimir му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    па ни ја не јадам месо ама супер е диетава :D just sayin.. :D
     
  5. Bageee

    Bageee Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    vie najdete si druga dieta :D:D:D:D:D
     
    На Kameo и simoncelicius им се допаѓа ова.
  6. Groblerka

    Groblerka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    И јас ја држев и навистина е ефективна јас ослабев 6 килограми сега пак планирам да ја почнам :D
     
  7. bucimir

    bucimir Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    E sto e prekrasniot del? Salamata? Procesiran proizvod vo koj ima se osven meso. Ste poglednale video kako se pravat virsli, salami, I ostali gluposti? Poglednete na YouTube I nikogas veke nema da vi tekne.
    A nitratite!? A ostanatite prezervativi? A BHA? During I ribite veke ne se toa sto Bea.
    Kako moze da bide zdravo za teloto samo meso? Pa otkako postoi covekot ishranata se bazirala pretezno na bobinki, I rastitelni plodovi. Citam sekakvi ravboti I najlosoto e sto lugeto ke probaat I ke so nastetat.
    Mesto kola I avtobus, vozi tocak do rabota ili odi peski, kacuvaj skali vo zgrada mesto lift...postojat nacini ...
    Image emisija se vika my 600 lb life I koa se na dieta, doktorot me I'm vika jadete samok meso...tuku vika jadete ovosje I zelencuk. Zosto ve drzat siti podfolgo vreme, zosto imast vitamini I minerali I lesno se prerabpryvaat od organizmot.
    Ako jadete sekoj den meso, osobeno ako e of zivotni tretirani so antibiotics I hormoni togas ke image dalekusezni efekti vrz vaseto zdravje. A koka kola zero ima bestacki zasladyvac koj e cesto polos of samiot seker.
     
  8. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    salama i sirenje ne se dozvoleni
     
  9. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    Мислам дека диетата е нај ефикасна за крвна група 0.слична диета имам држено и има резултати
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не е ни чудно што некои имаат постојана потреба да држат диета кога целиот живот им се сведува на ограничување и исфрлање на одредени видови на храна од менито, и што следи потоа? Секако огромна желба за "забранетото" и потклекнување на искушението, а потоа и враќање на килограмите.
    Никогаш не успеав да ги разберам овие диети. И што после завршувањето на диетата? Никогаш веќе нема да јадете житарици, овошје, тестенини?
    Ако имате избалансирана исхрана, никогаш нема да имате проблеми со килограмите. ;)
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    мене од оваа диета ми се сушеше грлово , и ми се сврти , јас не сум љубител на благото но кога ја држев диетава душата ми бараше благо , јас сум А позитив така да стварно влијае само на О крвна група
     
  12. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    Ја почнав диетата но неззнам дали да јадам кашкавал и павлака тоа некако ме збунува.Дали ке има резултати ако се конзумираат овие два производи или подобро ке биде без нив?
     
  13. Groblerka

    Groblerka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Би билo пoдoбрo без нив, нo тoa сепaк зaвиси oд тебе aкo не мoжеш дa издржиш немoј дa се мaчиш. Јaс сум крвнa групa a пa диетaтa беше успешнa, нo дa бидaм искренa кoлигрaмите ми је врaтијa зa мнoгу брз периoд. Oд тoгaш нaвистинa нa сите му препoрaчувaм нaместo диетa дa прaктикувaaт дa бaлaнсирaнa исхрaнa- без леб,блaгo,гaзирaнo. Пoвеќе oвoшје и зеленчук и пoбрзo и пoефикaснo се слaбее .
     
    На VladeMila и Ctete им се допаѓа ова.