1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Се појави знам ама едвај една секунда, немаше никаква улога само еден збор кажа :lol:
     
  2. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Стварно не ми се верува дека е Ден, мислам на крја памет не ми беше.. Бев сигурно во Џорџина или Дорота тие ми беа сомнителни, ама Ден :x некако серијава и не ми заврши по кејф :?:
     
  3. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Конечно ја изгледав и јас последнава епизода, и искрено ќе ми фали серијава.
    Крајот беше добар иако ниту на крај памет немаше да ми текне дека ГГ би бил Ден.
    Јас мислев дека е Дорота.

    Фустанот на Блер и Серена .. :inlove:

    И детево, Чак јуниор колку беше слатко.
     
    На Skyfall му/ѝ се допаѓа ова.
  4. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    Искрено, ниту јас не очекував дека Ден е gossip. |(
    Како и да е... ќе ми фали серијава, имам многу спомени поврзани со неа...
     
  5. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Лола не се појави, но ја дадоја во весникот на последната страна во куќата на Блер, Нејт го држеше враце
    Оливија Вајлд vs Лола Роудс
    тоа значи демек успеала во актерската кариера :)
     
  6. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Мене баш ми беше интересна Блер кога рече оти цело време мислела дека Дорота е Госип Грл :lol:
    Инаку фустанот што го носеше Блер на крајот :inlove: еве овој
     

    Прикачени фајлови:

    На Kerim, JuLleE и Trendafilka им се допаѓа ова.
  7. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Ама па не може сите глумци до сега што се појавиле да имаат реплики, да разглабаат нешто епизодата два саата ќе требаше да трае, мене ми се свиѓаше вака што ги покажаа само на блиц, и се виде дека лола успеала како глумица и дека другите уште читаат Gossip girl и така ;)
     
  8. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Јас дури сега ја изгледав последната епизода , не мислев дека е крај на серијата :D за Ден почнав да се сомневам оваа сезона, претходно мислев дека е џорџина или блер :D се на се не сум многу воодушевена од крајот , слабо им се посвети внимание на Blair и Chuck, инаку блер ми беше преубава :inlove: многу нелогичности , се гледа дека е онака на брзина снимено , ама тоа е веќе ми здосади серијава доста и е :D
     
  9. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Серијава ќе ми недостасува мноооогу. Некако се вклопив во целата приказна.... И никогаш не ни помислив дека госип грл може да биде Ден :^)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Мене крајот ми беше о ч а е н. Серија, демек, од високото друштво, луксузи, елита, заврши полошо од индиска серија-
    Блер и Чак partners in crime, Чак не си го спасува таткото, имаат дете и оп се зимаат Серина и Ден после 5 години. Барем серијава можеше да има јак и впечатлив крај што ќе остави без здив :tmi:
     
    На mimiiiii и Trendafilka им се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^ Башка што не дознавме дали воопшто некој заврши факултет. :D
    Можеби Нејт, сепак кандидатура за градоначалник веројатно бара повисоко образование (освен кај нас де). :D

    Се изјаснив еднаш и пак ќе кажам - крајот ми беше глупав и нелогичен.
    Мислам дека сценаристите се нашле во небрано и кој, кој да биде :?: ... ајде мулево со грда шишка.
    :emo:
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Не ја следам серијата нешто многу редовно, сум фатила по некоја сцена, па мојот впечаток можеби е погрешен. Да имав дваесет и кусур, најверојатно ќе ја следев со интерес. Вака на 40, работите ги гледам малку поинаку. Нешто повеќе од восхит од убави лиценца и фустанчиња.

    Според мене серијава промовира типичен булинг, на еден перфиден и софистициран начин.
    Како ќе се однесува една петнаесетгодишна ученичка која се идентификува со главните јунакини од серијава...најверојатно на начин кој пред една недела сите го гледавме преку језив клип на кои девојки психички и физички малтретираат соученича.
    Не велам дека серијата е единствен фактор за се почестата појава на булинг во училиштата, но сепак...

    Па на Национална телевизија -ред реклами за толеранција, ред Озборувачка со перфидни подметнувања

    Тоа е мојот впечаток, старост. Не ми замерувајте вие на кои серијата ви е омилена.
     
    На AlicaInWonderland, Galaxia, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
  13. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Конечно и јас дојдов до слободно време да си ја догледам некогаш омилената серија, и искрено речено жал ми стана што заврши. Вистина е дека од 4тата сезона па натака ја влечеа можеби и без потреба, но сепак...
    Што се однесува до идентитето на Госип Грл, онака, мислам дека не бевме толку загреани да дознаеме колку што се интересиравме за крајот на Чак и Блеар. Убаво си заврши, само несвојствено и со нивно дете после 5 години. Може не требале толку многу да го убрзаат крајот :lol: . Но, секој крај е и нов почеток. Новиот Ден се појави на Апер ист сајд, и новата ГГ е повторно во акција. Тој дел ми беше омилен од крајов. :up:
    Најчудно од се ми беше што ја засакав Џорџина и ми стана интересна. :D И да не заборавам да напоменам, не требаше да го уништите крајот со ужасната слика на Џени Хамфри! :puke:
     
  14. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    Искрено, крајот можеше да биде малку подобар. Многу работи прикажани во една епизода па и детенцето на Блер и Чак :$ . Госип Грл - Ден?? Нема логика ептен непромислено, со сето тоа што се случуваше во изминатите 5 сезони Ден баш и не одговара за Госип Грл. Како и да е серијата беше интересна , фустанот на Серена за свадбата беше прекрасен и убаво изгледаа повторно сите заедно, сложни.
     
  15. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    [​IMG]
    xoxo :devil:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Патам без серијава :D
     
  17. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Знае некој дали оваа недела даваа на нови епизоди на МТВ?
     
  18. Hanna4646

    Hanna4646 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    ;( едноставно досадно без неа...
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    не заебавајте, уште подосадно беше со неа. Сезониве беа од крш покрш, а сепак имаш некое чувство слично да обврска дека треба да ја гледаш, ете си почнал па тераш, се надеваш дека наредната ќе има некој занимлив момент.
    Вака барем заврши и да не му ја мислиш. А старите сезони се секогаш тука да потпомогнат во носталгија :)

    Се сложувам со тренндафилка дека крајот беше крајно нелогичен, некои пишуваат дека оддамна се осеќало дека Ден е госип грл, како не. Го лупнаа у последен момент. Дури и да им текнало тоа оваа сезона, ако фатиме да гледаме сега од почеток кој знае какви се глупи дешавки не ќе видиме каде што нема шанси Ден да е гг низ сезоните.
     
    На Hipster и Trendafilka им се допаѓа ова.
  20. OneDirection

    OneDirection Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    238
    До која сезона/епизода се стигнати на MТВ1 ?