1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени спортисти

Дискусија во 'Спорт' започната од starbucks, 2 јули 2011.

  1. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Имате ли вие некој омилен спортист/спортистка?Што мислите за нив и зошто тие ви се најомилени?

    Мене ми се омилени Рафаел Надал,Икер Касиљас и нашиот Пандев.

    Рафа затоа што е моментално број 1 тенисер во светот,Икер затоа што е најдобар голман на мојата омилена репрезентација-шпанската и на омилениот ми фудбалски клуб Р.Мадрид, а Пандев затоа што е нашиот моментално најдобар фудбалер.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Видов дека во оваа подкатегорија нема ваква тема,ако има во некој друга категорија-клуч.
     
  2. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Рафа и Роналдо :rock:
     
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Џон Тери мојот омилеееееН не знам човеков во срце ми е , како и тимот абе си го сакам :inlove: еден и единствен , има и други што ги сакам ама овој ми е ОМИЛЕН заљубена во ликот и делото :D
     

    Прикачени фајлови:

    На BlackSwan5, Sephora, eutixismena и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не ми е посебно привлечен, ама заслужува :clap: :clap: :clap:
    [​IMG]
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Само еден спортист го следам секогаш, на сите првенства, натпревари, го имам на фејсбук, порано имав цел дневник за него, ама остана некаде во куќата на мајка ми...
    The one and only Michael Phelps
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Станував во ниедно време за Олимпијадата, немам пропуштено ни еден негов натпревар, вриштев како луда по дома кога ќе освоеше медал :lol:
    Од 24ти јули почнува светското во пливање во Кина, со душа го чекам :)
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не следам спорт, само тенис, така да се знае веќе :D Рафаел Надал :D :rock:
     
    На The.Princess и Rozich им се допаѓа ова.
  7. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Секако дека е РАФААААААА!!
    Обожавам и како игра а и како изгледа :wasntme:

    А,има тек тук и некој згоден фудбалер,ама тој ми омилен затоа што е убав а не дека ги гледам.Како Лукас Подолски и Торес(пак шпанец :lol: ).. ^_^
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На The.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Зарем треба да напишам??
    The one and only...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На rhcpfan и Pelikuna им се допаѓа ова.
  9. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    ФУДБАЛЕРИ
    :inlove: РОНАЛДООООООО :inlove:
    [​IMG]
    КАСИЉАС
    [​IMG]
    ВИДИЧ
    [​IMG]
    ОЗИЛ
    [​IMG]
    ПАНДЕВ
    [​IMG]
    РУНИ
    [​IMG]
    ЧАВИ
    [​IMG]
    ТЕНИСЕРИ
    НОЛЕ
    [​IMG]
    РАКОМЕТАРИ
    КАРАБАТИЧ
    [​IMG]
    КИРЕ ЛАЗАРОВ
    [​IMG]
     
    На Pelikuna и fatbeautiful им се допаѓа ова.
  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    [​IMG]
    Срцка е. :inlove:

    Го заборавив и Кире Лазаров,Боа ме потсети :D . Дефинитивно нашиот најдобар ракометар.Ако не се лажам на последното Европско првенство во ракомет беше избран за најдобар.
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Kobe Bryant

    [​IMG]

    Толку, други не сакам.
    Коби ми е олицетворение на се' што еден спортист треба да поседува.
    :bow:
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Омилен, најомилен ми е се разбира Бекамчо. Ах бре (смајлиштомутечатлиги)... Најмногу си го сакам него.
    [​IMG] :wasntme: :wasntme:

    Mалдини го сакам премногу, заради целиот придонес што го даде во Милан, и заради тоа што беше фудбалер со големо Ф.
    [​IMG]

    Кака го бришам од листава. За мене престана да биде омилен кога замина во Реал.

    Maрко Бориело
    [​IMG]

    А од кошаркари ми се овие 3ца.
    [​IMG]
    Пирс, Гарнет и Ален. Пирс најмногу си го љубам од тројцава.
     
  13. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Нашите најдобри - Пандев и Лазаров
    [​IMG] [​IMG]

    И Новак Џокович
    [​IMG]
     
  14. Lili.lili

    Lili.lili Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Зарем се прасува се знаее :D Рафаел Надал многѕ си го сакам :inlove: :inlove:
    Потоа од фудбалот сите одд манцестер унитед :lol:
    Од косарка се знае коби итн итн ;)
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LegallyBlonde

    LegallyBlonde Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Надал - Со години затрескана у него, ептен ми е згоден, плус ненормално добро се снаоѓа со рекетот :inlove:
    Џокович - Не ми е убав, али морам да си го сакам дека наш :) Светско а наше 8)
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]


    Убивам за човеков.
    Го сакам уште од седмо-осмо одделение, веќе дури и татко ми се навикна на моите емоционални изливи кога игра и кога сум буквално нацтрана пред телевизорот и го окупирам далечинското!
    Кутриот, дури почна да го именува со ''зетот''. :D
    Прекрасен ми е и како појава и како спортист, богами и како личност - баш ми е онака искулиран, смирен тип, море срце е!
    И не минува ден, а да не изгледам некое видео од него, или пак не дај боже да не разгледам некоја фотка - немогуча мисија! :!:
    Фотки фрчат насекаде - не фејсбук, не твитер, дури и позадина на десктоп и мобилен. :worried:
    Болест, не знам - зараза... што и да е , убаво ми е, го сакам, ма го обожавам - би го оженила уште утре (ако ме прашуваат мене). :angel:
    Ќе ми паднеш некој ден в раце, ти Џоковичу Смоковичу !!!!!
    :devil: :devil: :devil:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Уф од каде да почнам. :^)

    Ај вака идеалот мој за спортист е овој човек
    [​IMG]
    КАКА! Се нервирам кога ќе ми речат ти се свиѓа Кака и затоа го сакаш и него и Милан зашто играше таму! |( Го сакам да, би го посвоила за брат да можам, би го гушнала најсилно на свет да го ја почуствувам неговата позитивна енергија, го обожава семејството, имал една девојка во животот жена му, има 2 дечиња, игра со срце на терен, верува во Господ, а и како да не верува имал пад од базен како дете, сите мислеле инвалид ќе остане, а тој денес има едни од највредните нозе во светот! Идеал! Плачев кога си отиде од мојот тим, го чекам денот кога ќе ронал солзи радосници ако ни се врати :)

    А идолот од мојот тим Милан е Малдини. Човекот кој израснал во Милан, неговиот татко бил фудбалер на Милан, неговиот син игра во младинскиот тим. Капитен, најдобар дефанзивец, некој по кој би се огледувале младите. Многу ми недостига откако пред 2 години се пензионира :(
    [​IMG]

    Го обожавам и Ноле. Дечково го пратам уште пред неколку години, кога кршеше по 5 рекети на меч, сеа помалце се :D
    [​IMG]
    Балканско типче, пцуе, се нервира, знае да прослави, знае да се шали, да имитира, да пее, сите спортисти го сакаат зашто е позитивен. Денес заплакав кога видов колку срби го пречекаа, заслужува, најдобар е! Растен е во држава која постојано беше во војна, играл на тврд бетонски терен затоа и има повреди, неможел да тренира поради бомбардирања, со труд е стигнат дотука!

    Од нашиве Кире Лазаров.
    [​IMG]
    Совршен спортисти. Ценам приземност кај спортистите, оние што летаат во облаци ниско ќе паднат! А тој е баш таков, скромен, тивок, али борберн, храбар, најдобар македонски спортист.

    Мхм ги обожавам најбрзите нозе на светов. Човеков ме освои, не знам за неговото минато ништо, али ме освои. Дур да трепнам тој истрчал 100 метри. Како бе? Како?
    [​IMG]
    А од жените Исинбаева ме воодушевува! Жената е едноставно без конкуренција.
    [​IMG]

    На времето го обожавав Шумахер, како да не сакам таков човек кој вози лудо, али почнав да се нервирам кога му местеа победи, не сакам не фер игри. А и ме изнервира кога се врати на патика после пензионирање само за пари претпоставувам.

    Од кошаркари ги сакав Ален Ајверсон, Винс Картер, секоја чест на Коби Брајант и Шекил, али Лебронт Џејмс моментално ми е незаменлив 8)
    [​IMG]

    ај доста е, јас можам до утре да си набројувам! :D
     
    На Hipster и d.i.n.a им се допаѓа ова.
  18. simona2

    simona2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  19. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Кака ми е нејомилен го сакам премногу знам за неговиот живот многу , од мала го обожавам и не пропуштам натпревар кога тој игра, идеален ми е, најсреќна сум оти сме во ист ден родени 22. 04 :D:D , но уште посреќна сум оти закрепна од повредите :) .. ах блазесии на таа Карол за таков маж сите сонуваме, дури и песна и напиша мх мх , душа човек е Кака ..

    Голем фан сум на Милан и си ги сакам сите од таму .. Малдини беше ѕвериште :D ми недостига, Пипо Инзаги го сакам игра одлично дури и на 38 годишна воздраст :) се не игра како на 20 год што играл но е предобар !! :D Пато е иднината на Милан , младо искусно ѕверче, Ибра каде без него , само да не го изнервира некој Ибра оти одма ќе биде нокаутиран :D Тиаго Силва играчиште :), Абиати ех тој борбен Абиати ........... има уште многу да се зборува за оваа екипа но во друга прилика, сега малце да се префрлам на Реал Мадрид од таму омилен ми е Икер најдобар голман .. и останатите играчи кака КАКА, Кристијано, Чави, ......... :)

    Си сакам и тенис и навивам за Ноле и Рафа.. неможам да ги делам двајцата ми се омилени ..
     

    Прикачени фајлови:

    • kaka2_91042d.jpg
      kaka2_91042d.jpg
      Големина на фајлот:
      15,7 KB
      Прегледи:
      231
  20. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Само Рафаел Надал и никој друг! :!: