1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ослабнав заедно со облините

Дискусија во 'Диети' започната од BonnielovesherClyde, 5 јуни 2011.

  1. BonnielovesherClyde

    BonnielovesherClyde Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Девојки, не знам како да ја наречам оваа тема, ама си имам гооолема мака :( отсекогаш си сум височка танка, и мојот дечко и јас ги обожаваме моите облини.Зимава накачив некое килце и во еден месец успеав да ослабнам 7 кила и повторно се чувствувам супер :D има само еден проблем, газето и градите ми опаднаа и сега не можам да се препознаам.Некој совет? Да не знаете шо треба да напрам за да ги вратам и да си бидам таман, ем витка ем со облини? :sweat:
     
  2. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Вежбање и само вежбање, друго решение нема. Не очекувај да си ги вратиш назад, тоа што си изгубила било салце. Знам како ти е, јас откако ослабев градите ми станаа како пирамиди свртени наопаку. :D
     
    На hiphopgirl и Anely им се допаѓа ова.
  3. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Истиот проблем го имам и јас,никогас не сум имала повеке килограми од сто треба но порано имав, сега да не се фалам ама ептен згоден задник (уфф колку сум литературна :lol: ) се разболев од обичен грип и ослабнав 5 кила, од моето соврсено тело нисто не остана.Со години се мачам да си го обликувам преку повеке јадење во мојот случај и редовен фитнес,верувајте не бива никако,сега имам измускулирано тело од толку везбање ама задникот и градите ги нема никаде,барем не како порано... со ова темпо мозам само билдерка да станам а колку ми е убаво кога видам девојка со облини па макар и полничка ама да има бар сто да се фане не вака кај мене со еден замав три пати ке ме префати... тоа ти е повекето сакаат да ослабнат еве јас сакам облиниии!! хелп ми пипол бифор ај гет а билдерка
     
  4. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Не ме држете за збор ама слушнав дека од Грчко семе кое е наменето за прочистување на млечните жлезди растеле и градите е сега не разбрав дали е чај или се користи како семе, распрашајте се.
     
  5. BonnielovesherClyde

    BonnielovesherClyde Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    аууу лелее женски, не знам шо ке се прај :lol: и јас мислев само со вежбање би требало, а за грчкото семе првпат слушам ама друго чаре нема мора да се проба :) фала ви, и со среќа се надевам ке најдиме решение :angel: :)
     
  6. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Епа ем витка, ем со облини се постигнува во теретана млада дамо :)
    Хах, исто и јас така постигнувам. Си имам тренер така строгичок, али од мене прави Андријана Лима!
    хахаха шала малку, али мислам дека теретаната ем ке те направи витка, ем ке ти зачува се што ти е таман!
    Сепак, си имаш вежби си знаеш што да затегнеш, намалиш, зголемиш. Плус диетата што ти ја дава.. нема утка :)
     
  7. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    За повраток на облините имам прочитено на повеке места пиење на малеко од соја , незнам колку е точно но имам слушнато голем број лица дека се задоволни :)
     
  8. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Истиот случај бев јас ама јас ослабив дури цели 20 кила и повеќе,штица бев газе ама воопшто немавв воопшто,гради ичч,ама јас бидеќи тренирам аеробик сега машала незнам дали од тоа што вежбам ми се направи пускули или од тоа што сеуште сум во пубертет па уште ми растат ама сега ми се машала..од градите сум задоволна од големината за моите 14 години,а газето уште малце треба да поработам.
    Треба само да се вежба за да ти се направат мускули и нема гајле ;)
     
  9. BonnielovesherClyde

    BonnielovesherClyde Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Е девојки многу ви благодарам:) а за млекото од соја, прочитав дека оние кои во семејството имаат случаи со рак на дојка не смееле да го конзумираат :(
     
  10. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Епа да можевме да бираме кој дел да ни слабее кој не добро ќе беше.И јас го имам истиот проблем.Ми ослабеа градите и тоа многуу...сеавртам политика,ако порано викав дека се посекси тие со поголеми гради сеа ми се поубави тие со помали :lol:
     
  11. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Kaj mene pak problemot e sto koga drzam dieta slabeam samo vo stomakot nikako da oslabam vo zadnikot i kolkovite .Ako znae nekoj nacin kako da oslabam neka pisi :(
     
  12. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Би ти препорачала возење на ролери и велосипед,тоа е најдобро решение за слабеење на нозете.А исто така можеш да пробаш и трчање на стаза, тоа има ефект врз целото тело,а битна е и избалансираната исхрана :)
     
  13. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Па продолжи ја диетата, првин ослабува стомакот, па нозете, и на крај газот и колковите :D барем кај мене беше така. Се слабее по обратен редослед како што се имаш здебелувано. Сама забележувај си ги промените на телото.

    Кај мене кога стигна кај градите, јас престанав со диетата :D Инаку, ако сакате големи гради, од храна треба да се јадат јаткасти плодови (кикирики, бадеми, сончоглед), тие соджат масни киселини и стероли, прекурсори за биосинтеза на естроген кој е хормон, меѓу другото задолжен за развој на секундарните карактеристики на жената (гради, колкови, матка итн) и потполно се согласувам дека треба вежбање, тоест напреганје на муслулите во тие предели, на тој начин се зголемува волуменот и силата на контракција на тој мускул. Комбинирано со протеинска диета дефинитивно ке има резултати.
     
  14. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Ослабнав 6 кила. Задникот мој ми се намали, најмногу него го жалам ;( Сега морам да вежбам за да си го напрам убав, подигнат. :lol:
     
  15. Loly Mara

    Loly Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Со слабеењето ми ослабнаа и градите. Дали млеко од соја помага стварно?
     
    На Ivka~ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    8.259
    Пол:
    Машки
    Не. Фитоестрогените во растенијата немаат таков ефект.
    Нормално е да ти се намалат градите ако слабееш. Масти се масти без разлика кај се. Почни да вежбаш малку некои вежби за гради.