1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патот до кенгурите

Дискусија во 'Филмови' започната од girl.9, 3 јануари 2013.

  1. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Филм сниман во соработка со Анета и Молика и Солза и Смеа.
    Дали некој го има гледано и доколку го има може да ни опише за што се работи. Нестрплива сум за чекам до 7 Јануари за да го гледам на ТВ :) :D
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    На Сител ако не се лажам видов реклама за денес, но не се сеќавам во колку часот ќе го даваат.
     
  3. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Денес во 12:00 на Сител ќе игра :)
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто ама според тоа што видов на ТВ ич не ми фати око.
     
  5. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Не ми привлече внимание, уште трае еве ама без врска ми е филмов...
     
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Ахахахахахахахах сега го гледам ме потсеќа на Паца од Австралјаните што ја снимаа :rofl:
     
  7. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно, без врска се разочарав, а специјално станав од спиење за да го гледам.
     
  8. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    И мене ич не ми се допадна, џабе губење време.
     
  9. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    filmot preubav se prsnav od smeenje alal da im e sekoja cest na solzi i smea i grupa molika,ke ima i vtor del slusnav izgleda vo avstralija ke bidi toj del sniman bravo za moite bitolcani prekrasni kako i sekogas :D
     
  10. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Не го разбрав филмов,има некоја да ми го објасни,глупости невидени.
     
  11. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
  12. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    kako prvo filmot ne e profesionalno sniman pisuvase dolu amaterski film,sakaat da pokazat so filmot kako stanale slavni deka patot do slavata ne e sekogas lesen,se razbira se sto e od makedonija vas ne vi se dopaga poubavi vi se srpskite ili hrvatskite filmovi i posle ste ja sakale tatkovinata so cuden narod ste ne ve razbiram
     
    На Lana del Rey и Arianna им се допаѓа ова.
  13. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Ова е аматерски филм, не е професионален и не може да очекуваме филм во вистинска смисла на зборот. Анета и Молика се естрадни уметници, а не глумци. Плус сниман е во соработка со солзи и смеа, што значи ќе биде комедија. Мене ми се допадна и мило ми е што ете некој се потрудил да направи нешто македонско. Доста и се восхитувавме на Лепа Брена за нејзините филмови, и ги гледавме секоја година. На ред е и нешто наше.
     
    На Lana del Rey, Daydream, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Кога ке го даваат пак, и дали има линк за онлајн да се гледа?
     
  15. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    На Лепа Брена бар и се смешни филмовите :wasntme: Едно е да правиш филм за тоа како си постанал некој, си бил на турнеја или што и да е, а друго да го правиш сето тоа со ликови што глумат лудило и мислат дека се смешни. Ако ова е хумор...тогаш изгледа цел живот ќе живеам без насмевка на лице
    Го видов чудово сабајле (татко ми што не ќе пушти) и повторно си докажав дека Сител врска немаат што даваат/прават. Бранете си кого сакате, музиката си е музика, филмови аматерски има едно чудо и доста интересни и убави...ама ова нешто што се мисли дека е смешно е греота, навистина.
    Ако сакате да гледате нешто наше, имате Салон Хармони, Обични луѓе, Големи и мали, наше маало, не го потценувајте македонскиот филм со вакви ствари. На група Молика сакам да и пренесам, убаво што се одлучиле за ваков чекор, вакви филмови во светот има еден куп...ама згрешиле со кого одбрале да работат.
     
    На i...ja, Someonespecial и babyblond им се допаѓа ова.
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Почна и го сменав во рок од 15 секунди.
     
    На SlAtKi4ka.SlAtKi4ka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Бев јас и на премиерата на филмов во дом на АРМ,и ништо.Гола вода што би се рекло.Абе македонче што ќе направи...Сакаат само да бидат интересни...
     
  18. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Јас го гледав.И искрено од солзи и смеа очекував барем нешто по апсика.Ама ништо тотално се разочарав.Несакам никого да навредувам,тука можеби има и обожаватели на Анета и група Молика ама таа Анета е ептен преценето суштество.Ептен.Значи толку ми е одбивна што неможам органски да е поднесам,така исто и во филмов.Значи забелешка,ако си решил да бидеш пејач ќе си прифатиш се и за пари секаде ќе си пееш,а немат да правиш фаци кога ќе чуеш дека во некое село ќе пееш.
    Инаку филмов тапа,цела тема во филмов е Анета и група Молика си се рекламираат и си прават промоција,ништо повеќе.
     
  19. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Едно големо Браво за филмот.Иако е прв аматерски и музички филм навистина беше предобар.Мислам дека треба повеќе вакви филмови да прават и да ги даваат по нашите телевизии отколку со овие турскиве паметот да ни го вртат. :)
     
  20. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Јас искрено се изнасмеав, особено делот кога Стојан ја заборави невестата :rofl:
    Филмот е аматерски, а знаеме веќе дека солзи и смеа прават само глупости некои, така да не ни очекував нешто „паметно“ да видам, туку да се насмеам. Жал ми е што некои се разочарале. Се согласувам дека имаме и поквалитетни филмови и емисии (јас искрено многу си ги сакам Македонските народни приказни со Ѓорѓи Колозов), но и некои вакви пародии не се на одмет.
    Насмевката е секогаш добредојдена, без разлика како е предизвикана :)