1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ickovska

    Ickovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    94
    Пет лица се убиени во близина на Железарското Езеро. Сеуште нема информации во какви околности се случило убиството. Полициски екипи веќе се на терен. Телата се пронајдени пред две возила. Засега полицијата има пронајдено само чаури.
     
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    На друг форум прочитав дека се работи за момчиња околу 20 години од македонска националност, ама не е официјално.
    Жално, нека почиваат во мир. Да се надеваме дека ќе се разреши убиството и дека сторителот ќе добие казна каква што заслужува.
     
  3. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    http://www.press24.mk/video/makedonija/krimi/ekskluzivno-video-nokjna-snimka-od-mestoto-na-petkratnoto-ubistvo-kraj-smilko

    НАШИ се децава, што ги утепале. МАКЕДОНЦИ. А кој друг посегнува по оружје освен ШИПТАРИТЕ. Дивјаци, племе, не знам како поинаку да ги наречам. Ги мразам од дното на душата. Нека не ме убедува некој дека постојат добри и дека не треба да ги ставаме сите во еден ист кош заради помала група на луѓе кои се насилници. :@
    И сега нормално да се заташка работава како и обично за да нема конфликти понатака ( а ке има и те како- убаво рече еден од луѓево на снимката) ќе ги напраат децава наркомани, бандити, хулигани па као демек очекувано било да им се деси тоа.... Како што беше со покојниот Мартин Нешковски. Утре имам работа во Бутел- што треба да се плашам сеа коа ке идам натака, да не ме рокне некој од чиста мира???? Па каде живеам ја ј*боте!!! Изреволтирана до немај каде. :@ :@ :@ :@
    И БРКУЛОВСКА (Јанкуловска) одма да даде оставка, под итно, или на сите македонци нека ни подели по еден панцир, шлем и заштитни одела, зошто не е безбедно веќе да се шеташ кога си облечен најнормално!
    На семејствата им изразувам сочувство. Почивајте во мир! :bow:
     
    На tel-ef, Rama, Vik'Toriah и 21 други им се допаѓа ова.
  4. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Проклети да се , проклети, златни деца, кое од кое помирно, никому проблеми не направиле :( оваа година двајца од нив матуранти беа ;( што ги снајде леле,жал ми е за родителите многу добри луѓе. Низ Радишани се оди по улица и се плаче,цела населба е во шок :( Уште се тресам од веста која ме разбуди :| Проклети Шиптаришта :swear: :swear:
     
    На tel-ef му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Страшно! :x Ова не мириса на добро ... Ме плаши дека вакви ситуации ќе има не дај Боже, ама шиптариштава имаат само една цел и за неа се ќе прават. Немам коментар, немам како слушнав на вести денов и така мутен мене во глава уште помутно. Лош век, а ние живееме со уште полошо племе.
    А за МВР да видиме сега што ќе направат?! Од нив да не очекува човек ништо ... :|

    Нека почиваат во мир :(
     
    На tel-ef му/ѝ се допаѓа ова.
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Актуелни политички настани

    Почивајте во мир.
    [​IMG]

    Јас се испотресов сабајле, на ваков голем празник ни се случува убиство какво сме немале со години.
    Ова е веќе страшно.
    Слушнав претпоставка дека децава се убиени, а другиот 40годишен човек видел се, па го убиле и него.
    Што и да е тие луѓе заслужуваат да се убијат а не доживотен затвор.
    Мене ме плаши што од вчера до денес убијците може слободно шетаат, може се иселиле до сеа до Австралија ќе стигнеа, може се кријат.
    Како и да е никој нема да ги врати децава за жал, ова е страшно, ова е преминување на сите граници.
    Човек да не отиде на пикник, да не отиде да спортува, да не влезе во автобус, да не отиде на пазар, човек да не излезе од дома али па никој ни дома не е сигурен веќе во државава. Кај да мрднеш гледаш полицајци. Толку полицајци немаше ни пред 10 години на улициве за време на конфликтот. :tmi:
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Роси ете ни го америчкото влијание ... Само ме плаши дека ова ќе се заборави за некој ден, а македончето и понатаму ќе трае и трпи. Не дефинитивно сме утната нација. :x Може кој што сака со нас да прави и на крај и фала уште да му кажеме. Ќе не сотрат бре! :worried:
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Лошо, многу лошо. Да те фати страв носот да го покажеш надвор, камоли да излезеш. А бе не е дете да пуштиш само да шета... :worried: :worried: :worried:
     
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Актуелни политички настани

    А се збори дека убиецот е од албанска националност?
    Само да не се избрзува со заклучочи!
    Нека почиваат во мир и се надевам дека виновникот или виновниците ќе бидат брзо зад решетки.
     
  10. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Актуелни политички настани

    ќе има војна луѓе...ќе се повтори 2001 слушајте ми го зборот.Истото беше и во 2001 ...се случуваа вакви работи на секои два дена...а владата молчеше и смируваше...немајте мака велеа...не е тоа знак на војна,немајте мака велеа не се тоа терористи и оп после само два месеци пукнаа првите пушки.
     
    На meandyou му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Актуелни политички настани

    Леле читам коментари на странициве кои ја објавуваат веста.
    Македонците се згрозени, се погрдно за убијците. Стравуваат нормално.
    А има под секој наслов и лајкови, лајкови од албанци. Дури и коментари од кои ми се повраќа. Ако ни било кога немале права тука, кога не сме знаеле заедно да живееме повеќе националности во една држава сега ќе си плаќаме. Дури еден патетичен сељак жали што млади биле убиени ама некој мора да е жртва за да плати што немале права.
    Ова не мириса на арно, тепачките во автобус сеа се ништо во споредба со ова.
    Ова е трагедија, која ми мириса на почеток на нешто уште полошо што би не очекувало.
    Ужасно.
     
  12. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Актуелни политички настани

    кога ќе се свестиме ? кога? кога ќе се дигне овој народ!???
    досега да беа во некоја друга држава да правеа вака живи немаше да излезат.
    АМА АКО еден ден тие нас ќе не избркаат од нашата ДРЖАВА! Полека но сигурно доаѓа и тој ден.

    И каков доживотен затвор?! Кога сигурно пак ќе ги пуштат, абе ортомата и секирата пак да заигра тоа му е мајката, исто како во турско. Обеси ги на плоштад па да видам утре кој херој ќе се осмели ова пак да го направи!!!!
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    Актуелни политички настани

    Јас сум во шок.
    Смртна казна мора да се воведе.
    А да прашам,планира некој спонтано да излезе или сите планираат викенд и празник?!
    Не знам што се чека.
     
    На tel-ef, anuskaNESTLE, Divinebutterfly и 7 други им се допаѓа ова.
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Јас не можам да се свеснам, од како слушнав и прочитав ми е денов никаков. Елена во спојлер стави го видеото. А и немаше потреба да се постира и на овој форум, потресно е.
     
  16. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Актуелни политички настани

    Леке кога слушнав се наежив. Е*бати животот, што ќе видат убаво понатака нивните родители. Греота толку млади да дочекаат вакво нешто, цел живот е пред нив. Господ да ги казни тие што го направија ова. Не знам како немаат срце за да го направам ова. После ова да ти е страв надвор да искочиш.
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.226
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Lilit кој да излезе. Сите се на Велигден во странство!!!
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Актуелни политички настани

    Ќе ве молам, нека сега пуштат крик некои што ми кењаа за соживот со племево !!!
    И за мешани врски и бракови .

    Мислев да си купам мотор ама пиштол попотребен ми е гледам .
     
    На delfinaa, ane.bella, ForeverYoung и 2 други им се допаѓа ова.
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Или се во страв. Или немаат гајле.
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.226
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Е па од тој страв Македончето си трпи.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.