1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повторно родени (Çarpışma) [СителТв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Tinkerbell11, 15 февруари 2021.

  1. Tinkerbell11

    Tinkerbell11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    1.824
    Пол:
    Женски
    Турска серија која што започна вчера и ќе игра само за викенд. Премиерата на филмот започнала на 22 ноември 2018 година а завршил на 30 мај 2019 година. Една сезона со 24 епизоди.
    Мене ми се виде како заплеткана и многу добра серија.

    Серијата ја има на јутуб со српски превод Sudar, кој сака може да си ја гледа.

    Кога ќе се преполни чашата на судбината и кога патот по кој тие тргнале, ќе ги натера да се вратат назад, да погледнат во себе, да се погледнат меѓу себе како маченици со стотици лузни, длабоки и видливи само за нив. Тогаш започнува соочувањето со се и со сите оние кои ја предизвикале нивната судбина. Тогаш завршува безизлезот и тогаш се раѓа пркосот.

    20210215_104245.jpg

    Кадир Адали ги загубил своите жена и дете во еден терористички напад. Се чуствува виновен за тоа и страда, па затоа решава да изврши самоубиство. Додека се обидува да му стави крај на сопствениот живот во сообраќајка, Кадир несакајќи го менува својот, но и животот на други луѓе. 4 автомобили, 4 луѓе вклучени во една сообраќајка, една темна ноќ.

    Кадир, Зејнеп, Керем и Џемре. По несреќата судбината никогаш нема да ги скрши овие луѓе, затоа што тогаш не се судрија само колите, туку се споија нивните животи.

    Зејнеп е пријателка на Кадир од детските денови минати во сиропиталиште, а сега двајцата се вљубуваат еден во друг. Кадир е оној кој ќе помогне на Зејнеп да си ја врати ќеркичката Авлин и со тоа уште повеќе да ја зближи кон себе.
    Описот на серијата е земен од тв пакет.
     
    На mama*rose му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    никој не ја гледа серијава ? јас ја гледав на јутуб, мн е добра, скроз поразлична од типичните турски серии, нема ме сакаш не ме сакаш, сиромашна девојка со богат дечко, па свекрвата ја турнала од тераса...ништо такво нема
    мн е добра и мн е тажна.
     
    На joci26 и Tinkerbell11 им се допаѓа ова.
  3. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Може да раскажеш нешто во спојлер што ќе се случува?
     
  4. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    незнам до кај се на сител... додека Вели ја врати ајлин ќе ги мачи сите, и на ќе о убие таткои Галип заедно со Зејнеп, ќе ја присили Зејнеп. цело време само невољи, Вели ја крие мајкаму на кадир и е има кажано дека е мртов. ќе ја најди кадир ама до тогаш ќе помини многу. тој шо е најглавен на мафијата Џанзис, ќе почнат да го спомнуваат е всушност вистинскиот татко на Кадир. Двајцата ќе раберат ама Џанзис ќе го мрази Кадир и ке ја убие мајкаму пред негови почи и ќе ја убие и Зејнеп, двете ќе умрат. Џанзис всушност ја поставил и бомбата во која загинаа женамѕ и керкаму на Кадир. после сите случки последната епизода Кадир ке го убие Џанзис и ќе ја ослободи Ајлин, пошо и таа и ке ја киднапира.има мн работи и со Селим гур . џемре демрис со сите има интересни случки. Најтажно е то шо двајца шо работаат со кадир во полиција всушност с луѓе на Вели и Џанзис. Џанзис всушност ќе е крив за судбината на сите дури и за убиството на семејството на Вели. тажно е Кадир ќе ја побара Зејнеп за жена и после одма ќе ја убие Џанзис. Кадир ќе остани сам сао со Ајлн.мн е убава серијава, јаса последната епизода се изнаплачив.
     
    На joci26 и K.e.ll.y им се допаѓа ова.
  5. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам и стигнав до 12 епизода ама турска.
    Серијата е навистина добра поразлична од сите други, ме чуди што тука никој не ја коментира
     
    На dade123 и joci26 им се допаѓа ова.
  6. joci26

    joci26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2020
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Jas ja gledam na sitel, stom pocna odma sfativ deka ne e kako ostanatite, navistina dobra serija so dobri glumci, posebno toj sto go igra likot na Kadir, a i mi se dopagja sto ne e mnogu dolga, samo sto na sitel ja davaat samo za vikend, pa kje se izdolzi
     
    На pravnicka_2604 и mama*rose им се допаѓа ова.
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Леле знаев дека тие шо работат у полицијата се луѓе на Вели, секогаш значи полицијата е поврзана со мафија. :envy: Очекував среќен крај, се разочарав. :(
     
    На K.e.ll.y и dade123 им се допаѓа ова.
  8. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    и Вели бил порано полицаец и тоа мн добар, така и се запознале со кадир, вели му бил шеф на кадир. Ама пренесувал дрога и Кадир го откри и го предаде на полицијата и го затворија. Бидејќи вели не извршил навреме испорака на дрогата мафијата му го уби цело семејство а кадир закасна да ги спаси, и затоа Вели го обвинува дека тој е крив.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.547
    Допаѓања:
    115.513
    Пол:
    Женски
    Интересна серија,ама не ми се допадна крајот.
     
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Почетокот беше добро осмислен, последните епизоди досадни за гледање. Обично кога ќе почнам нешто сакам до крај да догледам/дочитам, па затоа и ја гледав цела, ај и кратка беше. Не знам зошто често почетокот на серииве е добар, крајот жива катастрофа. :drunk:
     
    На nextredstyle и joci26 им се допаѓа ова.