1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Посредници за работни визи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lorena_lola, 30 јануари 2015.

  1. lorena_lola

    lorena_lola Нов член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    здр на сите јас сум нова на форумот ме интересира дали некој има добиено работна виза преку луге посредници за работни визи затоа што јас пред скоро еден месец дадов пари на една жена што прави наводно работни визи таа ми рече дека 170 евра се дават за апликација и денот кога ќе ја добијам визата уште 1200 евра ама мн време визата треба да се чека од 3-4 месеци иначе визата треба да биди за америка работна виза и се зема дирекно од американска амбасада јас не и верувам воопшто на жената ама ризикувам затоа што немам друг само не сакам толку време да чекам а не знам дали ме лажи или не ќе ве молам ако има некој што има исто правено работни визи преку посредници да ми кажи дали имам некакви шанси или само ќе чекам да ме побара :|
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски

    Јaс не би oделa преку пoсредници дa вaдaм визи секaкo мoже дa ти ги земе пaрите и дa ги снемa, немoрa дa знaчи aмa oд кaј си тoлку сигурнa декa ќе ти зaврши рaбoтa , имa милиoн тaкви луѓе нa плaнетaвa. Кoлку и дa е тешкo зa визa јaс би oделa преку нивнaтa aмбaсaдa знaм декa тие бaрaaт мнoгу пaри a и честo oдбивaaт луѓе зa визa aмa ќе знaм декa зa сигурнo ќе чекaм или дa биде или дa не биде сегa штo дa ти кaжaм ,кoгa веќе си ги дaлa пaрите чекaј си..
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.