1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу е влакнест "долу"

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од bubica5, 2 февруари 2013.

  1. bubica5

    bubica5 Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Здраво. :) Јас сум нова тука, ама цел ден ги прегледував сите теми и не најдов слична, па затоа еве сакам да отворам. Ако грешам, избришете ја. :)

    Имам еден проблем. Со дечко ми сум некое време, и веќе осетувам дека кај и да е ќе падне првиот секс :D Работата е што, кога еднаш прв пат ја ставив мојата рака таму "долу" кај него, имаше многу многу многу влакна...и мене ми се згрози...Инаку, невина сум, и не сум практикувала многу често на други да чепкам...Како и да е, од тогаш ми се намали желбата да го видам, да го слушнам или што и да е. После тоа се видовме пак, и пак сакаше такво нешто, ама јас не можев. Чувствував дека ќе повратам тука на лице место ако уште еднаш ја ставам раката...Ми се чинеше дека цела рака ми е со неговите влакна, долго време после тоа...

    Дали е ова нормално? Дали на вас ви е ОК да го фаќате така? Дали вашите дечковци практикуваат да се бричат или ? Не знам дали е ОК да му речам нешто, затоа што многу нормално е дека би се налутил...Ама како да го пребродам тоа? Ако не поминам преку тоа, никогаш нема да дојде до "потешкиот" дел, нели? :lol:

    Ви благодарам.
     
    На Lolo5 и anagjorgjievska1 им се допаѓа ова.
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Душо, нема зашто да се налути. Тоа е хигиена. Ќе си седнете и ќе си разговарате. Кога можеме ние да се средуваме нон стоп, можат и тие ;) Не мора постојано да се средува, ама барем пред чинот нека си се среди :) Нема зашто да се гадиш, се е тоа природно. И кај нас е така :) Отворен муабет само, ако видиш дека има шанси да се налути, ќе го свртиш муабетот, дека така сакаш пред се од хигиенски причини и дека е подобро и за двајцата така.
     
    На Lolo5, Роберт 7 и bubica5 им се допаѓа ова.
  3. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Може да му кажеш дека имаш фобија од влакна да се среди пред да се... :f:
     
    На Lolo5 и Young.Stella им се допаѓа ова.
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Почни да го зезаш,кажи му нешто како некоја твоја другарка имала некој дечко кој бил многу влакнест,и како се згрозила и го оставила,да видиш како ке раегира.
     
    На Lolo5, omen, sanjaж и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. bubica5

    bubica5 Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Ви благодарам...Сеуште не сум слободна да разговарам на оваа тема со него, ама се надевам дека за брзо ќе биде :$
     
    На Lolo5 и elen4e22 им се допаѓа ова.
  6. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Е како бе не си слободна да разговараш со него за едни влакна обични, а слободна си да ставаш рака секаде и да се спремаш за секс со тој човек , аииии чудна работа :geek: |(
     
    На Milan44, Крис Естер, Читател и 6 други им се допаѓа ова.
  7. bubica5

    bubica5 Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Епа воопшто за целата тема поврзана со секс сеуште не сме разговарале отворено, рано ми е уште, ама па мора од некаде да се почне нели...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Па обично машките се „премногу„ влакнести долу, исто како и женските - освен ако не се бричат, а зошто би се бричеле, не се спремаат за операција.

    Гледајте помалце порничи (или повеќе порничи од 70`те и 80`те :lol: ) и ќе биде сè во ред.
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Леле читајќи го проблемот на девојчето и мене ми се
    згади
    :$
    Такви шуми се веќе знак на неодржување хигиена и не би можела да поднесам.
    Кажи му фино и културно, ако не тебе нема да ти биде убаво кога конечно тоа ќе се случи.
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    хаххахахахах :D леле жими све се пресмеав темата ми го разубави денот :D
    Вака девојче мајтап на страна тој што е шуми таму долу како прво потешко одржува хигиена а за миризбата и бактериите и потта која се таложи несакам ни да зборувам така да треба да се среди како прво од хигиенски причини и мене ми се згади од помислата искрено само се согласувам со Витомир дека на мајтап треба да си кажеш дека влакна мразиш и дека машки несредени ти се одвратни т.е влакнести ќе му текне сигурна да бидиш да се среди,сега не вервам да е толкаво теле да не му текни аман бе луѓе 21 век сме треба и мажите да се средени :tmi:
     
    На bubi75 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. andrej69

    andrej69 Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    а дали има слушнато за брич?па нека се избриче,во кој век живее :devil:
     
  12. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Кога веќе велиш дека сте близу до секс, значи сте и доволно блиски и отворени меѓу себе. И немој да речеш не сте отворени за таа тема, оти самата велиш дека кај и да е во скоро време ќе рашириш нозе. Каж и му едноставно разговарајте на таа тема, како би сакала ти да се одвива сето тоа , дека не би сакала да има незгодни ситуации, а и буцни го малку дека ако ја отстрани шумата меѓу нозе ќе му изгледа троа поголем, од тоа што сега го сокрива со грмушките.
     
  13. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе како прво и прво можи детево е тинејџер...Можи и тој никогаш не бил воопшто сексуално активен па сеа од каде знај дека треба да се избричи таму долу...За порничи ко ке гледаат ги карате малите за да не се занесуваат по сегашните издепилирани огромни пимпеци или фејк гради...Така да,најубаво ти е да го завртиш натаму муабетот,никако не биди директна пошто либидото како машко ке му го повредиш...Онака почни некој муабет како што те посоветуваа као демек на другарката твоја дечкото ова она,па сте се смееле и многу ти било грозно...Сигурно ке му светни ламбичката...
     
    На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Све све, ама кога ќе прочитам дека е нехигиенски :| За модата дури и вакви оправдувања најдовме.
     
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    bubica се изе*ала веќе, гарант не и треба совет, од 26 март ја нема, не се ни пофали како поминала првиот пат. :lol:
    А можела и да му предложи да гледаат порнич и да му каже и ја сакам да ти ги лизнам јајцињата, ама ако ги најдам кај ти се :rofl: , се зезам, детето може е неискусно, ама ќе се среди со тек на време, па ни она не била некоја "професионалка" штом и е прв пат. Ако го сака ќе го сака комплет.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ За вакви коментари, не спојлер, некоја добра цензура да се става :D баталив и ѓеврек и све :|
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Барем јогуртот допи го, да не ти пропадне доручекот. :lol:
    Што ѓеврек јадеш, варен или перек, можда обичен?

    Табу, а? :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ Ма добро го разјасни (ептен добро де, само дека на јадење ме фати :?: ) иначе и јас на тоа целев. Хигиена, чистота ово оно...демек :D

    остај ми го ѓеврекот сега, не се закачај :!: :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    И не е хигиенски тоа е факт да не се лажиме не ги отстрани влакната под пазувите колку и да ставаш нешто едноставно делува малку време тоа е докажано медицински од влакната се шират бактерии бидејќи тие го забрзуваат потењето кога не се отстранети и плус се создава уште по гадна мизирба така да треба да се отстраната не е заради модата едноставно нефкусно е во кое време сме во на Адам и Ева времето нема смисла потта и влакната се комбинација на ужасна миризба...А доколку е тинејџер и тоа не оправдување треба да се информира или самиот да му текни сека се сексаат од 15 години така да незнам дали има глупав тинејџер па и ние сни биле тинејџери па како знаевме да се средиме тоа не е изговор и мене ужасно ми се гади од влакна...
     
    На Lolo5 и bubi75 им се допаѓа ова.
  20. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас пак ќе кажам дека хигиената е повеќе од стрижење влакна :wasntme: ама не би да се повторувам уште од една стара тема. Дека е мода, мода е...дали нашите претци на времето биле нечисти?
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.