1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

  1. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.483
    Допаѓања:
    5.817
    Пол:
    Женски
    Дали некој може да ми препорача добар стоматолог во околина на Ѓорче/Хром?
     
  2. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Дечки, кажете некоја стоматолошка ординација што прави се, и импланти, и снимки,и естетска хирургија и се' комплет. И да биде нова и модерно опремена. Моиве странци се размазени малку :) Или мислење за Дента Ес или Етернадент
     
  3. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Единствен орален хирург што го знам е Ѕвезда Кочов, ординацијата мислам дека и е над училиштето Блаже Конески во новите згради, не знам дали работи со фондот, ама многу се задоволни од неа
     
  4. olimp7

    olimp7 Нов член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ме интересира мислење за Стоматолошки Клинички Центар - Проф. Д-р Бојо Андрески, сакам таму да отпочнам со прегледи и редовна контрола. Слушнав дека работат со сини картони. Незнам колку се профисионални. Едни пријатели ми ги предложија Дента Ес, се мислам измеѓу овие две ординации.
    Ве молам за мислење!
     
  5. olimp7

    olimp7 Нов член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ми треба мислење за Дента Ес! Слушнав дека работат со сини картони, па сакам да отпочнам со редовни прегледи, се мислам меѓу нив и Стоматолошки Клинички Центар - Проф. Д-р Бојо Андрески?
    Ве молам пишете ми доколку имате некое искуство со овие ординации.
    Ви благодарам
     
  6. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате некој солиден протетичар?
     
  7. matilda258

    matilda258 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми препорачате некој добар стоматолог од Скопје, некој од кој сте задоволни. :)
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    За во која населба?
    За во Кисела Вода, голема препорака можам да ти дадам за Весна Дент. Преубаво и посветено работат, со консултација и совети. Достапни за тебе во секое време и брза интервенција.
     
  9. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Добри стоматолози имате во Бисер дент во Ченто. Докторите (Александра и Никола Подолешови) се стручни, цело време одат на усовршувања и семинари во странство, прават снимки, протези што се поставуваат позади забите и не се гледаат :) прават се и што е најважно ти кажуваат што и како понатаму да ги одржуваш. Ординацијата е супер средена и многу пријатна атмосфера.
     
  10. StormRider

    StormRider Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    52
    Здраво, искуство со стоматолошки центар Баткоски - Охрид ?
     
  11. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Темата сум ја отворила во 2011 година за да побарам мислење и искуства за стоматолог зошто тогаш решив да ставам порцелански заби.
    Но за моја несреќа тогаш не наидов на вистинскиот стоматолог или пак можеби во тоа време јас бев толку неупатена, па се што ми кажа стоматологот тогаш ми беше страшно :( Операции, процеси, неправилен загриз, импланти, протези и што уште не. Јас паничарка каква што сум уште тоа ми фалеше. И се откажав.
    Пред месец ипол по препорака на една блиска особа која имаше проблем со забите, слушнав за Ендомак. По нејзино убедување веднаш се јавив и закажав преглед.
    Кога одев на првиот преглед се осеќав ко пред испит, зошто претходниот пат ми беше многу стресна ситуацијата. Но поминав супер :D Позитивни, оптимистички расположени и пред се професионални.
    Три недели после првата посета во Ендомак јас имав нови заби :D со само 5 одења на стоматолог благодарение на доктор Димитар Тасевски од Ендомак. Првиот пат ми ја сечеа гингивата со цел да ми бидат поголеми забите, по една недела ми ги стружеа горните заби, на третата посета ми ги стружеа и долните, на четвртата ми ги наместија порцеланските заби ама не трајно, само привремено и на петтата посета ми ги ставија трајно. Јас сум ептен задоволна и од изгледот на забите и од функционалноста и од односот во Ендомак.
    Еве слика :D
    collagew.jpg
     
    На kozuf, Hortenzija, Asja и 17 други им се допаѓа ова.
  12. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Кој е од Скопје и кој може да дојде до стоматологот Жарко Крстевски воопшто да не се мисли, и од аеродром да доаѓате нема да зажалите што сте поминале толкав пат. Се наоѓа во Бутел 1 неговата ординација се вика ''Технодент'' и се прави професионалци. Немам никаква роднинска врска со стоматологов, но не ми дозволува срцево да не пишам за еден толку добар и искусен стоматолог.
     
    На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Ви го препорачувам д-р Ѓорѓи Парцанов. Ординацијата му се вика Пикасо, и се наоѓа во Аеродром кај Веро, малку подолу спроти рударскиот институт. Докторот е вистински професионалец и си ја знае работата. Јас сум премногу задоволна. :)
     
  14. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.528
    Стоматолог Зоран Соломановски од стом. орд. Соло Дент до кафичот F кај Три Бисери. ОДЛИЧЕН!
     
  15. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Е сеа јас малку да ти контрирам,бев кај чоеков да правам панорама на забите.Како прво многу беше дрзок,и тоа што го рече за ендомак дека се правеле паметни дека знаат се јас за докторов Парцанов ќе го кажам истово,почна да дрнда некои работи за кои ниту го прашав ни бутур,почна арогантно да се однесува да ми кажува каква мана имам на забите за кое не побарав негово мислење.А што е најлошо од се он имаше голема флека или кариес на кецот што мислам дека еден стоматолог не смее тоа да си го дозволи.
     
    На TrinityNeo и LollySky им се допаѓа ова.
  16. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми ординација,за изработка на забен мост од која сте задоволни? И цена на еден заб? Без разлика дали порцелански или обични
     
  17. 8petre8

    8petre8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2015
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Јас ви ја препорачувам ПЗУ Премиум дент во Капиштец,во белите кули последна 23.
     
  18. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате стоматолог за ставање на коронка? Инаку матичен ми е на клиника па дали има некој искуство со нив за коронки?
    Имам лошо искуство со стоматолози, ми треба некој стварно добар по препорака.
     
  19. atopic

    atopic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Во населба Лисиче во'самиот'трговски ДЕНТА ВИВА Др МАРИЈА работат и со фондот.Имаат пломби од 260,450,600 денари,чистење камен со полирање и обработка на непца 800денари.Презадоволна сум доволно е еднаш да ги посетите сами ќе пишете впечаток.Контакт 078-667-266
     
  20. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Веќе година дена сум кај Звезда Кочов, презадоволна сум. Иако ми е далеку барем знам дека кога ќе заврши ќе немам никакви проблеми. Има огромно знаење, и ептен е фина. Полна со разбирање и на полноќ да и се јавиш ќе ти помогне.:nod: