1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со ерекцијата

Дискусија во 'Секс' започната од snegulcence, 18 јануари 2010.

  1. snegulcence

    snegulcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Zdravo , jas sum nova na sajtov i se nadevam deka ke mi pomognete so vasite soveti.
    jas so deckomi sum zaedno okolu 2 god. i do sega imavme odlicen sexualen zivot, no vo posledno vreme vo tekot na sexot nemu mu paga neznam so e rabotata , a on veli deka ne bilo do mene...no jas mnogu se plasam, a i nemoze da svrsi vo mene............ :( :( :(
    Ve molam za nekoj sovet
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    ejjj kakov tapa problem e ova.da i mene mi se ima sluceno ali 2 ili 3 pati istiot odgovor go dobiv "ne e do tebe".probaj da zemes nekoja seksi obleka i ako sakas da igraj neli pred nego bidi malku po zanimliva vo seksot.ili ako ste izlezeni pocni da flertuvas so nego i dadi mu do znaenje deka sakas seks i ako ima nekoe mesto taka pointeresno imajte ke vi bide na rizik i ubavo.ako ne pa mozes ti da napravis nesto na negoviot neli otkako ke se digne da probas oralno malku no podolgo.druga idea nemam :worried: a za svrsuvanje nemora on da svrsi vo tebe kazi mu na drugo mesto kade sto ke mu bide cudno zosto mu go kazuvas toa mesto :D
     
    На Ceci16 и JooonSnooow им се допаѓа ова.
  3. snegulcence

    snegulcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Fala ti Maja85 za sovetot, no jas sum prilicno stramezliva licnost pa neznam kako ke mi uspee seto toa, fala uste ednas pozz
     
  4. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Nema sram tuka jas vo sustina kako karakter sum mnoogu sramezliva licnost ama premnogu i eve idam so decko godina koj me poznava kako da ideme 10 godini i seksot ni e odlicen.no ako ima nekoj takov problem se sednuva i se razgovara.a dokolku ti kako sto vikas ne si sigurna dali ke ti uspee edna casa crveno vino sekogas uspeva :D:D
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SLATKA23

    SLATKA23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    i jas se soglasuvam so maja deka treba nekoja seksi dolna obleka da obleces, ke vidis deka cuda pravi, primer tanga, podvezici nekoj cipkan materijal i bez sram, sepak dolgo ste zaedno, i neka predigrata vi bide podolga. poz
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kiki

    kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    18
    Многу добри совети доби, мислам дека ќе ти помогнат. Навистина може проблемот да не е до тебе. Можеби тој има проблеми или е нервозен или под стрес. Разговарајте, без разговор можеш само да си вадиш погрешни заклучоци.
     
  7. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    I jas mislam deka e od stres nesto e optereten so rabota ili obvrski zemi napolni kada malku da se opusti pa potoa edna masaza posveti mu ja vecerta nego i cekaj toj da go napravi prviot cekor ti ne insistiraj da vodite ljubov .
    Mislam deka toa e samo period i nisto strasno kaj nas zenite e porazlicno nie moze da izglumime iako ne ni e do toa a kaj niv odma se poznava .
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Јас би ти препорачала да се задржиш повеќе на предиграта, така ќе бидете двајцата поопуштени, помага умерена количина на црвено вино....Така ти нема да се срамиш, а тој нема да има никаков проблем! Поздрав
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    vo globala mozat da postojat poveke pricini za toa, ili toj ima nekoi problemi poradi koi nemoze da se koncentrira, isto taka moze da bide ako pie nekoi lekovi, bideki nekoi od lekovite imat negativno dejstvo vrz erekcijata, vo sekoj slucaj probaj razgovar otvoreno so nego neka ti kaze vo sto tocno e problemot, bideki problet e mnogu cesta pojava vo podolgite vrski poradi zasitenos vo toj slucaj iznenadi go so nesto novo vnesi nekoi novini vo vasiot seksualen zivot napravi nesto sto sosema ke go poludi i zapali. vo sekoja vrska bez razlika kolku i da e dolga treba da se trudat i 2 partneri da im bide interesno so toa sto ke probat nesto novo,sovetite od devojkite e bas super predlog napravi nesto za nego kako na primer obleci nekoja seksi dolna obleka doteraj se specijalno za nego naglasi mu go toa i pred se dobro provogiraj go toa sekogas pali kaj maskite
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    Совет

    imam eden problem devojki i neznam kade da se obratam za sovet pa eve dokolku znaete nesto bilo sto kazete -na mas mi ne mu se kreva penisot???
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.993
    Пол:
    Женски
    Треба да поразговараш со него... знам дека за мажите е тешко да зборуваат за тој проблем, па дури и се срамат, и во почетокот можеш да наидеш на одбивање и негирање на проблемот, меѓутоа немој да го притискаш, само полека, затоа што мислам дека така може да го решите тоа...
    Како прво, причините можат да бидат различни - може да бидат од органска природа, значи дека има некое нарушување во организмот што ја спречува ерекцијата, и убаво би било да се провери тоа...
    А може да биде и од психичка природа - стрес и проблеми на работа, стрес и проблеми во приватниот живот - сето тоа си има свои последици и врз сексуалниот живот, особено ако премногу се измачува со нив и не може да најде решение за нив...
    Најдобро да појдете кај уролог и да ја најдете вистинската причина за тоа - па соодветно и ќе се реши проблемот...

    Пиши и кажи што сте направиле, поздрав!
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Па вака: ако е тој на иста возраст како и ти и се разбира ако тоа е твојата витинска возраст, голема е веројатноста да е некој стрес или психички проблем. Пробај да го анимираш некако, што знам со нова секси облека, танцување... орално... ако пак не успее ќе мора да одите на лекар!
     
  13. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    ne sme stari barem se uste e taka ,so samo moi 28 a toj 30 .verojatno e na psihicka baza-nervoza stres,no me plasi dokolku potrae sevo ova .panika me faka..no eve ke primenam neso od vasite predlozi pa ke vidime.ke vi pisam .fala pozz..
     
  14. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Уххх, тоа е проблем веќе. Мој совет ти е да не го прашуваш премногу што е работата, затоа што на машките им влијае дури и најмала ситница. Првиот пат коа му се десила таа фрка, може му било многу топло или пак ладно, или не му бил денот, ама со тоа што го тераш да праите муабет на таа тема-и да нема проблем, тој ќе се убеди после некое време дека има и пак нема да може да му се дигне, што значи сам ќе си напраи проблем. Ако веќе ти рекол дека не е до тебе-послушај го и не се осеќај крива за тоа, само пробувај на разни начини да му помогнеш. Само немој да го тераш да збори на таа тема, остај го и нема ни да осетиш коа ќе се опраат работите. Од искуство ти кажувам. Ни они не се машини као што сме си замислиле. ;)
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    devojki uspesno se krena :D :D no sega ima drug problem -mene ne mi se saka :) :) pozzdravvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv :* :* :*
     
    На aleksandra99, piksooki и Allwayshappygirl им се допаѓа ова.
  16. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Хаха, јако ти е ова. Изгледа многу си се исфрустрирала претходно ради проблемот. Пробај да не го покажуваш тоа или стимулирај си го мозокот за да ти се присака, за да не се вратите на стариот проблем. :D
     
  17. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    :D :D pozdrav i do tebe hahahaahh........................... :)
     
  18. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Според мене, мажите не сакаат да разговараат за нивната слаба потенција, знам дека сега следи делот: разговарајте, ќе најдете решение...бла...бла...
    Мој совет е ич да не збориш за тоа ,фати се за работи, гледајте порничи заедно, продолжете да водите љубов и во позадина нека тече порничот, однесувај се малку курвински во кревет, не мора он да иницира се, нека лежи а ти задоволувај го. Пробајте орален секс , немора да имате анален ама пушти го и таму да чепне малку :D
    Не мора да купуваш секси облека, импровизирај, соблечи се гола и стави стетоскоп, одма ќе те замили како медицинска сестра или на голо облечи кецела, јас ти ветувам дека нема да имате проблем со ерекцијата. Сексот во долга врска или брак може да стане монотон, а ние жените мислиме дека треба само да лежиме а мажот да се труди во сексот. И обавезно треба мажот што е можно помалку да се самозадоволува.
     
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    И на дечко ми му се случи ова, и искрено, јас, многу се избедирав... истото ми го кажа, не е до тебе :worried:
    Ми рече дека бил преморен од работа, а вистина, тој ден многу работеше... после тоа, истата вечер, пак му проработе, ама не можеше да сврши никако :worried: :worried: :worried:
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    нормално е на некој периоди да ги фаќа такво нешто. меѓутоа тоа е последица на преголема грижа неможност да се посвети целосно на чинот наречен секс, умор од работа кавги....значи период од живот во кој нешт не е во ред и едноставно не му е до секс. е сеа не напоменуваш дали е тоа веќе долготрајно или му се има случено сеа брзо поздрав и мислам дека ќе се среди. познавам доста случувања од ваков тип меѓутоа баш од вакви последици кој ти ги наброив па мислам дека со ова колку толку ти помогнав :$