1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со тестисите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од martin555, 24 јули 2011.

  1. martin555

    martin555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Здраво дечки...Имам 17 години пред една година добив болки во тестисот таа болке траеше неколку дена и се јавив кај матичниот лекар каде што ме упати кај уролог отидов тамо и ме прегледа ми рече нема ништо малце сум имал отворени канали и ми рече да појдам за 3 месеци но поради оа бидејки имам варикоцела на другиот тестис отидов на контрола се погоди друг доктор(уролог)но пак имав болки во тестисот и тој ми рече исто.Потоа болките понекогаш ги имам по некогаш не и отидов кај приватен доктор каде штоме прегледа на ехо и тој рече нема ништо и сега нз што е работава зошто понекогаш ги добивам тое болки кај тестисот и понекогаш кај препоните,а и за варикоцелата да спомнам сега едниот доктор вели дека до 18 година треба да се опериса другиот вели немор и приватниот доктор рече дека не требало ако имам некогаш проблеми со плодноста тогаш сега не ве молам пишувајте однапред благодарам :)
     
  2. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Мартин555 мислам дека ние баш и неможеме да ти помогнеме,ако има некој што е повеке запознаат со тоа нека ти даде некој совет, најдобро советуви се со повеке доктори во врска со операцијата но ако веке двајца ти рекле дека не е неопходно да се прави операција до 18,можеш да почекаш.Незнам друго што би ти рекла :worried: :worried: Поздрав и се надевам дека ке бидеш добро :)
     
  3. Bryan7

    Bryan7 Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво, секогаш после излегување со женска ми и после 1 час ме болат ужасно тестисите. Која е причината што е така? Апчиња некој за смирување на болката или воспалувањето како и да е. Имам 16 ипол години и прашувам да не имал некој сличен проблем.
     
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Престани да излегуваш со женска ти.
     
    На Mr. Right, candy.cane, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не треба да те болат,оди на лекар. Или смени ја женската :!:
     
    На Alishan30, Mr. Right и candy.cane им се допаѓа ова.
  6. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Дркај.
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Испразни ги
     
  8. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.002
    Допаѓања:
    118.146
    Пол:
    Женски
    Доколку не си сексуално активен, те болат за да се испразниш и олесниш. Напален си и ти треба вентил. Кога го нема вентилот, болката се појавува
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Добиваш Blue balls, се случува кај машките кога добиваат ерекција а немаат оргазам.
     
  10. moni.poni

    moni.poni Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    84
    varicocele testis( скротални варикси?
    Ве молам доколку има некој искуство во врска со операција да ми пише??? што како
     
  11. *Madam*Dzoana*

    *Madam*Dzoana* Нов член

    Се зачлени на:
    14 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj imal slicni bolki kako moive? Iritiracki bolki nad sramnata koska, preponite, kratot vo polovinata kako i na kukovite. Bolkata postojano migrira ne e skoncentrirana na edno mesto nekogas imam iritiracko cuvstvi i kon testisite i ne znam stvarno od sto moze da e bolkata? Blagodaram odnapred
     
  12. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Направи преглед кај уролог, ехо на урогенитален систем, комплетна лабораторија со CRP и уринокултура :)
    Може да е и инфекција на уринарни патишта или на тестиси.